Pomimo tego, że po raz kolejny Alberto Conatdor nie zdołał pokonać Joaquima Rodrigueza na trasie 15 etapu Vuelty ekipa Team Saxo Bank Tinkoff wciąż wierzy w swojego lidera i w jego końcowy sukces.

Dyrektor sportowy duńskiego zespołu, Bradley McGee jest zadowolony z jazdy na 15. etapie, zarówno z całej drużyny jak i Contadora. Popularny „Purito” mimo wielu ataków „El Pistolero” zdołał i tym razem obronić czerwoną koszulkę lidera wyścigu.

Mam wielki szacunek do Contadora i stylu jego jazdy. On nigdy się nie poddaje i uważam, że jutro jego ataki będą o wiele groźniejsze i skuteczniejsze. Dodatkowo cała drużyna pojechała według założonej taktyki.” – przyznał na stronie internetowej zespołu, McGee.

Zaznaczył również, że główny cel „teamu” – zwycięstwo Contadora wciąż jest ten sam i że nic nie jest jeszcze przesądzone.

„Kluczem do wygranej jest wiara w końcowe zwycięstwo, a my jesteśmy tu aby wygrać. Jutro kolejny ważny etap i duża szansa by odnieść końcowy triumf w klasyfikacji generalnej.” – dodał.

Asia