Włoska firma Guerciotti, która zajmuje się produkcją rowerów już prawie od 50 lat, przygotuje dla kolarzy CCC  rower, wykorzystując najnowocześniejsze technologie produkcji a także używając nowatorskich rozwiązań i materiałów. Będzie to rower z modelu Eureka EVO, który na rynku pojawił się w sezonie 2012 i na którym ścigał się m.in. Davide Rebellin.

Rower przygotowany na sezon 2013 jest kontynuacją modelu EVO lecz posiada dość istotne zmiany parametrów technicznych i rozwiązań konstrukcyjnych przygotowanych by sprostać wymaganiom rynku.

Do produkcji ramy wykorzystano najnowocześniejsze włókna węglowe (IM600 i UM400 – carbon), które pozwolił w stosunku do poprzedniego modelu obniżyć wagę a jednocześnie zapewnić większa sztywność konstrukcji ramy. Rowery przygotowywane dla kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice będą wyposażone w osprzęt m-ki Shimano Dura-Ace.

Zadbano również o bardzo interesujący design rowerów, nawiązując do barw ekipy, której kolorem jest pomarańcz. Ramy rowerów będą malowane wg projektu który przedstawiamy poniżej.

W wyniku prowadzonych rozmów ustalono, że ekipa CCC Polsat Polkowice otrzyma łącznie 60 rowerów m-ki Guerciotti Eureka EVO, w tym rowery wyścigowe, treningowe oraz do jazdy indywidualnej na czas.

W sezonie 2012 na rowerach m-ki Guerciotti ścigała się ekipa  Miche – Androni Guerciotti i Meridiana w barwach której występował m.in. pozyskany do CCC Polsat Polkowice, Davide Rebellin.

 

Źródło: proteam.cccsport.pl