Chris Anker Sorensen (Saxo Bank-Tinkoff) nie potrzebuje operacji palca, który uległ kontuzji podczas 17. etapu Tour de France. Duńczyk ma nadzieję na powrót do formy, aby móc pomagać Alberto Contadorowi w rozpoczynającej się za ponad dwa tygodnie hiszpańskiej Vuelcie.

Duńczyk ukończył wyścig dookoła Francji na 14. miejscu- najwyższym w ekipie Saxo Banku. Uzyskał także tytuł najbardziej agresywnego kolarza. Do końca walczył w klasyfikacji górskiej.

Contador wraca do ścigania po zawieszeniu za doping. Jego głównym celem będzie pokazanie się z jak najlepszej strony na Vuelcie, która odbywa się w jego ojczystym kraju- Hiszpanii. Sorensen ujawnił, że trzeci Grand Tour jest celem Hiszpana. Vuelta potrwa od 18 do 9 września.

Widziałem się z lekarzem i na szczęście dowiedziałem się, że nie muszę być operowany, bo to wykluczyłoby mnie z Vuelty- powiedział Duńczyk.

Jeśli moja ręka będzie sprawnie funkcjonowała jestem w stanie jechać dla Contadora. Lubię ten wyścig, ponieważ sądzę, że mamy szansę w nim zwyciężyć. Do tej pory nie miałem okazji ścigać się w drużynie, która ma realne szanse na triumf. Mam ochotę tego spróbować.

Marta Wiśniewska

Foto: www.bettiniphoto.net

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments