Bardzo dobrze dla Polaków zakończył się 4. etap Tour de l`Ain. Uciekał Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM), a drugi na mecie był Rafał Majka (SaxoBank Tinkoff). Zwycięzcą został nowy lider – Andrew Talansky (Garmin-Sharp).

Czwarty etap Tour de l`Ain to górski odcinek z metą na szycie Septmoncel. Łączny dystans tego odcinka wynosił 156,7 kilometrów.

Od samego startu było wiele ataków. Masa kolarzy chciała zabrać się w ucieczkę dnia. Próbował m.in ubiegłoroczny triumfator – David Moncoutie (Cofidis). Doświadczony Francuz zainicjował akcję, w której znalazł się również Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM). Oprócz nich z przodu kręcili jeszcze: Molard (Cofidis), Wegmann (Garmin-Sharp), Bardet,Bouet (AG2R La Mondiale), Pliuschin (Leopard Trek CT), Le Bon (Bretagne Schuller), Rolland (Europcar), Vimpère (Reprezentacja Francji U-23) oraz Fedrigo (FDJ-BigMat).

Czołówka cały czas była trzymana przez peleton i nie mogła się oderwać na więcej niż dwie minuty. Tuż przed finałowym podjazdem na 20 kilometrów przed metą różnica wynosiła 37 sekund.

Były mistrz Polski był jednym z tych, którzy najdłużej utrzymali się na przedzie. Z peletonu ruszyła kontra, która szybko wchłonęła grupkę z Polakiem. Znalazł się tam jednak następny z „biało-czerwonych” Rafał Majka! Kolarz SaxoBank Tinkoff odjechał wraz z Andrew Talansky`m (Garmin – Sharp) oraz Sergio Pardillą (Movistar Team). Trójka wpadła na metę i między sobą walczyła o zwycięstwo etapowe. Górą niestety był Amerykanin, ale nasz 23-latek zajął bardzo dobre 2. miejsce!

Talansky został nowym liderem wyścigu. Majka przez dużą stratę na wczorajszym etapie w klasyfikacji generalnej jest dopiero dwudziesty pierwszy. Wielka szkoda tego odjazdu, który dojechał wczoraj na metę!

Wyniki: 

1 TALANSKY Andrew Garmin-Sharp USA les 156.7 km en 03h47’46”  (moy. 41.28 km/h) 10”
2 MAJKA Rafal Team Saxo Bank-Tinkoff Bank POL 03h47’46” 6”     
3 PARDILLA BELLON Sergio Movistar Team ESP 03h47’46” 4”
4 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat Movistar Team ESP 03h48’03” 17”
5 GADRET John AG2R la Mondiale FRA 03h48’32” 46”
6 * BARGUIL Warren Equipe de France Espoir FRA 03h48’36” 50”
7 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA 03h48’37” 51”
8 BAGOT Yoann Cofidis Le Crédit en Ligne FRA 03h48’37” '
9 * OLIVIER Daan Rabobank Continental Team NED 03h48’37” '
10 * CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto Equipe de Colombie Espoir COL 03h48’37” '
11 NAVARRO Daniel Team Saxo Bank-Tinkoff Bank ESP 03h48’37” '
12 CHRISTENSEN Mads Team Saxo Bank-Tinkoff Bank DEN 03h48’37” '
13 GUILLOU Florian Bretagne-Schuller FRA 03h48’37” '
14 COPPEL Jérôme Saur-Sojasun FRA 03h48’48” 01’02”
15 * LAMMERTINK Maurits Vacansoleil-DCM Pro Cycling NED 03h48’57” 01’11”
16 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Team Saxo Bank-Tinkoff Bank ESP 03h49’04” 01’18”
17 * FOMINYKH Daniil Continental TeamAstana KAZ 03h49’18” 01’32”
18 KREDER Michel Garmin-Sharp NED 03h49’18” '
19 * LAVIEU Antoine Equipe de France Espoir FRA 03h49’23” 01’37”
20 PLAZA Ruben Movistar Team ESP 03h49’23” '
21 PAUWELS Serge Omega Pharma-Quickstep BEL 03h49’23” '
22 LE MEVEL Christophe Garmin-Sharp FRA 03h49’23” '
23 SELVAGGI Mirko Vacansoleil-DCM Pro Cycling ITA 03h49’23” '
24 * BARDET Romain AG2R la Mondiale FRA 03h49’28” 01’42”
25 BUFFAZ Mickaël Cofidis Le Crédit en Ligne FRA 03h49’30” 01’44”
26 * LUTSENKO Alexey Continental TeamAstana KAZ 03h49’35” 01’49”
27 KERN Christophe Team Europcar FRA 03h49’35” '
28 PERICHON Pierre-Luc La Pomme Marseille FRA 03h49’53” 02’07”
29 KARPETS Vladimir Movistar Team RUS 03h49’58” 02’12”
30 * VAN DER LIJKE Nick Rabobank Continental Team NED 03h50’14” 02’28”
31 DURET Sébastien Bretagne-Schuller FRA 03h50’14” '
32 LE BOULCH Dimitri Auber 93 FRA 03h50’15” 02’29”
33 * HOFLAND Moreno Rabobank Continental Team NED 03h50’15” '
34 * EZQUERRA Jesus Leopard Trek Continental Team ESP 03h50’15” '
35 * TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille FRA 03h50’19” 02’33”
36 * TEGUEL Erwan Equipe de France Espoir FRA 03h50’25” 02’39”
37 BRANDLE Matthias Team Netapp AUT 03h50’38” 02’52”
38 RUIJGH Rob Vacansoleil-DCM Pro Cycling NED 03h50’53” 03’07”
39 MARCZYNSKI Tomasz Vacansoleil-DCM Pro Cycling POL 03h51’03” 03’17”      
40 JUMABEKOV Nazar Continental TeamAstana KAZ 03h51’18” 03’32”
41 KERN Julian Leopard Trek Continental Team GER 03h51’24” 03’38”
42 LEMOINE Cyril Saur-Sojasun FRA 03h51’25” 03’39”
43 MAASKANT Martijn Garmin-Sharp NED 03h51’38” 03’52”
44 QUEMENEUR Perrig Team Europcar FRA 03h51’50” 04’04”
45 FAUCON Guillaume Auber 93 FRA 03h51’51” 04’05”
46 * DOMONT Axel Equipe de France Espoir FRA 03h51’57” 04’11”
47 * BOVENHUIS Jasper Rabobank Continental Team NED 03h52’04” 04’18”
48 * UMERBEKOV Nikita Continental TeamAstana KAZ 03h52’07” 04’21”
49 TRONET Steven Auber 93 FRA 03h52’11” 04’25”
50 84 * HIRT Jan Leopard Trek Continental Team CZE 03h52’44” 04’58”
51 ROSSETTO Stéphane Equipe de France Espoir FRA 03h53’02” 05’16”
52 ROLLAND Pierre Team Europcar FRA 03h53’29” 05’43”
53 PLIUSCHIN Alexandr Leopard Trek Continental Team MDA 03h53’29” '
54 MONCOUTIE David Cofidis Le Crédit en Ligne FRA 03h53’29” '
55 CATALDO Dario Omega Pharma-Quickstep ITA 03h53’29” '
