Mistrzyni świata – Giorgia Bronzini (Diadora Pasta Zara) wygrała ostatni etap Giro Toscana Femminilie. Piąta była Małgorzata Jasińska (Mcipollini Giambenini), co dało Polce triumf w klasyfikacji generalnej!

Bronzini po finiszu z małej grupki wygrała ostatni etap tego prestiżowego wyścigu do kobiet, który znajduje się w kalendarzu UCI. Na mecie we Florencji pokonała Annemiek Van Vleuten (Rabobank Women Cycling Team) oraz Lisę Brennauer (Reprezentacja Niemiec). Na 5. miejscu znalazła się nasza Gosia Jasińska.

Polka triumfowała jednak w klasyfikacji generalnej i została najlepszą góralką wyścigu! Dla dwukrotnej mistrzyni Polski – to największy sukces w karierze!

Wyniki:

1 Giorgia Bronzini (Ita) Diadora Pasta Zara 2:26:32
2 Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabobank Women Cycling Team
3 Lisa Brennauer (Ger) German National Team
4 Megan Guarnier (USA) Tibco To The Top
5 Malgorzata Jasinska (Pol) Mcipollini Giambenini
6 Rossella Ratto (Ita) Verinlegno Fabiani 0:00:02
7 Lauren Hall (USA) Tibco To The Top
8 Simona Frapporti (Ita) Bepink
9 Marta Tagliaferro (Ita) Mcipollini Giambenini
10 Giada Borgato (Ita) Diadora Pasta Zara
11 Sara Duster (Ger) Rabobank Women Cycling Team
12 Alona Andruk (Ukr) Vaiano Tepso
13 Roxane Knetemann (Ned) Rabobank Women Cycling Team
14 Romy Kasper (Ger) Rusvelo
15 Julia Martisova (Blr) Bepink
16 Ursa Pintar (Svn) Slovenia National Team
17 Anna Bianca Schnitzmeier (Ger) German National Team
18 Flavia Oliveira (Swi) Forno D’asolo Colavita
19 Urska Kalan (Svn) Slovenia National Team
20 Luisa Tamanini (Ita) Faren Honda Team
21 Ajeda Opeka (Svn) Slovenia National Team 0:00:07
22 Katarzyna Sosna (Ltu) Vaiano Tepso
23 Fabiana Luperini (Ita) Faren Honda Team
24 Carmen Small (USA) USA National Team
25 Petra Zrinsek (Svn) Bepink
26 Marie Therese Ludwig (Ger) German National Team
27 Jennifer Hohl (Swi) Faren Honda Team
28 Marta Bastianelli (Ita) Mcipollini Giambenini
29 Uenia Fernandes Da Souza (Bra) Forno D’asolo Colavita
30 Elke Gebhardt (Ger) Bepink
31 Inga Cilvinaite (Ltu) Diadora Pasta Zara
32 Grete Treier (Est) S.C. Michela Fanini Rox
33 Jennifer Fiori (Ita) Fassa Bortolo Servetto
34 Martina Ruzickova (Cze) S.C. Michela Fanini Rox
35 Enerit Iturriaga Etxebarria (Spa) Lointek 0:00:12
36 Tiffany Cromwell (Aus) Orica AIS 0:00:14
37 Nicole Cooke (GBr) Faren Honda Team
38 Olga Zabelinskaya (Rus) Rusvelo
39 Valentina Carretta (Ita) Mcipollini Giambenini
40 Valentina Bastianelli (Ita) Vaiano Tepso
41 Tatiana Guderzo (Ita) Mcipollini Giambenini
42 Stephanie Pohl (Ger) German National Team
43 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink
44 Yulia Iliynikh (Rus) Lointek
45 Elena Utrobina (Rus) Faren Honda Team
46 Sara Lena Hofmann (Ger) German National Team
47 Sari Saarelainen (Fin) Forno D’asolo Colavita
48 Belen Lopez (Spa) Lointek
49 Barbara Guarischi (Ita) Fassa Bortolo Servetto
50 Alessia Martini (Ita) Vaiano Tepso
51 Veronique Fortin (USA) Tibco To The Top
52 Yulia Blindyuk (Rus) Faren Honda Team
53 Natalia Boyarskaya (Rus) Rusvelo
54 Veronica Leal Balderas (Mex) S.C. Michela Fanini Rox
55 Irina Molicheva (Rus) Rusvelo
56 Tayler Wiles (USA) USA National Team
57 Anna Potokina (Rus) Lointek
58 Lauren Kitchen (Aus) Rabobank Women Cycling Team
59 Tetyana Riabchenko (Ukr) Forno D’asolo Colavita 0:00:24
60 Meredith Miller (USA) Tibco To The Top
61 Amanda Miller (USA) Tibco To The Top
62 Ivana Gatto (Ita) Fassa Bortolo Servetto
63 Elena Berlato (Ita) Fassa Bortolo Servetto
64 Francesca Cauz (Ita) Fassa Bortolo Servetto 0:00:29
65 Janel Holcom (USA) USA National Team
66 Jessie Maclean (Aus) Orica AIS 0:00:33
67 Samantha Schneider (USA) Tibco To The Top
68 Sanne Van Paassen (Ned) Rabobank Women Cycling Team
69 Ruth Winder (USA) USA National Team
70 Alexandra Burchenkova (Rus) S.C. Michela Fanini Rox 0:00:34
71 Sabrina Stultiens (Ned) Rabobank Women Cycling Team
72 Agne Silinyte (Ltu) Diadora Pasta Zara 0:00:39
73 Edita Janeliunaite (Ltu) Diadora Pasta Zara 0:00:47
DNF Amber Pierce (USA) Diadora Pasta Zara

