KatushaPortal atwistedspoke.com donosi o pomyśle drużyny Katusha, na znalezienie się w gronie drużyn WorldTour. Według nich, Rosjanie chcą odkupić licencję od Euskaltel-Euskadi!

Jak wiadomo sytuacja finansowa Euskaltel-Euskadi nie jest zbyt dobra. Baskowie niedawno byli zmuszeni do sprzedaży swojego taboru, by móc wypłacić pensje zawodnikom. Teraz Katusha może wyprowadzić pomarańczową ekipę z długów w zamian za… licencję WorldTour!!!

Podjęliśmy odważną inicjatywę i może być to zwycięstwo dla obu drużyn”, tak cytowany jest na atwistedspoke.com Viatcheslav Ekimov – główny menadżer Katushy. “Kiedy UCI w kontrowersyjnych okolicznościach pozbawiła nas licencji, zaczęliśmy szukać innych możliwości na znalezienie się w gronie najlepszych drużyn”.

Z kolei szef Euskaltel-Euskadi – Miguel Madariaga, powiedział dla baskijskiego radia, że ​​jest zachwycony ofertą Katushy. “To jest zbawienie dla zespołu i Fundacji Euskadi [która zarządza ekipą przyp.red]. Teraz możemy zrobić to o czym kiedyś mówił Samuel Sanchez – musimy przebudować nasz zespół na solidnej podstawie”.

Według kilku źródeł, baskijski skład sprzedał dwa autobusy o wartości 918.000 euro. “Kiedy Katusha zaproponowała nam swoją ofertę, wstępnie się zgodziłem. Dla nas to bez znaczenia, czy jesteśmy ekipą WorldTour czy Pro Conti. Wszyscy nas znają i możemy dostać dziką kartę tam gdzie tylko chcemy”, kontynuował Madariga.

Szczegóły finansowe umowy nie zostały jeszcze ujawnione. Ekimov twierdzi, że wszystko jest legalne. “UCI nie może nic zrobić w tej sprawie. Rozmawialiśmy już o tym z firmą audytorską Ernst & Young. Musimy przeanalizować każdą możliwą opcję, czasem trzeba być bardziej kreatywnym. Katusha to jedna z najsilniejszych drużyn i to musi być zespół WorldTour”. 

 

Źródło: atwistedspoke.com

Andrzej