Bracia Tomasz i Michał Olejnik, którzy w tym sezonie reprezentowali barwy kontynentalnej drużyny Team Veranda Rideau – Super U niestety w przyszłym sezonie nie będą już dysponować zawodową licencją.

Sympatyczni kolarze z Bydgoszczy z powodu okrojonego budżetu swojego pracodawcy – znów staną się amatorami. 32 i 27-latek wrócą tam skąd przyszli, czyli do ekipy USSA Pavilly Barentin gdzie święcili największe sukcesy.

„Kończy się przygoda z Veranda Rideau U. Powód?  Jak zwykle podobny czyli brak sponsorów. Trzeba jedynie liczyć na jakiś spektakularny sukces w jednym z ostatnich wyścigów a tych pozostało już niewiele. Prawdopodobnie przez kolejne 2 lata będziemy reprezentować amatorską ekipę, tą w której jeździliśmy do tej pory. Mamy nowego sponsora, pasjonata kolarstwa i fajny program startów z dużą ilością wyścigów 2.2 UCI więc pokazać się będzie można. Ja się jeszcze nie poddaję, dla mnie sezon się nie skończył, a kariera tym bardziej”, napisał na swoim blogu Michał.

W tym sezonie starszy z braci w tym sezonie był trzeci na etapie i 12. w generalce Tour de Bretagne (2.2 UCI). Ponadto był ósmy w klasyku GP Ville de Lilers (1.2 UCI), wygrał Prix Gilbert Bousquet, a w Souvenir Louison Bobet był czwarty. Michał przez kilka miesięcy nie trenował i nie ścigał się, gdyż miał poważną kontuzję kolana.

Najlepszym wynikiem Tomasza jest 2. miejsce na etapie Tour de Bretagne (2.2 UCI) oraz 7. lokata na etapie Tour de Alsace. Na mistrzostwach Polski zajął 10. pozycję w wyścigu na czas, a w klasyku Paris-Camembert był dwunasty.