Klasyfikacja generalna:

1 Malgorzata Jasinska (Pol) Mcipollini Giambenini 9:08:03
2 Lauren Hall (USA) Tibco To The Top 0:00:49
3 Romy Kasper (Ger) Rusvelo 0:01:32
4 Valentina Bastianelli (Ita) Vaiano Tepso 0:02:06
5 Megan Guarnier (USA) Tibco To The Top 0:02:59
6 Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabobank Women Cycling Team 0:03:07
7 Rossella Ratto (Ita) Verinlegno Fabiani 0:03:17
8 Tiffany Cromwell (Aus) Orica AIS 0:03:23
9 Amanda Miller (USA) Tibco To The Top 0:03:31
10 Fabiana Luperini (Ita) Faren Honda Team 0:03:32
11 Katarzyna Sosna (Ltu) Vaiano Tepso
12 Tetyana Riabchenko (Ukr) Forno D’asolo Colavita 0:03:37
13 Valentina Carretta (Ita) Mcipollini Giambenini 0:03:42
14 Tayler Wiles (USA) USA National Team 0:03:45
15 Jessie Maclean (Aus) Orica AIS 0:03:48
16 Sara Duster (Ger) Rabobank Women Cycling Team 0:04:03
17 Flavia Oliveira (Swi) Forno D’asolo Colavita 0:04:08
18 Grete Treier (Est) S.C. Michela Fanini Rox 0:04:22
19 Giada Borgato (Ita) Diadora Pasta Zara 0:04:37
20 Inga Cilvinaite (Ltu) Diadora Pasta Zara 0:04:38
21 Julia Martisova (Blr) Bepink 0:04:49
22 Jennifer Fiori (Ita) Fassa Bortolo Servetto 0:05:00
23 Carmen Small (USA) USA National Team 0:05:22
24 Luisa Tamanini (Ita) Faren Honda Team 0:05:40
25 Alexandra Burchenkova (Rus) S.C. Michela Fanini Rox
26 Natalia Boyarskaya (Rus) Rusvelo
27 Ivana Gatto (Ita) Fassa Bortolo Servetto 0:06:03
28 Elke Gebhardt (Ger) Bepink 0:06:06
29 Sabrina Stultiens (Ned) Rabobank Women Cycling Team 0:06:24
30 Roxane Knetemann (Ned) Rabobank Women Cycling Team 0:07:49
31 Enerit Iturriaga Etxebarria (Spa) Lointek 0:07:51
32 Francesca Cauz (Ita) Fassa Bortolo Servetto 0:08:00
33 Lisa Brennauer (Ger) German National Team 0:08:41
34 Sari Saarelainen (Fin) Forno D’asolo Colavita 0:08:49
35 Anna Bianca Schnitzmeier (Ger) German National Team 0:08:50
36 Veronique Fortin (USA) Tibco To The Top 0:09:45
37 Giorgia Bronzini (Ita) Diadora Pasta Zara 0:10:43
38 Martina Ruzickova (Cze) S.C. Michela Fanini Rox 0:10:46
39 Olga Zabelinskaya (Rus) Rusvelo 0:10:50
40 Belen Lopez (Spa) Lointek 0:10:52
41 Tatiana Guderzo (Ita) Mcipollini Giambenini 0:11:44
42 Ursa Pintar (Svn) Slovenia National Team 0:11:57
43 Petra Zrinsek (Svn) Bepink 0:12:00
44 Sanne Van Paassen (Ned) Rabobank Women Cycling Team 0:12:49
45 Nicole Cooke (GBr) Faren Honda Team 0:14:20
46 Marta Tagliaferro (Ita) Mcipollini Giambenini 0:14:23
47 Marta Bastianelli (Ita) Mcipollini Giambenini 0:14:38
48 Veronica Leal Balderas (Mex) S.C. Michela Fanini Rox 0:15:10
49 Janel Holcom (USA) USA National Team 0:15:28
50 Edita Janeliunaite (Ltu) Diadora Pasta Zara
51 Elena Berlato (Ita) Fassa Bortolo Servetto 0:17:32
52 Simona Frapporti (Ita) Bepink 0:18:17
53 Uenia Fernandes Da Souza (Bra) Forno D’asolo Colavita 0:18:37
54 Irina Molicheva (Rus) Rusvelo 0:18:41
55 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink 0:18:45
56 Meredith Miller (USA) Tibco To The Top 0:19:11
57 Stephanie Pohl (Ger) German National Team 0:19:40
58 Barbara Guarischi (Ita) Fassa Bortolo Servetto 0:19:43
59 Marie Therese Ludwig (Ger) German National Team 0:19:49
60 Lauren Kitchen (Aus) Rabobank Women Cycling Team
61 Anna Potokina (Rus) Lointek 0:20:04
62 Ruth Winder (USA) USA National Team 0:20:30
63 Jennifer Hohl (Swi) Faren Honda Team 0:23:15
64 Sara Lena Hofmann (Ger) German National Team 0:24:23
65 Yulia Iliynikh (Rus) Lointek 0:24:27
66 Elena Utrobina (Rus) Faren Honda Team 0:24:38
67 Ajeda Opeka (Svn) Slovenia National Team 0:26:48
68 Urska Kalan (Svn) Slovenia National Team 0:26:52
69 Alessia Martini (Ita) Vaiano Tepso 0:28:33
70 Agne Silinyte (Ltu) Diadora Pasta Zara 0:28:57
71 Yulia Blindyuk (Rus) Faren Honda Team 0:31:02
72 Alona Andruk (Ukr) Vaiano Tepso 0:31:19
73 Samantha Schneider (USA) Tibco To The Top 0:35:32

 

Andrzej