Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) wygrał Memoriał Henryka Łasaka. „Fifek” po finiszu z kilkudziesięcioosobowej grupki pokonał rewelacyjnego w tym sezonie Lucę Mezgeca (Sava) oraz Mieszko Bulika (TC Chrobry Felt Głogów).

Klasyk zaliczany do BGŻ ProLigi liczył 204 kilometry w trudnym terenie. Trasa prowadziła drogami wokół Suchej Beskidzkiej, a start i meta usytuowana była  tradycyjnie na suskim Rynku. Walka toczyła się  na rundach, gdzie kolarze wspinali się będą czterokrotnie na wymagający podjazd w Tarnawie Górnej.

Kolarze ścigali się przy trudnych warunkach atmosferycznych. Deszcz i zimno to chleb powszedni na trasie dzisiejszego odcinka. Na metę po różnych przetasowaniach, jako pierwsza wpadła około 30 osobowa grupka. W finałowym sprincie najlepiej poradził sobie 24-letni Janiszewski. Jeden z najlepszych zawodników CCC Polsat Polkowice w tym sezonie pokonał Słoweńca – Luka Mezgeca, który na swoim koncie ma już pięć zwycięstw w 2012 roku! Trzecie miejsce dla orlika 23-letniego Mieszko Bulika.

Sylwester Janiszewski„Zwycięstwo w tak trudnych warunkach atmosferycznych to zawsze piękna sprawa. Jechało się naprawdę ciężko w tym deszczu i zimnie. Bardzo dziękuję Markowi Rutkiewiczowi, który pomagał mi przejść do przodu w końcówce. Później wykorzystałem pracę niemieckiej drużyny, która próbowała rozprowadzić swojego sprintera. On się pogubił, a ja z innymi chłopakami wyszedłem mu z koła. Okazałem się najszybszy z czego jestem bardzo zadowolony”, powiedział na gorąco na mecie dla naszosie.pl

Pełne wyniki > tutaj

Poprzedni artykułTour de l`Ain: „Solówka” Thibaut Pinot na koniec! Majka i Marczyński znów próbowali
Następny artykułEneco Tour: Svein Tuft wygrywa czasówkę i obejmuje prowadzenie. Awans „Kwiatka”