Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) imponuje formą w drugiej części sezonu! „Fifek” po wczorajszym triumfie w Memoriale Henryka Łasaka, dziś triumfował w Pucharze Uzdrowisk Karpackich (1.2 UCI)!

Niedzielny Puchar Uzdrowisk Karpackich liczył 146 km. Wyścig został rozegrany na mocno pagórkowatych terenach Podkarpacia. Start znajdował się w Rymanowie Zdroju, a dalej kolarze kierowali się przez Jaśliska, Duklę, Jedlicze do Iwonicza Zdroju, gdzie została usytuowana meta imprezy zaliczanej do BGŻ ProLigi.

Na metę wpadła duża grupa. Kolarze CCC Polsat Polkowice pracowali na rzecz jednego ze swoich najszybszych zawodników, 24-letniego Sylwestra Janiszewskiego. Filigranowy „Fifek” w sprinterskim pojedynku odniósł drugie w sezonie zwycięstwo w wyścigu UCI. Brązowy medalista Mistrzostw Polski z Sędziszowa pokonał doświadczonego, 34-letniego byłego zawodnika takich ekip jak: Illes Balears – Banesto, czy Festina – Steffena Radochlę (Team NSP).  Trzecia pozycja przypadła dla Roberta Radosza (BDC MarcPol Team).

Sylwester Janiszewski „Jestem bardzo szczęśliwy, że udało wygrać mi się te dwa klasyki w dodatku w dwa dni! To w dużej mierze zasługa moich kolegów z drużyny, a zwłaszcza Marka Rutkiewicza. „Rutek” przeciągnął mnie w końcówce i miał mnie rozprowadzić na samym finiszu. Kątem oka widziałem, że do ataku zbierają się Robert Radosz i Steffen Radochla i wskoczyłem za nich. Gdy wyjechaliśmy z ostatniego ronda, „poszedłem w trupa” i udało się wyjść im z koła”, powiedział na gorąco dla naszosie.pl.

Pełne wyniki tutaj

Aktualna klasyfikacja ProLigi po weekendowych wyścigach > tutaj

Andrzej

Poprzedni artykułRafał Majka oficjalnie u boku Alberto Contadora w hiszpańskiej Vuelcie
Następny artykułEneco Tour: Ballan wygrywa etap, Boom cały wyścig. „Kwiatek” w dziesiątce.
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Czarek
Czarek

Widać , że niektórym trening na Rondzie Babka z amatorami dodaje mocy.