Kolarz zawodowej ekipy BDC MarcPol Team, Eryk Latoń po finiszu z czteroosobowej ucieczki został zwycięzcą Ogólnopolskiego Wyścigu o Puchar Polski w kategorii orlik w Kłomnicach.

W niedzielę odbył się Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Polski w kat. Orlik, nadzieje olimpijskie kat. Młodzik i Młodziczka, pod honorowym patronatem Woj. Śląskiego i Wójta Gminy Kłomnice. Oprócz orlików wystartowały wszystkie kategorie – młodzik/młodziczka, junior młodszy/juniorka młodsza, junior/juniorka, orlik, kobiety open i masters. W Kłomnicach prawdziwe kolarskie święto i setki kolarzy na starcie.

W kategorii orlik na starcie stanęło ponad  70 kolarzy, którzy mieli do pokonania 92 kilometry. O losach wyścigu zdecydowała ucieczka, która uformowała się już na 10 kilometrze. A jechali w niej Eryk Latoń, Jakub Kaczmarek (KTK Kalisz), Paweł Krzywania (Warmia i Mazury) oraz Adam Dudziak (MKK Bolmet Trek Legnica).

Dzielna czwórka bardzo ładnie współpracowała, gonić próbowali kolarze GK Cartusia Kartuzy i TKK Pacific Toruń, ale czołówka dziś była zbyt mocna.

Ostatecznie zwyciężył Eryk Latoń przed Jakubem Kaczmarkiem i Pawłem Krzywanią.

Z peletonu najszybciej finiszował Kacper Gronkiewicz, a tuż za nim zameldował się Adrian Banaszek (obaj BDC MarcPol Team). Był to bardzo udany dzień dla młodych kolarzy Dariusza Banaszka.