Na kilka godzin przed rozpoczęciem 69. Tour de Pologne UCI World Tour, na trasie Jelenia Góra – Karpacz – Jelenia Góra odbył się Tour de Pologne Amatorów. Na starcie stanęło około 500 kolarzy, a najlepszymi okazali się Magdalena Hałajczak i Piotr Sułek.

Punktualnie o 9:00 wyruszył potężny peleton miłośników kolarstwa, którzy chcieli się zmierzyć z podjazdem Orlinek, poczuć smak emocji związany z największym wyścigiem w Polsce i jednym z największych na świecie Tour de Pologne.

Trasa pierwszego z dwóch tegorocznych wyścigów Tour de Pologne Amatorów liczyła niespełna 40 kilometrów. Najszybszy zawodnik – Piotr Sułek pokonał ją w czasie 1 godziny 1 minuty i 16 sekund. Najlepszą kobietą okazała się Magdalena Hałajczak, która potrzebowała 1 godziny 8 minut i 28 sekund, aby pokonać wymagającą trasę.

– Nie trenowałem na tej trasie, ale byłem w Karpaczu i przejechałem się po niej. Nie lubię płaskiego i wykorzystałem podjazd. Pod cały Orlinek goniłem Radka, który wystartował z wcześniejszego sektora, ale udało się wygrać. Postaram się również wystartować w Bukowinie Tatrzańskiej – powiedział triumfator Piotr Sułek.

W wyścigu wystartowało wielu byłych świetnych sportowców, polityków i celebrytów. Wszyscy podkreślali jak wspaniała jest to inicjatywa i jak wiele pozytywnych emocji jej towarzyszy, a przy tym wspiera szczytny cel, Fundację Akogo?

– Wystartowałam dziś trochę treningowo, ale było super. Startuję też w Skandia Maraton Lang Team, a ostatnio wystartowałam w półmaratonie Ironman. W Bukowinie również wystartuję i tam dam z siebie wszystko – powiedziała Iwona Guzowska.

W wyścigu wziął udział również Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec, który dodał: – Było świetnie. Trochę gorąco, ale fantastyczna trasa.

Nie zabrakło także Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego Wacława Skarula, który startował z numerem 1, a na mecie powiedział: – Jechałem ze Staszkiem Szozdą, wspaniała atmosfer i cudowna inicjatywa. Każdy go wystartował i przejechał trasę może być z siebie dumny.

Wielkie emocje za nami. Jeżeli przegapiłeś pierwszy start Tour de Pologne Amatorów, to nie zapomnij, że spotykamy się także w Bukowinie Tatrzańskiej. Już w najbliższą niedzielę ruszamy spod Bukovina Terma Hotel Spa. Zapraszamy!

Pełne wyniki Tour de Pologne Amatorów w Jeleniej Górze tutaj

Galeria zdjęć na naszym profilu na Facebook`u tutaj

Źródło: Lang Team

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Zbigniew
Zbigniew

Wspaniała organizacja , super zawody. Wielkie dzięki.
Zbyszek z Kowar (15 km od Jeleniej Góry ).
Pozdrawiam.