Juan Jose HaedoPo sześciu latach spędzonych na poziomie wyścigów WorldTour – Juan Jose Haedo opuszcza zespół SaxoBank i od przyszłego sezonu będzie ścigać się w kontynentalnej ekipie ze Stanów Zjednoczonych – Team Jamis-Hagens Berman.

Argentyńczyk od 2007 roku był związany z teamem Bjarne Riisa. 31-letni sprinter w tym czasie wygrał m.in etap na Vuelta a Espana, Tirreno-Adriatico oraz Criterium du Dauphine. W minionym sezonie wygrał klasyk GP de Denain oraz meldował się w pierwszej trójce na etapach Giro d`Italia i Tour de France.

Były mistrz swojego kraju znów zakotwiczy w jednej z amerykańskich drużyn. Swoją zawodową karierę rozpoczynał w drużynie Colavita Olive Oil, prowadzonej przez Sebastiana Alexandré`a. Jego były pracodawca znów mu zaufał i zatrudnił w swojej nowej ekipie Team Jamis-Hagens Berman.

„Znam się doskonale z Juanem. Utrzymywaliśmy kontakt, mimo iż on ścigał się w Europie. Po znalezieniu sponsorów na sezon 2013, opowiedziałem mu dokładnie o tym projekcie i zaoferowałem mu kontrakt. Jemu bardzo spodobał się ten pomysł. Z nim w składzie, możemy wystawić najsilniejsze zestawienie w naszej historii. W przyszłym roku skoncentrujemy się na najważniejszych wyścigach UCI w USA”, powiedział  Sebastian Alexandré.

 

 Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments