Organizatorzy czasówki Chrono des Nations ogłosili dziś listę startową francuskiego wyścigu, który zakończy zmagania w kalendarzu UCI Europe Tour. Na rampie startowej pojawi się m.in Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM) oraz Tony Martin (Omega Pharma – Quick Step).

Tytułu z przed roku bronić będzie mistrz świata – Tony Martin. Niemiec w sezonie 2011 na 48,5 km trasie w okolicach francuskiego Herbiers pojechał w czasie 56’20′ i pokonał rekord należący do Davida Millara. Na mecie aż o 2 minuty wyprzedził drugiego Gustava Larssona (Vacansoleil-DCM)! 23. miejsce zajął ówczesny mistrz Polski – Tomasz Marczyński.

Tegoroczne Chrono des Nations będzie swego rodzaju rewanżem za mistrzostwa świata, gdyż w najbliższą niedzielę w Herbies pojawi się Taylor Phinney (BMC-Racing), czyli srebrny medalista tegorocznych MŚ, Chris Froome (Sky Team) oraz Fredrik Kessiakoff (Astana).

W wyścigu kobiet również pojedzie ubiegłoroczna zwyciężczyni – Amber Neben.