Wenezuelczyk Jose Rujano, który od nowego sezonu będzie jeździł w Vacansoleil-DCM poważnie myśli o sukcesach w trzech wyścigach. Chce dobrze zaprezentować się podczas Giro d’Italia, Vuelta a España i mistrzostw Świata we Włoszech.

Były zawodnik Androni Giocattoli swój sezon w tym roku zakończył bardzo szybko. Kontuzja odniesiona podczas Giro nie pozwoliła mu już na starty. Rujano największe sukcesy święcił w 2005 roku w barwach Colombia – Selle Italia, gdy był trzeci w generalce i pierwszy w klasyfikacji na najlepszego górala Giro d’Italia. Później było o nim cicho, do momentu ponownego bardzo dobrego występu we włoskim Tourze. W 2011 roku wygrał etapy na Etnie i Grossglocknerze, kończąc ostatecznie wyścig na 6. miejscu po dyskwalifikacji Alberto Contadora.

„Nowy zespół to nowe nadzieje. Tak naprawdę nie znam tu nikogo, ale myślę, że szybko się tutaj zaaklimatyzuję. Poprzedni sezon był dla mnie bardzo pechowy. Byłem w dobrej formie, ale kontuzja uniemożliwiła mi pokazanie pełni umiejętności. Bardzo chcę ponownie dobrze pojechać Giro i udanie zadebiutować podczas Vuelty. Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to będę chciał powalczyć
podczas mistrzostw Świata” – mówi Jose Rujano o swoich planach wyścigowych.

 

Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments