Domenico Pozzovivo (Colnago-CSF) wygrał najtrudniejszy etap tegorocznej odsłony Tour de Slovénie. Przed jutrzejszym ostatnim odcinkiem, jazdą na czas Włoch ma jedynie 4 sekundy przewagi nad Janezem Brajkovicem (Astana).

Trzeci etap słoweńskiej etapówki liczył 219 kilometrów z Ivančna Gorica do Škofja Loka. W decydującą o losach etapu akcję zabrało się dwóch zawodników Pozzovivo i Brajkovic. W takiej kolejności wjechali na linię mety. Trzecie miejsce ze stratą prawie dwóch minut zajął Kristijan Koren (Liquigas-Cannondale).

Zwycięzca dzisiejszego etapu został liderem wyścigu, jednak zna wartość Brajkovica i wie, że na jutrzejszej czasówce będzie mu bardzo trudno:

„Dziś odniosłem zwycięstwo, ale jutro w jeździe na czas, nie będę miał wielkich szans przeciwko niemu.”

Rafał Majka (Saxo Bank) przyjechał dziś 37 se stratą ponad 16 minut, a Maciej Bodnar (LIquigas-Cannondale) na 93 pozycji (strata 29:18).