Holenderska, młodzieżowa drużyna zatrudni od przyszłego sezonu dwóch Polaków. Będą to Przemysław Kasperkiewicz oraz Grzegorz Haba. Pierwszy z nich będzie stawiał pierwsze kroki w kategorii orlików.

Wielervereniging De Jonge Renner – bo tak brzmi pełna nazwa tej drużyny, współpracuje od kilku lat z ekipą Rabobanku. Od przyszłego roku dyrektorem sportowym ekipy będzie Maarten den Bakker, były mistrz Holandii i trzeci zawodnik Liege-Bastogne-Liege, który w przeszłości ścigał się właśnie dla najlepszego zespołu z Niderlandów.

Dodatkowo – głównym sponsorem tego teamu jest polska firma Otwarte Drzwi, która działa w Holandii i zajmuje się pomocą naszym rodakom na terenie tamtego kraju. Jej właściciel – Hugo Brenders jest również szefem ekipy. „Oczekuję, że poziom sportowy Kasperkiewicza po przejściu do nas będzie cały czas wzrastał. Organizacyjnie zatrudnienie zagranicznych kolarzy to dodatkowe wyzwanie, ale biorąc pod uwagę działalność naszej firmy – na pewno pomożemy temu chłopakowi”, powiedział Brenders.

„Bardzo się cieszę, że będę mógł współpracować z Maartenem den Bakkerem, który startował dziewięć razy w Tour de France i cztery w Vuelta a Espana – na pewno będzie od kogo się uczyć”, powiedział dla naszosie.pl Przemysław Kacperkiewicz. „Dodatkowo wielkim plusem tej ekipy jest fakt, że jej menadżerem jest menadżer takich postaci jak Marianne Vos, czy też Lars Boom”, dodał.

Pierwsze zgrupowanie WV De Jonge Renner przewidziane jest na luty. Sezon młodzi zawodnicy zainaugurują w marcu we włoskich klasykach. Ekipa prawdopodobnie pojawi się również w Polsce przy okazji wyścigów: Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour (rozgrywany w okolicach Kalisza, gdzie wychował się Przemek), Dookoła Mazowsza oraz Karpackiego Wyścigu Kurierów.

„Widziałem również wstępny plan startowy i znajdują się w nim bardzo fajne wyścigi z kalendarza UCI. Są to m.in Tour de Berlin, Tour de Slovaquie czy też Tour de Namur”, zakończył.

Do Holandii wyjeżdża również 20-letni Grzegorz Haba, który do tej pory reprezentował Mostostal Puławy.

 

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments