Mistrzyni świata – Giorgia Bronzini (Diadora Pasta Zara) wygrała ostatni etap Giro Toscana Femminilie. Piąta była Małgorzata Jasińska (Mcipollini Giambenini), co dało Polce triumf w klasyfikacji generalnej!
Bronzini po finiszu z małej grupki wygrała ostatni etap tego prestiżowego wyścigu do kobiet, który znajduje się w kalendarzu UCI. Na mecie we Florencji pokonała Annemiek Van Vleuten (Rabobank Women Cycling Team) oraz Lisę Brennauer (Reprezentacja Niemiec). Na 5. miejscu znalazła się nasza Gosia Jasińska.
Polka triumfowała jednak w klasyfikacji generalnej i została najlepszą góralką wyścigu! Dla dwukrotnej mistrzyni Polski – to największy sukces w karierze!
Wyniki:
1 | Giorgia Bronzini (Ita) Diadora Pasta Zara | 2:26:32 | |
2 | Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabobank Women Cycling Team | ||
3 | Lisa Brennauer (Ger) German National Team | ||
4 | Megan Guarnier (USA) Tibco To The Top | ||
5 | Malgorzata Jasinska (Pol) Mcipollini Giambenini | ||
6 | Rossella Ratto (Ita) Verinlegno Fabiani | 0:00:02 | |
7 | Lauren Hall (USA) Tibco To The Top | ||
8 | Simona Frapporti (Ita) Bepink | ||
9 | Marta Tagliaferro (Ita) Mcipollini Giambenini | ||
10 | Giada Borgato (Ita) Diadora Pasta Zara | ||
11 | Sara Duster (Ger) Rabobank Women Cycling Team | ||
12 | Alona Andruk (Ukr) Vaiano Tepso | ||
13 | Roxane Knetemann (Ned) Rabobank Women Cycling Team | ||
14 | Romy Kasper (Ger) Rusvelo | ||
15 | Julia Martisova (Blr) Bepink | ||
16 | Ursa Pintar (Svn) Slovenia National Team | ||
17 | Anna Bianca Schnitzmeier (Ger) German National Team | ||
18 | Flavia Oliveira (Swi) Forno D’asolo Colavita | ||
19 | Urska Kalan (Svn) Slovenia National Team | ||
20 | Luisa Tamanini (Ita) Faren Honda Team | ||
21 | Ajeda Opeka (Svn) Slovenia National Team | 0:00:07 | |
22 | Katarzyna Sosna (Ltu) Vaiano Tepso | ||
23 | Fabiana Luperini (Ita) Faren Honda Team | ||
24 | Carmen Small (USA) USA National Team | ||
25 | Petra Zrinsek (Svn) Bepink | ||
26 | Marie Therese Ludwig (Ger) German National Team | ||
27 | Jennifer Hohl (Swi) Faren Honda Team | ||
28 | Marta Bastianelli (Ita) Mcipollini Giambenini | ||
29 | Uenia Fernandes Da Souza (Bra) Forno D’asolo Colavita | ||
30 | Elke Gebhardt (Ger) Bepink | ||
31 | Inga Cilvinaite (Ltu) Diadora Pasta Zara | ||
32 | Grete Treier (Est) S.C. Michela Fanini Rox | ||
33 | Jennifer Fiori (Ita) Fassa Bortolo Servetto | ||
34 | Martina Ruzickova (Cze) S.C. Michela Fanini Rox | ||
35 | Enerit Iturriaga Etxebarria (Spa) Lointek | 0:00:12 | |
36 | Tiffany Cromwell (Aus) Orica AIS | 0:00:14 | |
37 | Nicole Cooke (GBr) Faren Honda Team | ||
38 | Olga Zabelinskaya (Rus) Rusvelo | ||
39 | Valentina Carretta (Ita) Mcipollini Giambenini | ||
40 | Valentina Bastianelli (Ita) Vaiano Tepso | ||
41 | Tatiana Guderzo (Ita) Mcipollini Giambenini | ||
42 | Stephanie Pohl (Ger) German National Team | ||
43 | Silvia Valsecchi (Ita) Bepink | ||
44 | Yulia Iliynikh (Rus) Lointek | ||
45 | Elena Utrobina (Rus) Faren Honda Team | ||
46 | Sara Lena Hofmann (Ger) German National Team | ||
47 | Sari Saarelainen (Fin) Forno D’asolo Colavita | ||
48 | Belen Lopez (Spa) Lointek | ||
49 | Barbara Guarischi (Ita) Fassa Bortolo Servetto | ||
50 | Alessia Martini (Ita) Vaiano Tepso | ||
51 | Veronique Fortin (USA) Tibco To The Top | ||
52 | Yulia Blindyuk (Rus) Faren Honda Team | ||
53 | Natalia Boyarskaya (Rus) Rusvelo | ||
54 | Veronica Leal Balderas (Mex) S.C. Michela Fanini Rox | ||
55 | Irina Molicheva (Rus) Rusvelo | ||
56 | Tayler Wiles (USA) USA National Team | ||
57 | Anna Potokina (Rus) Lointek | ||
58 | Lauren Kitchen (Aus) Rabobank Women Cycling Team | ||
59 | Tetyana Riabchenko (Ukr) Forno D’asolo Colavita | 0:00:24 | |
60 | Meredith Miller (USA) Tibco To The Top | ||
61 | Amanda Miller (USA) Tibco To The Top | ||
62 | Ivana Gatto (Ita) Fassa Bortolo Servetto | ||
63 | Elena Berlato (Ita) Fassa Bortolo Servetto | ||
64 | Francesca Cauz (Ita) Fassa Bortolo Servetto | 0:00:29 | |
65 | Janel Holcom (USA) USA National Team | ||
66 | Jessie Maclean (Aus) Orica AIS | 0:00:33 | |
67 | Samantha Schneider (USA) Tibco To The Top | ||
68 | Sanne Van Paassen (Ned) Rabobank Women Cycling Team | ||
69 | Ruth Winder (USA) USA National Team | ||
70 | Alexandra Burchenkova (Rus) S.C. Michela Fanini Rox | 0:00:34 | |
71 | Sabrina Stultiens (Ned) Rabobank Women Cycling Team | ||
72 | Agne Silinyte (Ltu) Diadora Pasta Zara | 0:00:39 | |
73 | Edita Janeliunaite (Ltu) Diadora Pasta Zara | 0:00:47 | |
DNF | Amber Pierce (USA) Diadora Pasta Zara |
Klasyfikacja generalna:
1 | Malgorzata Jasinska (Pol) Mcipollini Giambenini | 9:08:03 | |
2 | Lauren Hall (USA) Tibco To The Top | 0:00:49 | |
3 | Romy Kasper (Ger) Rusvelo | 0:01:32 | |
4 | Valentina Bastianelli (Ita) Vaiano Tepso | 0:02:06 | |
5 | Megan Guarnier (USA) Tibco To The Top | 0:02:59 | |
6 | Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabobank Women Cycling Team | 0:03:07 | |
7 | Rossella Ratto (Ita) Verinlegno Fabiani | 0:03:17 | |
8 | Tiffany Cromwell (Aus) Orica AIS | 0:03:23 | |
9 | Amanda Miller (USA) Tibco To The Top | 0:03:31 | |
10 | Fabiana Luperini (Ita) Faren Honda Team | 0:03:32 | |
11 | Katarzyna Sosna (Ltu) Vaiano Tepso | ||
12 | Tetyana Riabchenko (Ukr) Forno D’asolo Colavita | 0:03:37 | |
13 | Valentina Carretta (Ita) Mcipollini Giambenini | 0:03:42 | |
14 | Tayler Wiles (USA) USA National Team | 0:03:45 | |
15 | Jessie Maclean (Aus) Orica AIS | 0:03:48 | |
16 | Sara Duster (Ger) Rabobank Women Cycling Team | 0:04:03 | |
17 | Flavia Oliveira (Swi) Forno D’asolo Colavita | 0:04:08 | |
18 | Grete Treier (Est) S.C. Michela Fanini Rox | 0:04:22 | |
19 | Giada Borgato (Ita) Diadora Pasta Zara | 0:04:37 | |
20 | Inga Cilvinaite (Ltu) Diadora Pasta Zara | 0:04:38 | |
21 | Julia Martisova (Blr) Bepink | 0:04:49 | |
22 | Jennifer Fiori (Ita) Fassa Bortolo Servetto | 0:05:00 | |
23 | Carmen Small (USA) USA National Team | 0:05:22 | |
