Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony Orica-GreenEDGE, Simon Clarke przedłużył swój kontrakt z zespołem o kolejne dwa lata. Umowa z australijską ekipą będzie obowiązywała do 2015 roku.

Miniony sezon był bardzo udany dla Simona. W swoim debiucie na Vuelta a Espana odniósł jedno zwycięstwo na 4. etapie, pokonując na finiszu Niemca Tony Martina Było to również jego pierwsze zwycięstwo w karierze w wyścigu cyklu UCI WorldTour. Został również zwycięzcą klasyfikacji na najlepszego górala hiszpańskiego wyścigu.

„Bycie częścią rodzimej ekipy to dla mnie spełnienie marzeń.” – powiedział szczęśliwy 26 -latek. „Przez ten rok zrobiłem duży krok na przód , jest to zasługa wsparcia które otrzymałem od mojego zespołu. Cieszę się, że przez kolejne dwa lata będę mógł kontynuować współpracę z tą ekipą”, – zakończył.