56 TAARAMAE Rein Cofidis Le Crédit en Ligne EST 03h53’29” '
57 PINEAU Cédric FDJ-Big Mat FRA 03h53’37” 05’51”
58 * SALAZAR Hugo Sebastian Equipe de Colombie Espoir COL 03h53’37” '
59 THIRE Jonathan Auber 93 FRA 03h53’37” '
60 * KAMYSHEV Arman Continental TeamAstana KAZ 03h53’41” 05’55”
61 CHARTEAU Anthony Team Europcar FRA 03h54’22” 06’36”
62 GUSTOV Volodymir Team Saxo Bank-Tinkoff Bank UKR 03h54’22” '
63 BOUET Maxime AG2R la Mondiale FRA 03h54’50” 07’04”
64 MINARD Sébastien AG2R la Mondiale FRA 03h54’50” '
65 MOLARD Rudy Cofidis Le Crédit en Ligne FRA 03h54’50” '
66 FONSECA Armindo Bretagne-Schuller FRA 03h54’50” '
67 CAUQUIL Yohan La Pomme Marseille FRA 03h55’01” 07’15”
68 * RIVERA GUERRERO Ever Alexander Equipe de Colombie Espoir COL 03h55’31” 07’45”
69 FEDRIGO Pierrick FDJ-Big Mat FRA 03h55’31” '
70 FERNANDEZ Koldo Garmin-Sharp ESP 03h55’31” '
71 CIOLEK Gerald Omega Pharma-Quickstep GER 03h55’31” '
72 WEGMANN Fabian Garmin-Sharp GER 03h55’31” '
73 * ALAFACI Eugenio Leopard Trek Continental Team ITA 03h55’31” '
74 * PINOT Thibault FDJ-Big Mat FRA 03h55’31” '
75 VICHOT Arthur FDJ-Big Mat FRA 03h55’31” '
76 BARLE Florent Cofidis Le Crédit en Ligne FRA 03h55’31” '
77 * PAREDES César Nicolas Equipe de Colombie Espoir COL 03h55’31” '
78 * VIMPERE Théo Equipe de France Espoir FRA 03h55’31” '
79 HUTAROVICH Yauheni FDJ-Big Mat BLR 03h55’31” '
80 MANGEL Laurent Saur-Sojasun FRA 03h55’31” '
81 MOUREY Francis FDJ-Big Mat FRA 03h55’31” '
82 * TURGIS Jimmy Equipe de France Espoir FRA 03h57’54” 10’08”
83 * BESCOND Jérémy Cofidis Le Crédit en Ligne FRA 03h57’54” '
84 HERRADA Jose Movistar Team ESP 03h58’12” 10’26”
85 BRUSEGHIN Marzio Movistar Team ITA 03h58’12” '
86 MAES Nikolas Omega Pharma-Quickstep BEL 03h58’24” 10’38”
87 VANDEWALLE Kristof Omega Pharma-Quickstep BEL 03h58’24” '
88 SCHORN Daniel Team Netapp AUT 03h58’24” '
89 BARTA Jan Team Netapp CZE 03h58’24” '
90 MINNAARD Marco Rabobank Continental Team NED 03h58’24” '
91 FEILLU Romain Vacansoleil-DCM Pro Cycling FRA 03h58’24” '
92 MOMBAERTS Johan Auber 93 FRA 03h58’24” '
93 * JARAMILLO James de Jesus Equipe de Colombie Espoir COL 03h59’02” 11’16”
94 * KORETZKY Clément La Pomme Marseille FRA 04h00’08” 12’22”
95 * KREDER Wesley Rabobank Continental Team NED 04h00’24” 12’38”
96 GAUDIN Damien Team Europcar FRA 04h00’44” 12’58”
97 RABON Frantisek Omega Pharma-Quickstep CZE 04h02’46” 15’00”
98 * FENN Andrew Omega Pharma-Quickstep GBR 04h02’46” '
99 * ZEPUNTKE Ruben Rabobank Continental Team GER 04h02’59” 15’13”
100 * ORJUELA GUTIERREZ Fernando Equipe de Colombie Espoir COL 04h02’59” '
101 * LEBON Johan Bretagne-Schuller FRA 04h04’13” 16’27”
102 SISKEVICIUS Evaldas La Pomme Marseille LTU 04h05’50” 18’04”
103 SANZ Enrique Movistar Team ESP 04h05’50” '
104 LINDEMAN Bertjan Vacansoleil-DCM Pro Cycling NED 04h05’50” '
105 JARC Blaz Team Netapp SLO 04h05’50” '
106 EICHLER Markus Team Netapp GER 04h05’50” '
107 HAEDO Lucas Sebastian Team Saxo Bank-Tinkoff Bank ARG 04h05’50” '
108 BRAMBILLA Giorgio Leopard Trek Continental Team ITA 04h05’50” '
109 Thomas La Pomme Marseille FRA 04h05’50” '
110 PETERSON Thomas Garmin-Sharp USA 04h05’50” '
111 BAZIN Nicolas Auber 93 FRA 04h05’50” '
112 LEQUATRE Geoffroy Bretagne-Schuller FRA 04h05’50” '
113 BERTHOU Eric Bretagne-Schuller FRA 04h05’50” '
114 HIVERT Jonathan Saur-Sojasun FRA 04h05’50” '
115 * DASSONVILLE Flavien Auber 93 FRA 04h07’27” 19’41”
116 REZA Kévin Team Europcar FRA 04h07’58” 20’12”
117 SHUSHEMOIN Alexandr Continental TeamAstana KAZ 04h16’54” 29’08”

