Bradley WigginsPo udanym roku 2012, Bradley Wiggins może cieszyć się z jeszcze jednego tytułu. W zeszłą niedzielę otrzymał on tytuł Sportowej Osobowości Roku 2012 przyznanej mu przez BBC. Pokonał między innymi mistrzynię olimpijską w siedmioboju Jessice Ennis i zwycięzcę US Open Andy Murray’a.

„Co za rok, to niesamowite że stoję z tymi ludźmi na tej scenie. Chcę podziękować moim kolegom z zespołu, bez nich nie znalazłbym się tutaj.”

Wiggins jest trzecim kolarzem w ostatnich pięciu latach, który otrzymał to wyróżnienie. W 2011 tytuł otrzymał Mark Cavendish, a w 2008 Chris Hoy. Pierwszym kolarzem w historii, który otrzymał tą nagrodę był Tommy Simpson, który wygrał mistrzostwa świata w 1965 roku.

Wiggins wyjaśniał iż czuje się zakłopotany, że to on właśnie został wyróżniony.

„Jestem zakłopotany ponieważ tak wielu ludzi odegrało rolę w tym sportowym roku. Wyścigi to sport zespołowy i nie udałoby mi się gdyby cała moja drużyna mnie nie wspierała. Wszyscy sportowcy, którzy tutaj dziś są wiedzą, że nie jesteśmy sami w tym co robimy, wspiera nas sztab ludzi, który sprawia że nasze sukcesy są możliwe.”

Dave Brailsford otrzymał tytuł Trenera Roku i tak jak Wiggins podkreślił, że kolarstwo to sport zespołowy:

„To zaszczyt otrzymać tą nagrodę w tym roku. Jestem szczęściarzem, że to ja odbieram nagrodę ale za mną stoją fantastyczni ludzie z British Cycling i Team Sky.”

Adam