Milan Kadlec (ASC Dukla Praha) wygrał 1. etap i został liderem Memoriału J. Grundmanna i J. Wizowskiego. Na podium etapowym, wyścigu zaliczanego do BGŻ ProLigi stanęli jeszcze Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice) oraz Mariusz Witecki (Bank BGŻ Team).

Milan Kadlec z Dukli Praga okazał się najlepszy wśród elity na pierwszym etapie Memoriału im. J. Grundmanna i J. Wizowskiego, organizowanego przez gminę Grębocice.

Na 140 km trasie, która podzielona była na pięć pętli, wśród orlików równych sobie kategorii P -23 nie miał Mieszko Bulik z TC Chrobry Felt Głogów, drugi był Max Walsleben (Nutrixxion), a trzeci Grzegorz Haba (Mostostal Puławy).

Najlepszy góralem po pięciu premiach górskich został Mariusz Witecki (Bank BGŻ) a najaktywniejszym Vojtěch Hacecky (Dukla Praga).

– Bardzo ciężkie warunki – skwitował krótko Tomasz Jaroński, który zaznacza, że miało to duży wpływ na wyniki wyścigu.

– Miejmy nadzieję, że wieczorem będzie odwrotnie – żartuje komentator Eurosportu.

Według Tomasza Jarońskiego trasa etapu była bardzo ciekawa. Składała się z premii górskich, premii lotnych, a sam wjazd na metę również nie należał do najłatwiejszych. Prowadził do niej stromy podjazd pod Sanktuarium w Grodowcu.

– Sporo ucieczek i na każdym okrążeniu stawka się tasowała. Udało utrzymać się przewagę, która zaatakowała na przedostatnim okrążeniu. I z tych właśnie atakujących zawodników wygrał chyba ten najbardziej doświadczony, czyli Milan Kadlec z Dukli Praga, który ma bardzo bogatą karierę zawodową na koncie. W swoim czasie jeździł w największych wyścigach kolarskich na świecie – mówi Tomasz Jaroński.

W pierwszym etapie Memoriału wystartowało 120 kolarzy.

Pełne wyniki > tutaj

Źródło: www.gruwiz.pl