Tomasz Mickiewicz (LKKS Górnik Wałbrzych) już w pierwszym sezonie w gronie orlików będzie dysponował zawodowym kontraktem. Brązowy medalista Górskich Mistrzostw Polski juniorów z 2012 roku zwiąże się z drużyną Wibatech-Brzeg.

18-latek z Dzierżoniowa to syn byłego znakomitego sprintera takich drużyn jak Mróz i CCC Polsat – Jacka Mickiewicza. Tomasz już w juniorach młodszych, gdy ścigał się w Ogniwie Dzierżoniów zdobywał medale Mistrzostw Polski. W swoim pierwszym sezonie w tej kategorii zdobył tytuł najlepszego zawodnika kraju w wyścigu na czas, a „na wspólnym” był trzeci. Rok później w Górskich Mistrzostwach Polski w Sosnówce przegrał jedynie z Szymonem Rekitą (Warmia Biskupiec), a podczas MP par zdobył srebro. Dołożył do tego również triumf w Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim.

W sezonie 2011 rozpoczął starty w juniorach. Przeszedł wtedy do drużyny LKKS Górnik Wałbrzych. W pierwszym roku w tej kategorii zdobył brąz podczas MP w jeździe parami i regularnie meldował się w czołówce najważniejszych wyścigów w Polsce. Dzięki temu był w Reprezentacji Polski i startował m.in w Pucharze Świata juniorów w Niemczech. Pod koniec obecnego sezonu zdobył kolejny medal Górskich Mistrzostw Polski w Sosnówce. Tym razem był trzeci, przegrywając z Przemysławem Kasperkiewiczem (KTK-Kalisz) i znów z Szymonem Rekitą.

Dzięki tym wynikom, już w pierwszym sezonie w gronie orlików, będzie miał miejsce w drużynie Wibatech-Brzeg, czyli ekipie kontynentalnej.

„Do drużyny trafiłem przez Pana Jacka Bartkiewicza, który skontaktował się z nami i powiedział, że chętnie widziałby mnie w składzie. Ja z miłą chęcią się zgodziłem”, powiedział młody zawodnik dla naszosie.pl. „W przyszłym sezonie chciałbym nabrać dużo doświadczenia i jeżeli będzie okazja, to pokazać się w kilku wyścigach oraz pomóc drużynie w osiąganiu dobrych wyników”, dodał.

Zapraszamy również do odwiedzania fanpage`u drużyny na Facebook`u tutaj

Andrzej
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments