Znamy już pierwszych medalistów w Drużynowych Mistrzostwach Polski, które odbywają się dziś w Warlubiu. Najlepszymi juniorami młodszymi został zespół UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin, a w wyścigu juniorek triumfowały zawodniczki UKS Jedynka Limaro Kórnik.

Juniorzy młodsi ścigali się na 20 km trasie Warlubie-Osiek-Warlubie.  UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin, czyli drużyna jadąca w składzie: Krzysztof Kloc,  Kamil Turek, Mateusz Pacan, Kamil Indeka pokonała ten dystans w 39 minut i 14 sekund, co dało jej złoto. Srebro powędrowało do BDC NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki (Alan Banaszek, Norbert Banaszek, Kamil Zawistowski, Stanisław Aniółkowski), którzy na mecie uzyskali rezultat 39:32. Brązowy medal to dzieło Baszty Goleczewo (czas 39,43) (Wojciech Matuszyński, Rafał Kolasiński, Paweł Wypych, Paweł Bednarczyk).

Na tym samym dystansie rywalizowały juniorki. Kolejne złoto MP w tym sezonie wywalczyły podopieczne Roberta Taciaka z Limaro Kórnik, czyli: Karolina Jurczak, Barbara Frąszczak, Alicja Ratajczak i Wiktoria Żegleń (41:54). Pokonały one o blisko minutę zawodniczki BCM Nowatex Uzdrowisko Dąbki Ziemia Darłowska, jadące w składzie:  Katarzyna Kirschentstein, Łucja Pietrzak, Patrycja Jacyszyn, Karolina Komoś (czas 42:42). Brąz zawisł na szyi Grupy Kolarskiej Żyradów (Aleksandra Sapieja, Milena Faryn, Urszula Łoś, Joanna Kowalczyk). (44:05).

Pełne wyniki kat. juniorka > tutaj

Pełne wyniki kat. junior młodszy > tutaj

Poprzedni artykułBradley Wiggins powinien wygrać jeszcze Giro d`Italia i Vuelta a Espana?
Następny artykułMarco Pinotti nie potrzebuje operacji po kraksie na Mistrzostwach Świata