Zaledwie 20-letni mistrz Austrii seniorów – Lukas Pöstlberger, został triumfatorem 3. etapu Tour de l`Avenir. W „małym Tour de France” wciąż prowadzi Silvan Dillier (Szwajcaria).

Czwarty dzień rywalizacji w zaliczanym do cyklu Pucharu Narodów U-23 wyścigu, to górzysty etap do miejscowości Annemasse, który liczył 155.2 kilometry.

Od początku wielu kolarzy chciało zabrać się w wszelkiego rodzaju akcje zaczepne. Jednak decydujący atak nastąpił na około 40 kilometrów przed metą. Od zasadniczej grupy oderwali się Lukas Pöstlberger, Vegard Breen (Norwegia) oraz Bob Jungels (Luksemburg).

Trójce udało się jako pierwszej dojechać na metę, 29 sekund przed poszarpanym peletonem. Wygrał uważany za nadzieję austriackiego kolarstwa – mistrz kraju Lukas Pöstlberger. Drugi był Norweg, a trzeci triumfator tegorocznego Paris-Roubaix U-23 – Jungels.

Silvan Dillier obronił koszulkę lidera.

Wyniki:

1 PÖSTLBERGER Lukas AUT AUT les 152,6 km en 3h23’51” (moy. 44,915 km/h)
2 BREEN Vegard NOR NOR ’ ’
3 JUNGELS Bob LUX LUX ’ ’
4 VAN POPPEL Danny NED NED 29″
5 TULIK Angelo FRA FRA P:10″ ’ ’
6 POLANC Jan SLO SLO ’ ’
7 LUTSENKO Alexey KAZ KAZ ’ ’
8 ANDERSEN KRAGH Asbjorn DEN DEN ’ ’
9 MIKELJ Tim SLO SLO ’ ’
10 BLIKRA Haavard NOR NOR ’ ’
11 BARBIN Enrico ITA ITA ’ ’
12 GUERIN Alexis FRA FRA ’ ’
13 KIRSCH Alex LUX LUX ’ ’
14 SKUJINS Toms LAT LAT ’ ’
15 WELLENS Tim BEL BEL ’ ’
16 ARNDT Nikias GER GER ’ ’
17 BYSTROM Sven Erik NOR NOR ’ ’
18 SOKOL Jan AUT AUT ’ ’
19 BARGUIL Warren FRA FRA ’ ’
20 UMERBEKOV Nikita KAZ KAZ ’ ’
21 SPOKES Samuel AUS AUS ’ ’
22 DAKTERIS Janis LAT LAT ’ ’
23 SÜTTERLIN Jasha GER GER ’ ’
24 CATTANEO Mattia ITA ITA ’ ’
25 SCHLECHTER Pit LUX LUX ’ ’
26 PENASA Pierre Paolo ITA ITA ’ ’
27 KONRAD Patrick AUT AUT ’ ’
28 MCCARTHY Jay AUS AUS ’ ’
29 VAN DYCK Niels BEL BEL ’ ’
30 OLIVIER Daan NED NED ’ ’
31 TATARINOV Gennady RUS RUS ’ ’
32 LUDVIGSSON Tobias SWE SWE ’ ’
33 CHAMORRO CHITAN Juan ErnestCoOL COL ’ ’
34 DILLIER Silvan SUI SUI ’ ’
35 NIELSEN Magnus Cort DEN DEN ’ ’
36 PAREDES AVELLANEDA Cesar NCicOolLas COL ’ ’
37 RIVERA GURRERO Ever AlexandeCrOL COL ’ ’
38 BERHANE Natnael ERI ERI ’ ’
39 OKBAMARIAM Tesfom ERI ERI ’ ’
40 SALAS ZORROZUA Ibai ESP ESP ’ ’
41 HANSEN Jesper DEN DEN ’ ’
42 LAVIEU Antoine FRA FRA ’ ’
43 HOFLAND Moreno NED NED ’ ’
44 ZILIOLI Gianfranco ITA ITA ’ ’
45 SCHOONBROODT Bob NED NED ’ ’
46 VIMPERE Théo FRA FRA ’ ’
47 SPRENGERS Thomas BEL BEL ’ ’
48 GAUGL Florian AUT AUT ’ ’
49 POMOSHNIKOV Sergey RUS RUS ’ ’
50 YATSEVICH Kirill RUS RUS ’ ’
51 SMEYERS Floris BEL BEL ’ ’
52 VOGT Mario GER GER ’ ’
53 MAGNUSSON Kim SWE SWE ’ ’
54 FOMINYKH Daniil KAZ KAZ ’ ’
55 LANG Paul AUT AUT ’ ’
56 PIBERNIK Luka SLO SLO ’ ’
57 FLAKSIS Andzs LAT LAT ’ ’
58 SALAZAR CASTANEDA Hugo SébCaOstLian COL ’ ’
59 SEPULVEDA Eduardo MIX ARG ’ ’
60 TEGUEL Erwan FRA FRA ’ ’
61 STEIGMILLER Jakob GER GER ’ ’
62 GORBUNOV Vladislav KAZ KAZ ’ ’
63 JARAMILLO GALVEZ James De JeCsOuLs COL ’ ’
64 FERNANDEZ ANDUJAR Ruben ESP ESP ’ ’
65 CHERNETSKI Sergey RUS RUS ’ ’
66 KOUWENHOVEN Sjoerd NED NED ’ ’
67 BOSTNER Jaka SLO SLO ’ ’
68 WARBASSE Lawrence USA USA ’ ’
69 KAMYSHEV Arman KAZ KAZ ’ ’
70 TEUNS Dylan BEL BEL ’ ’
71 BROWN Nathan USA USA ’ ’
72 VILLELLA Davide ITA ITA ’ ’
73 AREGGER Marcel SUI SUI ’ ’
74 GALTA STRAND Fredriks NOR NOR ’ ’
75 BOSWELL Ian USA USA ’ ’
76 MARTIN HERNANDEZ Victor ESP ESP ’ ’
77 PHELAN Adam AUS AUS 01’00”
78 WOHRER David AUT AUT 29″
79 JENSEN August NOR NOR 01’24”
80 AMANUEL Meron ERI ERI ’ ’
81 FUCHS Dominik SUI SUI 29″
82 ISHANOV Abdraimzhan KAZ KAZ 01’38”
83 STIMULAK Klemen SLO SLO 29″
84 LANE Patrick AUS AUS ’ ’
85 STUYVEN Jasper BEL BEL 03’39”
86 VERONA QUINTANILLA Carlos ESP ESP 29″
87 KOCH Michael GER GER 06’21”
88 FROLOV Igor RUS RUS 08’26”
89 WIPPERT Wouter NED NED ’ ’
90 DEBESAY Mekseb ERI ERI ’ ’
91 SIRIRONNACHAI Sarawut MIX THA ’ ’
92 CLAUSEN Patrick DEN DEN ’ ’
93 EIDSHIEM Filip NOR NOR ’ ’
94 CHENAUX Adrien SUI SUI ’ ’
95 SMIRNOVS Andris LAT LAT ’ ’
96 THILL Tom LUX LUX ’ ’
97 FEIEREISEN Kevin LUX LUX ’ ’
98 DROBISCH Till MIX NAM ’ ’
99 AHLSTRAND Jonas SWE SWE ’ ’
100 CAMPERO Piter MIX BOL ’ ’
101 KOHLVELTER Kevin LUX LUX ’ ’
102 WILSON Nate USA USA ’ ’
103 HUFMANN Evan USA USA ’ ’
104 LINDAU Philip SWE SWE ’ ’
105 ORJUELA GUTIERREZ Fernando COL COL ’ ’
106 CISSÉ Isiaka MIX CIV ’ ’
107 FEDI Andrea ITA ITA P:20″ 08’32”
108 FREIBERG Michael AUS AUS ’ ’
109 AITKEN Nick AUS AUS ’ ’
110 FOLIFOROV Alexander RUS RUS ’ ’
111 KAMP EGESTED Alexander DEN DEN ’ ’
112 ANDERSSON Mats SWE SWE ’ ’
113 BUSH Robert USA USA ’ ’
114 ZEPUNTKE Ruben GER GER 08’26”
115 AFEWERKI Elyas ERI ERI 10’31”
116 ADDY Raphael SUI SUI 10’32”
117 PÖLDER Robert SWE SWE ’ ’
118 ERDIN Peter SUI SUI 13’24”
119 EZQUERRA MUELA Jésus ESP ESP 15’16”
120 CASTILLO Ulises Alfredo MIX MEX ’ ’
121 ORBE URRUTIA Haritz ESP ESP 15’38”
122 TRATNIK Jan SLO SLO 16’11”

Nie wystartował :   
VOSEKALNS Andris LAT LAT

Wycofani :         
PUJATS Artis LAT LAT
HANSEN Lasse Norman DEN DEN
TESHOME Meron ERI ERI

Klasyfikacja generalna :
1 DILLIER Silvan SUI SUI les 473,9 km en 10h40’16” (moy. 44,410 km/h)
2 VILLELLA Davide ITA ITA 01″
3 BYSTROM Sven Erik NOR NOR 07″
4 PÖSTLBERGER Lukas AUT AUT 22″
5 JUNGELS Bob LUX LUX 27″
6 STIMULAK Klemen SLO SLO 30″
7 BREEN Vegard NOR NOR 37″
8 MCCARTHY Jay AUS AUS 49″
9 STEIGMILLER Jakob GER GER 51″
10 HOFLAND Moreno NED NED ’ ’
11 ARNDT Nikias GER GER 54″
12 SEPULVEDA Eduardo MIX ARG ’ ’
13 SÜTTERLIN Jasha GER GER 55″
14 WELLENS Tim BEL BEL ’ ’
15 SALAZAR CASTANEDA Hugo Sébastian COL COL 56″
16 FLAKSIS Andzs LAT LAT ’ ’
17 LUTSENKO Alexey KAZ KAZ ’ ’
18 BROWN Nathan USA USA 58″
19 BERHANE Natnael ERI ERI ’ ’
20 KAMYSHEV Arman KAZ KAZ 59″
21 ANDERSEN KRAGH Asbjorn DEN DEN 01’00”
22 VIMPERE Théo FRA FRA ’ ’
23 LUDVIGSSON Tobias SWE SWE ’ ’
24 SCHOONBROODT Bob NED NED ’ ’
25 BARBIN Enrico ITA ITA ’ ’
26 CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto COL COL 01’01”
27 GUERIN Alexis FRA FRA ’ ’
28 POMOSHNIKOV Sergey RUS RUS 01’02”
29 OLIVIER Daan NED NED ’ ’
30 BARGUIL Warren FRA FRA ’ ’
31 VOGT Mario GER GER ’ ’
32 SPOKES Samuel AUS AUS ’ ’
33 GALTA STRAND Fredriks NOR NOR ’ ’
34 SKUJINS Toms LAT LAT 01’03”
35 TEGUEL Erwan FRA FRA ’ ’
36 SCHLECHTER Pit LUX LUX ’ ’
37 ZILIOLI Gianfranco ITA ITA ’ ’
38 SMEYERS Floris BEL BEL 01’04”
39 FOMINYKH Daniil KAZ KAZ ’ ’
40 FERNANDEZ ANDUJAR Ruben ESP ESP ’ ’
41 KIRSCH Alex LUX LUX 01’05”
42 KONRAD Patrick AUT AUT ’ ’
43 VERONA QUINTANILLA Carlos ESP ESP ’ ’
44 UMERBEKOV Nikita KAZ KAZ 01’06”
45 CHERNETSKI Sergey RUS RUS ’ ’
46 SPRENGERS Thomas BEL BEL ’ ’
47 BLIKRA Haavard NOR NOR ’ ’
48 POLANC Jan SLO SLO ’ ’
49 WARBASSE Lawrence USA USA 01’07”
50 AREGGER Marcel SUI SUI 01’08”
51 LAVIEU Antoine FRA FRA ’ ’
52 HANSEN Jesper DEN DEN ’ ’
53 LANE Patrick AUS AUS 01’09”
54 GORBUNOV Vladislav KAZ KAZ ’ ’
55 SOKOL Jan AUT AUT ’ ’
56 GAUGL Florian AUT AUT ’ ’
57 CATTANEO Mattia ITA ITA ’ ’
58 MIKELJ Tim SLO SLO 01’10”
59 TATARINOV Gennady RUS RUS ’ ’
60 PENASA Pierre Paolo ITA ITA ’ ’
61 MARTIN HERNANDEZ Victor ESP ESP 01’11”
62 BOSWELL Ian USA USA 01’12”
63 NIELSEN Magnus Cort DEN DEN 01’13”
64 TULIK Angelo FRA FRA 01’14”
65 SALAS ZORROZUA Ibai ESP ESP 01’15”
66 OKBAMARIAM Tesfom ERI ERI ’ ’
67 WOHRER David AUT AUT 01’16”
68 VAN DYCK Niels BEL BEL 01’18”
69 BOSTNER Jaka SLO SLO 01’19”
70 KOUWENHOVEN Sjoerd NED NED ’ ’
71 YATSEVICH Kirill RUS RUS 01’20”
72 LANG Paul AUT AUT ’ ’
73 MAGNUSSON Kim SWE SWE 01’21”
74 FUCHS Dominik SUI SUI ’ ’
75 PAREDES AVELLANEDA Cesar Nicolas COL COL 01’31”
76 PHELAN Adam AUS AUS ’ ’
77 JARAMILLO GALVEZ James De Jesus COL COL 01’40”
78 DAKTERIS Janis LAT LAT 01’55”
79 JENSEN August NOR NOR 02’00”
80 RIVERA GURRERO Ever Alexander COL COL 02’12”
81 AMANUEL Meron ERI ERI 02’19”
82 ISHANOV Abdraimzhan KAZ KAZ 02’20”
83 STUYVEN Jasper BEL BEL 04’08”
84 TEUNS Dylan BEL BEL 05’15”
85 KOCH Michael GER GER 06’49”
86 ZEPUNTKE Ruben GER GER 08’54”
87 EIDSHIEM Filip NOR NOR 08’58”
88 LINDAU Philip SWE SWE 08’59”
89 ORJUELA GUTIERREZ Fernando COL COL 09’01”
90 HUFMANN Evan USA USA 09’02”
91 SMIRNOVS Andris LAT LAT ’ ’
92 SIRIRONNACHAI Sarawut MIX THA 09’03”
93 THILL Tom LUX LUX 09’05”
94 CISSÉ Isiaka MIX CIV ’ ’
95 WIPPERT Wouter NED NED 09’06”
96 AHLSTRAND Jonas SWE SWE 09’07”
97 BUSH Robert USA USA 09’10”
98 ANDERSSON Mats SWE SWE 09’15”
99 CHENAUX Adrien SUI SUI ’ ’
100 FOLIFOROV Alexander RUS RUS 09’16”
101 FROLOV Igor RUS RUS 09’22”
102 FEDI Andrea ITA ITA 09’28”
103 WILSON Nate USA USA 09’29”
104 KAMP EGESTED Alexander DEN DEN 09’33”
105 DROBISCH Till MIX NAM 10’01”
106 PIBERNIK Luka SLO SLO 10’09”
107 CAMPERO Piter MIX BOL 10’17”
108 FEIEREISEN Kevin LUX LUX 10’19”
109 ADDY Raphael SUI SUI 11’13”
110 FREIBERG Michael AUS AUS 12’09”
111 AFEWERKI Elyas ERI ERI 12’23”
112 KOHLVELTER Kevin LUX LUX 13’11”
113 ERDIN Peter SUI SUI 14’00”
114 DEBESAY Mekseb ERI ERI 14’13”
115 AITKEN Nick AUS AUS 14’19”
116 PÖLDER Robert SWE SWE 15’37”
117 EZQUERRA MUELA Jésus ESP ESP 15’42”
118 VAN POPPEL Danny NED NED 15’55”
119 ORBE URRUTIA Haritz ESP ESP 16’20”
120 CLAUSEN Patrick DEN DEN ’ ’ ’
121 TRATNIK Jan SLO SLO 16’41”
122 CASTILLO Ulises Alfredo MIX MEX 17’07”

Foto: tourdelavanir.com

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments