Gerald CiolekNiemiecki sprinter, Gerald Ciolek jest bardzo zadowolony z warunków, które zastał w MTN-Qhubeka. Jego nowa ekipa ma nadzieję, że Ciolek wydatnie pomoże zespołowi osiągać dobre wyniki w nadchodzącym sezonie.

OmegaPharma – Quick Step postanowiła pozbyć się 26 letniego sprintera po przeciętnym w jego wykonaniu sezonie. Ciolek indywidualnie wygrał tylko jeden etap Volta ao Algarve. To było jedyne zwycięstwo zawodnika w czasie pobytu w belgijskiej grupie. Mając w pamięci jego złoty medal MŚ U-23 w Salzburgu (2006 rok) – można powiedzieć, że jak dotąd jego talent nie rozwinął się w należyty sposób.

Mistrz Niemiec z 2005 roku przeniósł się do zespołu z Republiki Południowej Afryki czyli MTN-Qhubeka. Dzięki licencji ProContinental wraz z kolegami powinni mieć sporo szans do udowodnienia swojej wartości. Ekipa oprócz Ciolka pozyskała między innymi Sergio Pardille (Movistar), który dobrze zaprezentował się podczas Vuelta a la Region de Murcia (4 miejsce w generalce) i Tour de l’Ain (2 miejsce w generalce za Andrew Talansky’m). Ciekawym wzmocnieniem drużyny może okazać się 22 letni Włoch Kristian Sbaragli. Zanotował on między innymi zwycięstwa w Trofeo Gianfranco Bianchin i Trofeo Edil C.

„Bardzo podobało mi się pierwsze zgrupowanie z zespołem. Jest bardzo dobra organizacja i pełen profesjonalizm. To młoda drużyna, w której widzę wielki potencjał. Dostaliśmy dziką kartę na Omloop Het Nieuwsblad i wierzę, że tam zaprezentujemy swoje umiejętności. Następnie chcemy pojechać w Tirreno – Adriatico i Milano – Sanremo. Mam nadzieję, że uda nam się tam wystąpić.” – mówi Gerald Ciolek dla „Feltet”.

Arek Waluga