Drużyna Omega Pharma- Quick Step dzięki uprzejmości firmy Janom s.r.o. 26 listopada wyjedzie na Słowację, aby przez kilka dni wykonywać „specjalne” czynności mające na celu przygotowanie do następnego sezonu. Szczegóły są objęte tajemnicą.

Dzięki wsparciu naszego słowackiego partnera możemy jak co roku, ponownie zorganizować obóz przygotowawczy w unikatowej lokalizacji – jest to baza wojskowa. Nasza ekipa oraz nasi kolarze spędzą dwa dni wykonując serię różnorakich aktywności, które jednak nie będą obejmowały jazdy na rowerze. Pomoże to nam stworzyć spójną drużynę na sezon 2013 oraz zrozumieć jak ważna jest dynamika drużyny, która może się okazać kluczowa– powiedział Tom Steeles, jeden z trenerów Omegi.

Mogę tylko powiedzieć, że zamierzamy doświadczyć czegoś specjalnego. Z Guyem Ivensem, który jest koordynatorem całego przedsięwzięcia oraz z pomocą ludzi, których znaleźliśmy tam na miejscu będziemy trenować dyscyplinę, przestrzeganie reguł, adaptację i wzajemną pomoc. Te wszystkie elementy będą nieodzowne w trakcie sezonu – dodał Steeles.

Omega Pharma-Quick Step opuści naszego południowego sąsiada w czwartek.

Marta Wiśniewska