Bradley Wiggins powinien spróbować wygrać Giro d`Italia i Vuelta a Espana, aby umocnić status legendy brytyjskiego kolarstwa. Gdy dołożyłby do swojego dorobku dwa zwycięstwa w Grand Tourach, wtedy uzyskałby status legendarnego kolarza- tak twierdzi Shane Sutton, specjalista od przygotowania kondycyjnego zawodników Sky i były wybitny zawodnik.

Wiggins został w tym roku pierwszym Brytyjczykiem, który wygrał Tour de France. To było fenomenalne osiągnięcie. Teraz mamy apetyt na więcej– powiedział Sutton.

Przyszłoroczna trasa Tour de France ma być bardziej górska, co może lepiej odpowiadać koledze „Wiggo” z drużyny- Chrisowi Froome`owi. Jeśli Bradley nie wystąpi w Tourze, wtedy będzie miał szansę pojechać w dwóch pozostałych Grand Tourach.

Tour oraz IO właśnie uczyniły z Wigginsa legendę: Myślę, że status legendy mógłby być dla niego jeszcze większy, gdyby wygrał wszystkie trzy Wielkie Toury. Myślę, że on powinien spróbować tego dokonać. Mimo że są to różne wyścigi, to on jest w stanie to zrobić.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułSkłady Bank BGŻ Team na Drużynowe Mistrzostwa Polski
Następny artykułDMP: Twoja Merida Imielin i Jedynka Limaro Kórnik ze złotem
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
yorg
yorg

Wiggins już niczego nie wygra (tzw.wielkich tourow),miał jedyną szansę w życiu,brak Contadora i Schlecka.