Joshua EdmondsonDrużyna Sky podpisała dwuletni kontrakt z Joshem Edmondsonem. 20-letni Brytyjczyk dołączył do drużyny jako tzw. „neo-pro”.

Edmondson pokazał się z dobrej strony m.in. podczas wyścigu Tour of Britain, gdzie dyktował tempo na początku peletonu doprowadzając do selekcji. Poza tym jest uważany za specjalistę od trudnych tras i podjazdów. Odnosił sukcesy Mistrzostwach Wielkiej Brytanii U-23. W czasach gdy był juniorem,  zajął 4. miejsce na Mistrzostwach Świata.

Oprócz tego w minionym sezonie dobrze spisywał się we włoskiej etapówce dla orlików – Giro della Valle d’Aosta Mont Blanc i kilku wyścigach klasycznych z kalendarza UCI, również na Półwyspie Apenińskim. Ścigał się w amatorskiej ekipie Team Colpack.

Jestem bardzo podekscytowany, że dołączyłem do Sky. To następny krok w mojej karierze. Podczas spotkania z drużyną przekonałem się, że tworzą oni monolit i wspierają każdego. Mają tam także najlepszych specjalistów na świecie.

Widzę siebie, jako specjalistę od gór, ale moim priorytetem jest w tej chwili rozwijanie się i nauczenie jazdy z najlepszymi. Myślę, że tak będzie wyglądał mój pierwszy rok. Nie mogę się doczekać posmakowania wyścigów na najwyższym poziomie.

 

Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments