Team Sky podpisał dwuletni kontrakt z hiszpańskim specjalistą od pomocy – Davidem Lopezem.

Lopez od ośmiu lat uprawia zawodowo kolarstwo. Przez ostatnie sześć lat ścigał się w ekipie Movistar. Swój największy sukces odniósł w 2010 roku, kiedy to wygrał 9. etap hiszpańskiej Vuelty. Zadedykował wtedy ten sukces koledze, który zginał tragicznie dwa dni wcześniej- Txemie Gonzalezowi.

Oto co sądzi Gonzalez o swoim transferze: Jestem bardzo zadowolony z podpisania kontraktu ze Sky. Ostatni rok był dla mnie sporym wyzwaniem i z niecierpliwością czekałem na rozpoczęcie nowego rozdziału w mojej karierze w nowoczesnym i patrzącym naprzód zespole. Dopóki Sky się ze mną nie zainteresował nie było żadnego zespołu, który chciałby podpisać ze mną kontrakt. Będę ciężko pracował, aby dać sukcesy drużynie. Najważniejsze jest dla mnie to, że także zespół jest zadowolony z podjęcia ze mną współpracy.

Mam bardzo dobre relacje z Xabierem Zandio, Rigoberto Uranem i Sergio Henao, ale także Nicolas Portal jest moim dobrym przyjacielem. Będę się starał nawiązać nowe znajomości i zintegrować się z drużyną.

Dyrektor sportowy Sky – Nicolas Portal był klubowym kolegą Lopeza w Caisse d`Epargne i wierzy, że baskijski kolarz ma wiele zalet, który będą korzyścią dla drużyny.

David jest świetnym kolarzem i znakomicie pasuje do Sky swoim podejściem do pracy i osobowością. Ma dużo doświadczenia i potrafi wywierać wpływ na ludzi, którzy go otaczają. Znam go z czasów kiedy razem jeździliśmy i wiem, że potrafi być mocny w górach, zarówno z dobrym skutkiem dla siebie i dla drużyny. Jest bardzo lojalny i pracowity, więc myślę, że to znakomicie dla drużyny- powiedział Portal.

Marta Wiśniewska

Foto: www.bettiniphoto.net

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments