Rory Sutherland (UnitedHealthcare) podtrzymuje wysoką formę i odnosi kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Australijczyk wygrał 6. etap USA Pro Cycling Challenge.
Sutherland, który ostatnio wygrał również jeden z odcinków na Tour of Utah, tym razem znalazł się w ucieczce dnia na 6. etapie rozgrywanego w stanie Kolorado – USA Pro Cycling Challenge. Zawodnik pro-kontynentalnej ekipy UnitedHealthcare odjechał od reszty uciekinierów i jako pierwszy zameldował się na mecie w Boulder.
Drugi przyjechał młodziutki stażysta Astany – Fabio Aru, a trzeci był zwycięzca 5. etapu – Jens Voigt (RadioShack-Nissan-Trek).
Wyścig zakończy się jutro jazdą indywidualną na czas.
Wyniki:
1 | Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 4:06:12 | |
2 | Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team | 0:00:20 | |
3 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | 0:00:26 | |
4 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep | 0:00:45 | |
5 | Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale | 0:00:52 | |
6 | Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp | 0:01:02 | |
7 | Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Bontrager Livestrong Team | ||
8 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | ||
9 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
10 | Ramiro Rincon Diaz (Col) EPM – Une | ||
11 | Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team | 0:01:14 | |
12 | Peter Stetina (USA) Garmin – Sharp | ||
13 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | 0:01:22 | |
14 | Jakob Fuglsang (Den) RadioShack-Nissan | ||
15 | Christopher Baldwin (USA) Bissell Cycling | 0:01:28 | |
16 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
17 | Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi | ||
18 | Ivan Rovny (Rus) RusVelo | ||
19 | Matthew Busche (USA) RadioShack-Nissan | ||
20 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | ||
21 | Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team | ||
22 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | ||
23 | Jeroen Hoorne (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:01:33 | |
24 | Javier Eduardo Gomez Pineda (Col) EPM – Une | 0:01:35 | |
25 | Lucas Euser (USA) Spidertech Powered By C10 | 0:01:56 | |
26 | Thomas Danielson (USA) Garmin – Sharp | ||
27 | Serghei Tvetcov (Mda) Team Exergy | 0:02:09 | |
28 | Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) EPM – Une | 0:02:12 | |
29 | Freddy Orlando Piamonte Rodriguez (Col) EPM – Une | ||
30 | Sergey Firsanov (Rus) RusVelo | ||
31 | Gavin Mannion (USA) Bontrager Livestrong Team | ||
32 | Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team | ||
33 | Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
34 | Michael Creed (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | ||
35 | Dmitry Kozontchuk (Rus) RusVelo | ||
36 | George Bennett (NZl) RadioShack-Nissan | 0:02:25 | |
37 | Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi | 0:02:34 | |
38 | Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi | ||
39 | Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan | ||
40 | Craig Lewis (USA) Champion System Pro Cycling Team | 0:02:50 | |
41 | Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team | 0:03:31 | |
42 | Artem Ovechkin (Rus) RusVelo | 0:03:39 | |
43 | Andres Diaz Corrales (Col) Team Exergy | 0:03:44 | |
44 | Cameron Wurf (Aus) Champion System Pro Cycling Team | 0:03:53 | |
45 | Pengda Jiao (Chn) Champion System Pro Cycling Team | ||
46 | Javier Megias Leal (Spa) Team Type 1 – Sanofi | ||
47 | Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) EPM – Une | 0:04:10 | |
48 | Francisco Jarley Colorado Hernandez (Col) EPM – Une | 0:05:06 | |
49 | Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team | 0:05:31 | |
50 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | ||
51 | Julian Kyer (USA) Bissell Cycling | ||
52 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | ||
53 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | ||
54 | Moreno Moser (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:06:19 | |
55 | Alexander Mironov (Rus) RusVelo | 0:06:32 | |
56 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:06:56 | |
57 | Biao Liu (Chn) Champion System Pro Cycling Team | 0:07:27 | |
58 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 0:07:56 | |
59 | Alex Howes (USA) Garmin – Sharp | 0:10:36 | |
60 | Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 0:12:20 | |
61 | Benjamin King (USA) RadioShack-Nissan | ||
62 | Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) EPM – Une | ||
63 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | ||
64 | Alexander Candelario (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | ||
65 | Morgan Schmitt (USA) Team Exergy | ||
66 | Julien El Fares (Fra) Team Type 1 – Sanofi | ||
67 | Caleb Fairly (USA) Spidertech Powered By C10 | ||
68 | Brian Vandborg (Den) Spidertech Powered By C10 | ||
69 | Georg Preidler (Aut) Team Type 1 – Sanofi | ||
70 | Matt Cooke (USA) Team Exergy | ||
71 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | ||
72 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:13:41 | |
73 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
74 | Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
75 | Nathan Haas (Aus) Garmin – Sharp | ||
76 | Jeremy Vennell (NZl) Bissell Cycling | ||
77 | Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp | ||
78 | Michael Friedman (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | ||
79 | Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana Pro Team | ||
80 | Carter Jones (USA) Bissell Cycling | ||
81 | Tom Zirbel (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | ||
82 | Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi | ||
83 | David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp | ||
84 | Rafael Infantino Abreu (Col) EPM – Une | ||
85 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | ||
86 | James Oram (NZl) Bontrager Livestrong Team | ||
87 | Ryan Eastman (USA) Bontrager Livestrong Team | ||
88 | Ryan Roth (Can) Spidertech Powered By C10 | ||
89 | Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10 | ||
90 | Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) RusVelo | ||
91 | Lachlan David Morton (Aus) Garmin – Sharp | 0:24:42 | |
92 | Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
93 | Sergey Klimov (Rus) RusVelo | 0:27:06 | |
94 | Ben Jacques-Maynes (USA) Bissell Cycling | 0:28:09 | |
95 | Frank Kevin Pipp (USA) Bissell Cycling | ||
96 | Matt Brammeier (Irl) Omega Pharma-Quickstep | 0:28:16 | |
DNF | Fred Rodriguez (USA) Team Exergy | ||
DNF | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | ||
DNF | Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
DNF | Jake Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
DNF | Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ||
DNF | Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team | ||
DNF | Andrew Bajadali (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies |
Klasyfikacja generalna:
1 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep | 25:39:50 | |
2 | Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp | 0:00:09 | |
3 | Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team | 0:00:21 | |
4 | Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Bontrager Livestrong Team | ||
5 | Ramiro Rincon Diaz (Col) EPM – Une | 0:00:22 | |
6 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | 0:00:26 | |
7 | Peter Stetina (USA) Garmin – Sharp | 0:00:38 | |
8 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | 0:00:41 | |
9 | Ivan Rovny (Rus) RusVelo | ||
10 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:52 | |
11 | Matthew Busche (USA) RadioShack-Nissan | ||
12 | Jakob Fuglsang (Den) RadioShack-Nissan | 0:00:53 | |
13 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | 0:00:57 | |
14 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | 0:01:18 | |
15 | Thomas Danielson (USA) Garmin – Sharp | ||
16 | Lucas Euser (USA) Spidertech Powered By C10 | 0:01:20 | |
17 | Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team | 0:01:35 | |
18 | Javier Eduardo Gomez Pineda (Col) EPM – Une | 0:01:36 | |
19 | Gavin Mannion (USA) Bontrager Livestrong Team | 0:01:50 | |
20 | Freddy Orlando Piamonte Rodriguez (Col) EPM – Une | 0:01:53 | |
21 | Michael Creed (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | 0:02:23 | |
22 | Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale | 0:02:37 | |
23 | Christopher Baldwin (USA) Bissell Cycling | 0:02:47 | |
24 | Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi | 0:03:33 | |
25 | George Bennett (NZl) RadioShack-Nissan | 0:04:15 | |
26 | Dmitry Kozontchuk (Rus) RusVelo | 0:04:17 | |
27 | Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 0:04:54 | |
28 | Francisco Jarley Colorado Hernandez (Col) EPM – Une | 0:04:55 | |
29 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:05:40 | |
30 | Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) EPM – Une | 0:06:39 | |