24 | Luisa Tamanini (Ita) Faren Honda Team | 0:05:40 | |
25 | Alexandra Burchenkova (Rus) S.C. Michela Fanini Rox | ||
26 | Natalia Boyarskaya (Rus) Rusvelo | ||
27 | Ivana Gatto (Ita) Fassa Bortolo Servetto | 0:06:03 | |
28 | Elke Gebhardt (Ger) Bepink | 0:06:06 | |
29 | Sabrina Stultiens (Ned) Rabobank Women Cycling Team | 0:06:24 | |
30 | Roxane Knetemann (Ned) Rabobank Women Cycling Team | 0:07:49 | |
31 | Enerit Iturriaga Etxebarria (Spa) Lointek | 0:07:51 | |
32 | Francesca Cauz (Ita) Fassa Bortolo Servetto | 0:08:00 | |
33 | Lisa Brennauer (Ger) German National Team | 0:08:41 | |
34 | Sari Saarelainen (Fin) Forno D’asolo Colavita | 0:08:49 | |
35 | Anna Bianca Schnitzmeier (Ger) German National Team | 0:08:50 | |
36 | Veronique Fortin (USA) Tibco To The Top | 0:09:45 | |
37 | Giorgia Bronzini (Ita) Diadora Pasta Zara | 0:10:43 | |
38 | Martina Ruzickova (Cze) S.C. Michela Fanini Rox | 0:10:46 | |
39 | Olga Zabelinskaya (Rus) Rusvelo | 0:10:50 | |
40 | Belen Lopez (Spa) Lointek | 0:10:52 | |
41 | Tatiana Guderzo (Ita) Mcipollini Giambenini | 0:11:44 | |
42 | Ursa Pintar (Svn) Slovenia National Team | 0:11:57 | |
43 | Petra Zrinsek (Svn) Bepink | 0:12:00 | |
44 | Sanne Van Paassen (Ned) Rabobank Women Cycling Team | 0:12:49 | |
45 | Nicole Cooke (GBr) Faren Honda Team | 0:14:20 | |
46 | Marta Tagliaferro (Ita) Mcipollini Giambenini | 0:14:23 | |
47 | Marta Bastianelli (Ita) Mcipollini Giambenini | 0:14:38 | |
48 | Veronica Leal Balderas (Mex) S.C. Michela Fanini Rox | 0:15:10 | |
49 | Janel Holcom (USA) USA National Team | 0:15:28 | |
50 | Edita Janeliunaite (Ltu) Diadora Pasta Zara | ||
51 | Elena Berlato (Ita) Fassa Bortolo Servetto | 0:17:32 | |
52 | Simona Frapporti (Ita) Bepink | 0:18:17 | |
53 | Uenia Fernandes Da Souza (Bra) Forno D’asolo Colavita | 0:18:37 | |
54 | Irina Molicheva (Rus) Rusvelo | 0:18:41 | |
55 | Silvia Valsecchi (Ita) Bepink | 0:18:45 | |
56 | Meredith Miller (USA) Tibco To The Top | 0:19:11 | |
57 | Stephanie Pohl (Ger) German National Team | 0:19:40 | |
58 | Barbara Guarischi (Ita) Fassa Bortolo Servetto | 0:19:43 | |
59 | Marie Therese Ludwig (Ger) German National Team | 0:19:49 | |
60 | Lauren Kitchen (Aus) Rabobank Women Cycling Team | ||
61 | Anna Potokina (Rus) Lointek | 0:20:04 | |
62 | Ruth Winder (USA) USA National Team | 0:20:30 | |
63 | Jennifer Hohl (Swi) Faren Honda Team | 0:23:15 | |
64 | Sara Lena Hofmann (Ger) German National Team | 0:24:23 | |
65 | Yulia Iliynikh (Rus) Lointek | 0:24:27 | |
66 | Elena Utrobina (Rus) Faren Honda Team | 0:24:38 | |
67 | Ajeda Opeka (Svn) Slovenia National Team | 0:26:48 | |
68 | Urska Kalan (Svn) Slovenia National Team | 0:26:52 | |
69 | Alessia Martini (Ita) Vaiano Tepso | 0:28:33 | |
70 | Agne Silinyte (Ltu) Diadora Pasta Zara | 0:28:57 | |
71 | Yulia Blindyuk (Rus) Faren Honda Team | 0:31:02 | |
72 | Alona Andruk (Ukr) Vaiano Tepso | 0:31:19 | |
73 | Samantha Schneider (USA) Tibco To The Top | 0:35:32 |
Andrzej