W przyszłym roku podczas jubileuszowej 100. edycji Tour de France kapitanem zespołu Sky ma być Chris Froome, natomiast na Giro d’Italia koncentrować ma się Bradley Wiggins. Nie są to potwierdzone informacje jednak z dnia nadzień wydają  się coraz bardziej prawdopodobne.

Pod koniec października popularny “Wiggo” wspomniał, że w 2013 roku będzie chciał się skupić na Giro a podczas Wielkiej Pętli będzie  pracował na rzecz Froome`a.  Szef drużyny Sky podczas wywiadu dla brytyjskiej prasy kilkakrotnie dał do zrozumienia, że taki scenariusz
jest bardzo prawdopodobny.

“Pomimo tego, że  nie mamy jeszcze w 100 %  opracowanego planu na przyszły sezon,  to jednak w tej chwili głównym celem Bradley`a będzie Giro d’Italia. Oznacza to, że Chris będzie  mógł pojechać na siebie podczas Tour de France”, wyznał Dave Brailsford.

Bradley Wiggins wygrał Tour de France 2012  jako pierwszy Anglik w historii, a jego kolega z drużyny  Chris Froome ukończył wyścig tuz za nim. W trakcie wielkiej pętli niejednokrotnie dało się zauważyć, że kolarz urodzony w Kenii w rzeczywistości był mocniejszy niż kapitan zespołu. Jednak strategia ekipy nie pozwalała mu na więcej niż tylko pomoc liderowi w dowiezieniu żółtej koszulki do mety w Paryżu.

 

Foto: bettiniphoto.net

Asia