Nie tak dawno temu  Francisco „Paco” Antequera przedstawił swoją kandydaturę na Prezesa Hiszpańskiego Związku Kolarskiego. Były trener Hiszpanów zapowiedział, że jeśli wygra wybory – nowym selekcjonerem reprezentacji zostanie Oscar Freire.

Były selekcjoner Hiszpanii pełnił swoje obowiązki od 1998 do 2008.r. Dołączył on do pozostałych trzech kandydatów na fotel Prezesa: Juana Carlos Castano, obecnego Prezesa  José Luisa Lópeza Cerróna  i  Andoni`ego Balboa . Podczas swojej dziesięcioletniej kadencji trenerskiej, zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego zdobyli 12 medali na imprezach mistrzowskich i Igrzyskach Olimpijskich (5 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe). Znajduje się tam m.in złoty medal Samuela Sancheza z Pekinu.

Teraz, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę – Antequera ogłosił na początku tego weekendu, że jeśli wygra wybory – to powoła na stanowisko selekcjonera Reprezentacji Hiszpanii Oscara Freire.

„Paco działa zawsze na pierwszym miejscu z myślą o kolarstwie. Zasługuje na to, by objąć to stanowisko. Będę pomagał mu w tym, żeby wygrał wybory. Dla mnie praca w związku byłaby zaszczytem”, powiedział Freire.

Antequera zrewanżował się komplementami w kierunku kilkukrotnego mistrza świata. „To doskonały współpracownik. Ma ogromne doświadczenie i wie, jak zdobywa się mistrzostwo świata. Jego umiejętności i taktyka pozwoliły mu odnieść wiele sukcesów w karierze zawodowej. Teraz chciałbym, żeby podzielił się swoją wiedzą z najlepszymi hiszpańskimi kolarzami”, zakończył.

 

Foto: corvospro.com

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments