Dwunasty odcinek Vuelta a Espana to kolejna szansa dla Philippe`a Gilberta (BMC-Racing) lub Joaquima Rodrigueza (Katusha) na zwycięstwo etapowe. My liczymy na Tomasza Marczyńskiego (Vacansoleil-DCM), który pokazał, że lubi takie końcówki.

Trzeci dzień z rzędu zawodnicy rywalizujący w wyścigu Dookoła Hiszpanii będą ścigać się na szosach Galicji. Odcinek z Vilagarcía de Arousa do Mirador de Ézaro o długości 190,5 km zapowiada się bardzo ciekawie. Na trasie nie ma gór, jednak większość trasy prowadzi tuż przy brzegu Atlantyku, więc kolarze muszą uważać na boczny wiatr.

Dodatkowo meta znajduje się na blisko 2 kilometrowym, stromym podjeździe. Średnie nachylenie tej premii górskiej 3.kategorii wynosi 13 %.

Profil:

Znów możemy być świadkami pasjonującego pojedynku pomiędzy Joaquim`em Rodriguezem (Katusha), a Philippem Gilbert (BMC-Racing). Obaj Panowie pokazali, że lubią tego typu podjazdy w końcówce 9. etapu do Barcelony. Wygrał Belg, Hiszpan był drugi. Nie wiemy jednak, czy najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu wrócił znów do znakomitej dyspozycji, czy po prostu miał wtedy dobry dzień. Ze znakomitej strony pokazał się również Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM), który zameldował się na 4. miejscu. Oby tym razem było jeszcze lepiej!

Końcówka:

Faworyci według naszosie.pl:

1. Philippe Gilbert (BMC-Racing)
2. Joaquim Rodriguez (Katusha)
3. Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM)

mapki: lavuelta.com

Andrzej