Limit czasu :    

QUINTERO GIL Juan Diego-Equipe de Colombie Espoir 04h25’33

Wycofani:   
CASAR Sandy FDJ-Big Mat
BERARD Julien AG2R la Mondiale
HAEDO Juan Jose Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
ZANGERLE Joel Leopard Trek Continental Team
MALACARNE Gaël Bretagne-Schuller
SCHULZE André Team Netapp
GIRAUD Benjamin La Pomme Marseille
LEVARLET Guillaume Saur-Sojasun
ENGOULVENT Jimmy Saur-Sojasun
TALABARDON Yannick Saur-Sojasun
CHAVANEL Sébastien Team Europcar

Klasyfikacja generalna:    
1 TALANSKY Andrew GRS USA les 563.2 km en 13h16’03” (moy. 42.46 km/h)
2 PARDILLA BELLON Sergio MOV ESP 13h16’15” 12”
3 NAVARRO Daniel STB ESP 13h16’41” 38”
4 CHRISTENSEN Mads STB DEN 13h17’06” 01’03”
5 * OLIVIER Daan RB3 NED 13h17’11” 01’08”
6 COPPEL Jérôme SAU FRA 13h17’20” 01’17”
7 BONNAFOND Guillaume ALM FRA 13h17’24” 01’21”
8 BAGOT Yoann COF FRA 13h17’34” 01’31”
9 PAUWELS Serge OPQ BEL 13h17’40” 01’37”
10 * CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto COL COL 13h17’57” 01’54”
11 * LUTSENKO Alexey AST KAZ 13h18’12” 02’09”
12 PERICHON Pierre-Luc LPM FRA 13h18’53” 02’50”
13 BRANDLE Matthias APP AUT 13h19’13” 03’10”
14 LE BOULCH Dimitri AUB FRA 13h19’22” 03’19”
15 QUEMENEUR Perrig EUC FRA 13h20’43” 04’40”
16 * BOVENHUIS Jasper RB3 NED 13h20’52” 04’49”
17 CATALDO Dario OPQ ITA 13h21’46” 05’43”
18 PINEAU Cédric FDJ FRA 13h22’30” 06’27”
19 MAES Nikolas OPQ BEL 13h28’21” 12’18”
20 LINDEMAN Bertjan VCD NED 13h34’39” 18’36”
21 MAJKA Rafal STB POL 13h38’16” 22’13”          
22 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat MOV ESP 13h38’43” 22’40”
23 GADRET John ALM FRA 13h39’26” 23’23”
24 GUILLOU Florian BSC FRA 13h39’27” 23’24”
25 * LAMMERTINK Maurits VCD NED 13h39’39” 23’36”
26 * BARGUIL Warren FRA FRA 13h39’40” 23’37”
27 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus STB ESP 13h39’40” '
28 KREDER Michel GRS NED 13h39’56” 23’53”
29 PLAZA Ruben MOV ESP 13h40’03” 24’00”
30 SELVAGGI Mirko VCD ITA 13h40’05” 24’02”
31 * FOMINYKH Daniil AST KAZ 13h40’08” 24’05”
32 BUFFAZ Mickaël COF FRA 13h40’20” 24’17”
33 * BARDET Romain ALM FRA 13h40’22” 24’19”
34 * LAVIEU Antoine FRA FRA 13h40’27” 24’24”
35 KARPETS Vladimir MOV RUS 13h40’38” 24’35”
36 * VAN DER LIJKE Nick RB3 NED 13h40’55” 24’52”
37 * EZQUERRA Jesus LET ESP 13h40’55” '
38 * HOFLAND Moreno RB3 NED 13h40’56” 24’53”
39 KERN Christophe EUC FRA 13h40’57” 24’54”
40 DURET Sébastien BSC FRA 13h41’02” 24’59”
41 LE MEVEL Christophe GRS FRA 13h41’05” 25’02”
42 * TARRIDE Grégoire LPM FRA 13h41’12” 25’09”
43 * TEGUEL Erwan FRA FRA 13h41’29” 25’26”
44 RUIJGH Rob VCD NED 13h41’35” 25’32”
45 MARCZYNSKI Tomasz VCD POL 13h41’45” 25’42”          
46 LEMOINE Cyril SAU FRA 13h42’04” 26’01”
47 KERN Julian LET GER 13h42’04” '
48 JUMABEKOV Nazar AST KAZ 13h42’08” 26’05”
49 FAUCON Guillaume AUB FRA 13h42’51” 26’48”
50 UMERBEKOV Nikita AST KAZ 13h42’57” 26’54”
51 MAASKANT Martijn GRS NED 13h43’00” 26’57”
52 * DOMONT Axel FRA FRA 13h43’01” 26’58”
53 TRONET Steven AUB FRA 13h43’11” 27’08”
54 * HIRT Jan LET CZE 13h43’38” 27’35”
55 ROSSETTO Stéphane FRA FRA 13h44’06” 28’03”
56 PLIUSCHIN Alexandr LET MDA 13h44’09” 28’06”
57 ROLLAND Pierre EUC FRA 13h44’15” 28’12”
58 TAARAMAE Rein COF EST 13h44’19” 28’16”
59 MONCOUTIE David COF FRA 13h44’19” '
60 * KAMYSHEV Arman AST KAZ 13h44’31” 28’28”
61 THIRE Jonathan AUB FRA 13h44’37” 28’34”
62 GUSTOV Volodymir STB UKR 13h44’58” 28’55”
63 CHARTEAU Anthony EUC FRA 13h45’08” 29’05”
64 BERTHOU Eric BSC FRA 13h45’08” '
65 * SALAZAR Hugo Sebastian COL COL 13h45’27” 29’24”
66 FONSECA Armindo BSC FRA 13h45’40” 29’37”
67 MOLARD Rudy COF FRA 13h45’40” '
68 BOUET Maxime ALM FRA 13h45’44” 29’41”
69 MINARD Sébastien ALM FRA 13h45’44” '
70 HUTAROVICH Yauheni FDJ BLR 13h46’01” 29’58”
71 FERNANDEZ Koldo GRS ESP 13h46’09” 30’06”
72 CIOLEK Gerald OPQ GER 13h46’10” 30’07”
73 * PINOT Thibault FDJ FRA 13h46’17” 30’14”
74 BARLE Florent COF FRA 13h46’21” 30’18”
75 * VIMPERE Théo FRA FRA 13h46’35” 30’32”
76 * RIVERA GUERRERO Ever Alexander COL COL 13h46’44” 30’41”
77 CAUQUIL Yohan LPM FRA 13h46’52” 30’49”
78 * ALAFACI Eugenio LET ITA 13h46’59” 30’56”
79 * PAREDES César Nicolas COL COL 13h47’21” 31’18”
80 FEDRIGO Pierrick FDJ FRA 13h47’25” 31’22”
81 MANGEL Laurent SAU FRA 13h47’28” 31’25”
82 WEGMANN Fabian GRS GER 13h47’52” 31’49”
83 * BESCOND Jérémy COF FRA 13h48’44” 32’41”
84 VANDEWALLE Kristof OPQ BEL 13h48’48” 32’45”
85 BARTA Jan APP CZE 13h48’52” 32’49”
86 BRUSEGHIN Marzio MOV ITA 13h48’52” '
87 HERRADA Jose MOV ESP 13h48’52” '
88 MOUREY Francis FDJ FRA 13h48’53” 32’50”
89 * TURGIS Jimmy FRA FRA 13h48’58” 32’55”
90 MINNAARD Marco RB3 NED 13h49’05” 33’02”
91 MOMBAERTS Johan AUB FRA 13h49’24” 33’21”
92 * JARAMILLO James de Jesus COL COL 13h50’15” 34’12”
93 FEILLU Romain VCD FRA 13h50’44” 34’41”
94 * KORETZKY Clément LPM FRA 13h51’01” 34’58”
95 * KREDER Wesley RB3 NED 13h51’05” 35’02”
96 GAUDIN Damien EUC FRA 13h52’13” 36’10”
97 * ZEPUNTKE Ruben RB3 GER 13h53’40” 37’37”
98 * FENN Andrew OPQ GBR 13h54’01” 37’58”
99 RABON Frantisek OPQ CZE 13h54’20” 38’17”
100 * ORJUELA GUTIERREZ Fernando COL COL 13h54’36” 38’33”
101 * LEBON Johan BSC FRA 13h55’01” 38’58”
102 VICHOT Arthur FDJ FRA 13h55’27” 39’24”
103 JARC Blaz APP SLO 13h56’18” 40’15”
104 HAEDO Lucas Sebastian STB ARG 13h56’20” 40’17”
105 PETERSON Thomas GRS USA 13h56’28” 40’25”
106 LEQUATRE Geoffroy BSC FRA 13h56’38” 40’35”
107 SISKEVICIUS Evaldas LPM LTU 13h56’43” 40’40”
108 BAZIN Nicolas AUB FRA 13h56’50” 40’47”
109 SANZ Enrique MOV ESP 13h57’18” 41’15”
110 BRAMBILLA Giorgio LET ITA 13h57’18” '
111 HIVERT Jonathan SAU FRA 13h57’24” 41’21”
112 SCHORN Daniel APP AUT 13h58’02” 41’59”
113 REZA Kévin EUC FRA 13h58’44” 42’41”
114 EICHLER Markus APP GER 13h59’07” 43’04”
115 VAUBOURZEIX Thomas LPM FRA 13h59’48” 43’45”
116 SHUSHEMOIN Alexandr AST KAZ 14h07’44” 51’41”
117 * DASSONVILLE Flavien AUB FRA 14h08’52” 52’49”

Foto: corvospro.com

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments