Hiszpan Antonio Piedra (Caja Rural) po zakończonej sukcesem ucieczce został triumfatorem 15 etapu Vuelta a Espana. Contador, Valverde, Rodriguez przyjechali razem. Marczyński i Niemiec znowu z czołówką!

15. etap Vuelta a Espana to 186,5 kilometrowy odcinek pomiędzy La Robla, które zadebiutowało na trasie wyścigu – a Lagos de Covadonga. Meta znów znajdowała się na podjeździe. Finałowe wzniesienie liczyło 13,5 km i miało średnie nachylenie 7 % Znajdowały się tam jednak dwa króciutkie zjazdy.

Szybko po starcie zaatakowało około 20 zawodników. Po kilkunastu kilometrach selekcji, na czele pozostali ostatecznie: Pablo Lastras (Movistar Team), Lloyd Mondory (Ag2r-La Mondiale), Kevin Seeldraeyers i Andreiy Kashechkin (Astana), David De la Fuente i Antonio Piedra (Caja Rural), Rubén Pérez (Euskaltel-Euskadi), Vicente Reynés (Lotto-Belisol), Simeon Geschke (Argos-Shimano) oraz Sergey Lagutin (Vacansoleil-DCM).

Do Alto del Mirador del Fito (146,4 km) uciekinierzy dojechali z zapasem blisko 15 minut, a zjazdy rozpoczęli 12:50 przed zasadniczą grupą. Na Lagos de Covadonga wpadli z przewagą blisko 14 minut.

Z grupki harcowników, do przodu ruszył Piedra. W grupce faworytów, podobnie jak na poprzednim etapie selekcję rozpoczęli zawodnicy Saxo Bank Tinkoff. Po chwili jednak, jeden z zawodników Duńskiej ekipy – Jesus Hernande zdecydował się na atak. Odjechać próbowało jeszcze kilku innych zawodników. W pewnym momencie mięliśmy spory chaos, jednak liderzy jechali spokojnie. Cały czas wysoko kręcili również Rafał Majka (SaxoBank Tinkoff), Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM) i Przemysław Niemiec (Lampre-ISD).

Gdy po chwili zaatakował Alejandro Valverde (Movistar), na koło Hiszpana wskoczyli już tylko Contador i Rodriguez. Chris Froome (Sky Team) znów nie mógł nadążyć za najlepszymi.

Odjechać próbował jeszcze Pistolero, jednak nic z tego. Trójka tenorów razem przyjechała na metę.

Wygrał samotnie uciekający Piedra, który pokonał o ponad 2 minuty Rubena Pereza i Lloyd`a Mondory`ego.

 

1 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 5:01:23
2 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:02
3 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
4 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural
5 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:02:07
6 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 0:02:12
7 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:02:25
8 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:03:35
9 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 0:03:49
10 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:06:45
11 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:09:25
12 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team
13 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
14 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:09:38
15 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:09:48
16 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:10:00
17 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
18 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD
19 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp
20 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team
21 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD
22 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
23 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
24 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
25 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:10:04
26 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:10:08
27 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:10:26
28 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:10:42
29 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 0:10:55
30 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
31 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:11:01
32 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:11:11
33 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:11:31
34 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
35 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:11:45
36 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat
37 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
38 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:12:11
39 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:12:22
40 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:12:52
41 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:12:54
42 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan
43 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
44 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:13:16
45 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
46 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:13:34
47 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:14:42
48 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:15:10
49 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia 0:15:15
50 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:15:19
51 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale
52 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:15:50
53 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
54 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
55 Hernani Broco (Por) Caja Rural
56 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan
57 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano
58 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
59 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:15:56
60 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:16:31
61 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia 0:17:13
62 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:17:22
63 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 0:17:24
64 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:17:25
65 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:17:37
66 Javier Chacon (Spa) Andalucia 0:18:15
67 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:19:18
68 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep
69 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi
70 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
71 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
72 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:21:10
73 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:21:30
74 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano
75 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan
76 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
77 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan
78 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan
79 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano
80 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano
81 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat
82 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
83 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
84 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat
85 Richie Porte (Aus) Sky Procycling
86 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp
87 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi
88 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale
89 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
90 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
91 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
92 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
93 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia
94 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team
95 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan
96 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
97 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep
98 Denis Menchov (Rus) Katusha Team
99 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
100 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep
101 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team
102 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia
103 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team
104 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
105 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
106 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp
107 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep
108 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp
109 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:22:43
110 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
111 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 0:23:23
112 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
113 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:24:41
114 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 0:24:58
115 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia
116 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:25:40
117 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
118 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 0:26:22
119 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp
120 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team
121 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge
122 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
123 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep
124 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat
125 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
126 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge
127 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep
128 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team
129 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank
130 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
131 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge
132 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
133 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
134 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team
135 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat
136 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
137 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
138 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
139 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural
140 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
141 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
142 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural
143 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
144 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano
145 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp
146 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
147 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
148 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
149 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team
150 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural
151 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team
152 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
153 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD
154 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
155 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
156 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge
157 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
158 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
159 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia
160 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank
161 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep
162 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
163 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
164 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
165 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
166 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural
167 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
168 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD
169 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp
170 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
171 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge
172 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge
173 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep
174 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan
175 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano
176 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
177 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat
178 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge
179 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 0:28:02
180 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team 0:28:39
181 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 0:29:47
182 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge
183 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia

Klasyfikacja generalna po 15 etapie:

1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 58:17:21
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:22
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:41
4 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:02:16
5 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:04:51
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:05:42
7 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:06:48
8 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:07:17
9 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:07:21
10 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:07:39
11 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:09:01
12 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:09:23
13 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:10:21
14 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 0:10:56
15 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:11:03
16 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:11:08
17 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:11:09
18 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:11:24
19 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:13:23
20 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:14:19
21 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:14:27
22 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:15:52
23 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:16:44
24 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:17:33
25 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:18:42
26 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:18:55
27 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:19:29
28 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:19:43
29 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:20:12
30 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:21:06
31 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:22:21
32 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:22:52
33 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:23:40
34 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:24:33
35 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:26:16
36 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:33:17
37 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:38:00
38 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:39:51
39 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 0:41:56
40 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:42:14
41 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:44:09
42 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:46:29
43 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:46:55
44 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:48:26
45 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:50:35
46 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:50:54
47 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:53:03
48 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:53:14
49 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:53:15
50 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:53:44
51 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:55:26
52 Hernani Broco (Por) Caja Rural 0:55:35
53 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 0:56:22
54 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 1:00:14
55 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 1:01:27
56 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 1:02:17
57 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:02:43
58 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:02:56
59 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:03:47
60 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 1:04:01
61 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural 1:04:41
62 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 1:04:44
63 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 1:05:19
64 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 1:06:26
65 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 1:08:25
66 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 1:09:33
67 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 1:09:36
68 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 1:09:48
69 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 1:11:03
70 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:11:04
71 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:11:12
72 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:11:22
73 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 1:11:46
74 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 1:12:43
75 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 1:13:09
76 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 1:14:12
77 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 1:16:00
78 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 1:19:51
79 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 1:20:26
80 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 1:20:59
81 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:21:52
82 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp 1:22:56
83 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:22:58
84 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 1:23:11
85 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 1:23:22
86 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:24:23
87 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:25:32
88 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano 1:25:57
89 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 1:26:00
90 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:26:50
91 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 1:27:11
92 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 1:27:37
93 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia 1:29:32
94 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1:29:53
95 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia
96 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 1:32:13
97 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 1:32:16
98 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 1:34:36
99 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:35:22
100 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 1:35:48
101 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 1:36:00
102 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 1:37:32
103 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:38:43
104 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 1:39:24
105 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 1:39:48
106 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 1:40:15
107 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 1:40:36
108 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 1:41:43
109 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:41:55
110 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:41:59
111 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 1:42:17
112 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:42:20
113 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:42:41
114 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 1:43:00
115 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 1:43:05
116 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 1:43:48
117 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:43:49
118 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 1:44:29
119 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 1:44:49
120 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 1:46:03
121 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:46:17
122 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 1:48:25
123 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 1:48:54
124 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 1:49:04
125 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:49:31
126 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 1:50:03
127 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 1:50:06
128 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 1:50:09
129 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 1:50:25
130 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 1:50:32
131 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:52:17
132 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 1:52:23
133 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia 1:53:03
134 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 1:53:24
135 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:53:54
136 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 1:54:17
137 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 1:54:18
138 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 1:54:39
139 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 1:55:53
140 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 1:56:41
141 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 1:57:41
142 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat
143 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 1:58:40
144 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 1:58:57
145 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp 1:58:58
146 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 1:59:43
147 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 1:59:47
148 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 2:00:02
149 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 2:00:31
150 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 2:01:11
151 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 2:01:29
152 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 2:03:02
153 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 2:03:51
154 Javier Chacon (Spa) Andalucia 2:03:52
155 Danny Pate (USA) Sky Procycling 2:04:11
156 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2:04:15
157 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 2:06:25
158 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 2:06:56
159 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge 2:07:28
160 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 2:07:48
161 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 2:08:01
162 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 2:08:44
163 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 2:12:22
164 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank 2:13:33
165 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 2:13:54
166 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 2:14:48
167 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 2:15:04
168 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 2:15:05
169 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge 2:17:14
170 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 2:17:26
171 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 2:18:21
172 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:19:13
173 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 2:19:14
174 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 2:22:47
175 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 2:25:19
176 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 2:28:38
177 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 2:30:00
178 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 2:33:27
179 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 2:37:17
180 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 2:44:59
181 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia 2:45:23
182 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 2:48:40
183 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team 3:22:31

Foto: bettiniphoto.net