31 | Cameron Wurf (Aus) Champion System Pro Cycling Team | 0:06:41 | |
32 | Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) EPM – Une | 0:06:57 | |
33 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | 0:08:25 | |
34 | Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team | 0:12:58 | |
35 | Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan | 0:13:12 | |
36 | Craig Lewis (USA) Champion System Pro Cycling Team | 0:13:36 | |
37 | Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 0:14:12 | |
38 | Rafael Infantino Abreu (Col) EPM – Une | 0:15:23 | |
39 | Alex Howes (USA) Garmin – Sharp | 0:16:05 | |
40 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | 0:19:22 | |
41 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:20:01 | |
42 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | 0:20:10 | |
43 | Carter Jones (USA) Bissell Cycling | 0:20:58 | |
44 | Michael Friedman (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | 0:22:23 | |
45 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 0:24:23 | |
46 | Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team | 0:25:16 | |
47 | Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) EPM – Une | 0:25:50 | |
48 | Julian Kyer (USA) Bissell Cycling | 0:26:48 | |
49 | Pengda Jiao (Chn) Champion System Pro Cycling Team | 0:27:42 | |
50 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 0:27:45 | |
51 | Serghei Tvetcov (Mda) Team Exergy | 0:27:49 | |
52 | Alexander Mironov (Rus) RusVelo | 0:28:32 | |
53 | Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi | 0:28:44 | |
54 | Alexander Candelario (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | 0:30:33 | |
55 | Sergey Firsanov (Rus) RusVelo | 0:32:56 | |
56 | Andres Diaz Corrales (Col) Team Exergy | 0:34:19 | |
57 | Benjamin King (USA) RadioShack-Nissan | 0:34:58 | |
58 | Moreno Moser (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:35:50 | |
59 | Tom Zirbel (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies | 0:38:45 | |
60 | Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 0:39:38 | |
61 | Caleb Fairly (USA) Spidertech Powered By C10 | 0:40:09 | |
62 | Artem Ovechkin (Rus) RusVelo | 0:42:05 | |
63 | Javier Megias Leal (Spa) Team Type 1 – Sanofi | 0:42:06 | |
64 | Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team | 0:43:21 | |
65 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | 0:44:13 | |
66 | Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team | 0:44:23 | |
67 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 0:44:52 | |
68 | Georg Preidler (Aut) Team Type 1 – Sanofi | 0:46:58 | |
69 | Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp | 0:50:11 | |
70 | Jeroen Hoorne (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:50:33 | |
71 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | 0:52:12 | |
72 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:54:33 | |
73 | Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) RusVelo | 0:56:56 | |
74 | Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi | 0:57:04 | |
75 | Nathan Haas (Aus) Garmin – Sharp | 0:58:44 | |
76 | Julien El Fares (Fra) Team Type 1 – Sanofi | 1:00:41 | |
77 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 1:01:13 | |
78 | Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana Pro Team | 1:02:02 | |
79 | Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi | ||
80 | David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp | 1:03:24 | |
81 | Brian Vandborg (Den) Spidertech Powered By C10 | 1:03:37 | |
82 | Jeremy Vennell (NZl) Bissell Cycling | 1:04:25 | |
83 | Matt Cooke (USA) Team Exergy | 1:04:49 | |
84 | Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10 | 1:04:58 | |
85 | Ryan Eastman (USA) Bontrager Livestrong Team | 1:05:29 | |
86 | Biao Liu (Chn) Champion System Pro Cycling Team | 1:06:13 | |
87 | Ryan Roth (Can) Spidertech Powered By C10 | 1:07:12 | |
88 | Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 1:07:53 | |
89 | Ben Jacques-Maynes (USA) Bissell Cycling | 1:11:50 | |
90 | Morgan Schmitt (USA) Team Exergy | 1:11:51 | |
91 | James Oram (NZl) Bontrager Livestrong Team | 1:12:01 | |
92 | Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 1:12:30 | |
93 | Frank Kevin Pipp (USA) Bissell Cycling | 1:13:22 | |
94 | Lachlan David Morton (Aus) Garmin – Sharp | 1:19:12 | |
95 | Matt Brammeier (Irl) Omega Pharma-Quickstep | 1:24:01 | |
96 | Sergey Klimov (Rus) RusVelo | 1:26:37 |
Foto: bettiniphoto.net
Andrzej