UCI wszczęło postępowanie dyscyplinarne przeciwko Carlos`owi Barredo (Rabobank). Wszystko przez niejasności w jego paszporcie biologicznym.

31 lat-letni Hiszpan nie startował w tym sezonie w żadnym z wyścigów od czerwcowego Critérium du Dauphiné. Ekipa Rabobank zakazała mu bowiem startów do czasu wyjaśnienia anomalii swojego zawodnika w paszporcie biologicznym, a dokładniej w regularnych badaniach krwi. UCI najwyraźniej zebrała wystarczające dowody do tego, by móc zacząć proces przeciwko Barredo.

Wraz z Yaroslav`em Popovych`em, Barredo był na szczycie wykazu UCI podejrzanych o doping począwszy od Tour de France 2010. W maju ubiegłego roku do tej listy „dokopali się” dziennikarze L`Equipe, którzy nagłośnili tę sprawę.

Rabobank nadal będzie wspierać swojego kolarza w oczekiwaniu na ostateczny werdykt. Holenderska drużyna i jej zawodnik, muszą teraz udowodnić, że zmiany parametrów krwi zawartych w paszporcie biologicznym są spowodowane naturalnie. W przeciwnym razie, byłemu triumfatorowi etapowemu Vuelta a Espana grozi dwuletnia dyskwalifikacja. 

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments