Na oficjalnej stronie zespołu Garmin pojawiła się informacja o najbardziej prawdopodobnym składzie na Tour de France 2012.

Wśród kolarzy jest zwycięzca tegorocznego Giro d`Italia Ryder Hesjedal oraz topowy amerykański sprinter Tyler Farrar. Są także specjaliści od czasówek: David Zabriskie i David Millar.

„Mamy odpowiednio zbalansowaną grupę, która jest w stanie wspierać naszego lidera, Rydera Hesjedala. Mamy Christiana i Toma. Oboje bardzo dobrze radzą sobie w górach, co pokazali w poprzednich wyścigach, natomiast Dan Martin będzie debiutował w Tourze”- mówi Allan Peiper, jeden z dyrektorów Garmin.

„Górale będą wspierać naszych specjalistów od czasówek, ale myślę, że będą także w stanie pomóc Farrarowi i Hunterowi w odniesieniu zwycięstw etapowych”- dodaje Peiper.

Skład zespołu Garmin-Barracuda na Tour de France 2012:

Tom Danielson
Tyler Farrar
Ryder Hesjedal
Robbie Hunter
Dan Martin
David Millar
Christian Vande Velde
Johan Vansummeren
David Zabriskie

Dyrektorzy sportowi:
Bingen Fernandez
Allan Peiper
Jonathan Vaughters

Marta

Poprzedni artykułSantander zastąpi Saxo Bank?
Następny artykułNowy zespół braci Schleck?
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr

jakby wygrał ciekawe co by powiedział Contador xD