Juan Jose Haedo (SaxoBank) wreszcie odblokował się w 2012 roku i sięgnął po swój pierwszy triumf w sezonie. Argentyńczyk okazał się najlepszy w klasyku GP Denain Porte du Hainaut.

Trasa francuskiego wyścigu liczyła 199 kilometrów. Szybko po starcie wykrystalizowała się ucieczka dnia, w której znaleźli się: David Boucher (FDJ-BigMat) oraz Rémi Cusin (Team Type 1). Ich przewaga wyniosła maksymalnie 4 minuty i 40 sekund nad zasadniczą grupą, jednak wkrótce do pracy zabrały się drużyny: Cofidis oraz Roubaix-Lille Métropole i różnica zaczęła maleć.

Peleton nabierał szybkości z każdym kilometrem i gdy do mety pozostawało już niecałe 45 kilometrów, przewaga uciekinierów wynosiła już niecałą minutę. Z peletonu próbował odjechać Mirco Selvaggi (Vacansoleil-DCM), jednak akcja Włocha nie powiodła się.

Prowadzący duet został schwytany kilka kilometrów dalej i wtedy doszło do kolejnych kontrataków. Niestety żaden z nich się nie powiódł i podobnie jak przed rokiem doszło do finiszu z peletonu. Najszybszy okazał się Argentyńczyk Juan Jose Haedo, dla którego to pierwsze zwycięstwo w sezonie.  Drugie miejsce zajął Alex Rasmussen (Garmin-Barracuda), a trzeci był Andrea Guardini (Farnese Vini). Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale) zameldował się na 40. pozycji.

Wyniki:

1 Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank 4:38:13
2 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Barracuda
3 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini-Selle Italia
4 Fabien Bacquet (Fra) Auber 93
5 Arnaud Demare (Fra) FDJ-BigMat
6 Guillaume Boivin (Can) Team Spidertech Powered by C10
7 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil – DCM Procycling Team
8 Denis Flahaut (Fra) Roubaix Lille Metropole
9 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar
10 Jimmy Casper (Fra) AG2R La mondiale
11 Maxime Le Montagner (Fra) Veranda Rideau – Super U
12 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil – DCM Procycling Team
13 Gaël Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller
14 Boris Zimine (Fra) Roubaix Lille Metropole
15 Evaldas Siskevicius (Ltu) La Pomme-Marseille
16 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne
17 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
18 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller
19 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole
20 Benoit Drujon (Fra) Auber 93
21 Mathieu Delaroziere (Fra) La Pomme-Marseille
22 Frederique Robert (Bel) Lotto-Belisol Team
23 Yannick Martinez (Fra) La Pomme-Marseille
24 Stéphane Poulhies (Fra) Saur-Sojasun
25 Rony Martias (Fra) Saur-Sojasun
26 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur-Sojasun
27 Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
28 Johan Le Bon (Fra) Bretagne – Schuller
29 Victor Manakov (Rus) Rusvelo
30 Clément Koretzky (Fra) La Pomme-Marseille
31 Romain Matheou (Fra) Veranda Rideau – Super U
32 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar
33 Flavien Dassonville (Fra) Auber 93
34 Nikita Eskov (Rus) Rusvelo
35 Martin Gilbert (Can) Team Spidertech Powered by C10
36 Benoit Jarrier (Fra) Veranda Rideau – Super U
37 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La mondiale
38 Mathieu Drujon (Fra) Auber 93
39 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller
40 Maciej Paterski Pol Liquigas-Cannondale
41 Sébastien Rosseler (Bel) Garmin-Barracuda
42 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank
43 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
44 Aldo Ino Ilesic (Slo) Team Type-1
45 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale
46 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini-Selle Italia
47 Yohann Gené (Fra) Team Europcar
48 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini-Selle Italia
49 Etienne Tortelier (Fra) Saur-Sojasun
50 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
51 Loic Desriac (Fra) Roubaix Lille Metropole
52 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne
53 Nicolas Roche (Irl) AG2R La mondiale
54 Kevin Lacombe (Can) Team Spidertech Powered by C10
55 Egoitz García Echeguibel (Esp) Cofidis le Crédit en Ligne 0:00:08
56 Ryan Roth (Can) Team Spidertech Powered by C10 0:00:12
57 William Routley (Can) Team Spidertech Powered by C10
58 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo Bank 0:00:14
59 Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 0:00:19
60 Koldo Fernandez De Larrea (Esp) Garmin-Barracuda 0:00:21
61 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:00:26
62 Alex Howes (USA) Garmin-Barracuda 0:00:43
63 Troels Rønning Vinther (Den) Team Saxo Bank 0:00:52
64 Steve Chainel (Fra) FDJ-BigMat 0:01:13
65 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-BigMat
66 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-BigMat
67 Gaylord Cumont (Fra) Veranda Rideau – Super U
68 Daniele Colli (Ita) Team Type 1
69 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil – DCM Procycling Team
70 Justin Jules (Fra) Veranda Rideau – Super U
71 Yohan Cauquil (Fra) La Pomme-Marseille
72 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil – DCM Procycling Team
73 Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
74 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
75 Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller
76 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil – DCM Procycling Team
77 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller
78 Kevin Peeters (Bel) Landbouwkrediet – Euphony
79 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-BigMat
80 Arnaud Molmy (Fra) Veranda Rideau – Super U
81 Lazlo Bodrogi (Fra) Team Type 1
82 Kevin Claeys (Bel) Landbouwkrediet – Euphony
83 Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet – Euphony
84 Andy Cappelle (Bel) Accent Jobs – Willems Véranda’s
85 Sjef De Wilde (Bel) Accent Jobs – Willems Véranda’s
86 Oleg Chuzhda (Ukr) Accent Jobs – Willems Véranda’s
87 Maarten Neyens (Bel) Lotto-Belisol Team
88 Ronan Racault (Fra) Auber 93
89 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil – DCM Procycling Team
90 Anthony Colin (Fra) Roubaix Lille Metropole
91 Lucas Sebastien Haedo (Arg) Team Saxo Bank
92 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar
93 Steven Tronet (Fra) Auber 93
94 Christophe Laborie (Fra) Saur-Sojasun
95 Olivier Kaisen (Bel) Lotto-Belisol Team
96 David Boucher (Fra) FDJ-BigMat
97 Sergueï Klimov (Rus) Rusvelo
98 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La mondiale
99 Stephano Agostini (Ita) Liquigas-Cannondale
100 Sep Vanmarcke (Bel) Garmin-Barracuda
101 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Barracuda
102 Kévin Denis (Fra) Veranda Rideau – Super U
103 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini-Selle Italia
104 Franck Vermeulen (Fra) Veranda Rideau – Super U
105 Nicolas Bazin (Fra) Auber 93
106 Pierre Luc Perichon (Fra) La Pomme-Marseille
107 Florent Barle (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne
108 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 0:03:51
109 Fabien Schmidt (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:04:23
110 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto-Belisol Team 0:04:33
111 Simon Lambert Lemay (Can) Team Spidertech Powered by C10 0:05:37
112 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1
113 Ran Margaliot (Isr) Team Saxo Bank
114 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale
115 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
116 Nicolas Rousseau (Fra) Auber 93
117 Julien Fouchard (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne
118 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne
119 Barry Markus (Ned) Vacansoleil – DCM Procycling Team
120 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet – Euphony
121 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Barracuda
122 Anthony Ravard (Fra) AG2R La mondiale
123 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
124 Sylvain Georges (Fra) AG2R La mondiale
125 Baptiste Planckaert (Bel) Landbouwkrediet – Euphony 0:06:39
126 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
127 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank
128 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank
129 Tim Mertens (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
130 Jean-Lou Paiani (Fra) Saur-Sojasun 0:07:56
131 Adrien Petit (Fra) Cofidis le Crédit en Ligne

Foto: bettiniphoto.net

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments