Ralph Denk – dyrektor generalny ekipy NetApp-Endura podsumował sezon 2012 i opowiada o korzyściach połączenia niemieckiego z teamu z brytyjskim zespołem kontynentalnym.

“Dzięki fuzji zwiększył się nasz budżet. Naszym celem jest większa płynność finansowa i możliwość uczestniczenia w największych wyścigach świata. Nie byłoby to możliwe, gdybyśmy działali na własną rękę”, powiedział na stronie internetowej NetApp-Endura.

2012 rok był niewątpliwie najlepszym spośród trzech lat naszego istnienia. Sezon był wspaniały. Mieliśmy 11 zwycięstw i kilka miejsc na podium.  Wygrywaliśmy w klasykach i etapówkach, w górach i w sprintach. Pokazaliśmy, że możemy odnosić sukcesy w każdych warunkach”, dodał właściciel teamu Bartosza Huzarskiego. 

W tym sezonie, NetApp dość nieoczekiwanie otrzymał dziką kartę na Giro d`Italia.  ” To był najlepszy okres w sezonie, jak również w historii tego zespołu. Raz jeszcze chciałbym podziękować za to zaproszenie. Mam nadzieję, że wystartujemy również w innych wyścigach WorldTour w sezonie 2013″, zakończył Denk.

Skład NetApp Endura na sezon 2013:

Jan Barta (27, CZE), Cesare Benedetti (25, ITA), Iker Camano Ortuzar (33, ESP), David de la Cruz (23, ESP), Zakkari Dempster (25, AUS), Russell Downing (34, GBR), Markus Eichler (30, GER), Bartosz Huzarski (32, POL), Blaz Jarc (24, SLO), Roger Kluge (25, GER), Leopold Koenig (24, CZE), Ralf Matzka (23, GER), Jonathan McEvoy (23, GBR), José Mendes (27, POR), Erick Rowsell (22, GBR), Andreas Schillinger (29, GER), Daniel Schorn (24, AUT), Michael Schwarzmann (21, GER), Scott Thwaites (22, GBR), Paul Voss (26, GER), Alexander Wetterhall (26, SWE).

 

Andrzej