Andre Greipel (Lotto – Belisol) podczas drugiego etapu holenderskiej etapówki, pokonał dwóch Marków – Cavendisha (Team Sky) i Renshawa (Rabobank). Nowym liderem został Cavendish.
Drugi etap liczył 167 kilometrów. W ucieczkę dnia zabrali się: Bart van Haaren, Jim van den Berg (obaj Koga Cycling Team), Nathan Haas (Garmin-Barracuda) oraz Nikolas Maes (Omega Pharma-QuickStep). Ich przewaga utrzymywała się na poziomie 5 minut.
Na 123 kilometrze z powodu defektu od czołówki odpadł Maes, a z peletonu do dzielnych śmiałków dołączyli Pim Ligthart (Vacansoleil-DCM) oraz Gijs van Hoecke (Topsport-Vlaanderen).
Ostatecznie na cztery kilometry przed końcem peleton doszedł prowadzących kolarzy i o wygranej zdecydował finisz z przerzedzonego peletonu.
Najszybszy okazał się Greipel.
Dobrze jedzie Jarosław Marycz (Saxo Bank). Dziś był 22, a w generalce jest 20 tracąc do Cavendisha jedynie 16 sekund.
Wyniki 2 etapu:
1 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | 4:13:26 | |
2 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | ||
3 | Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team | ||
4 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team | 0:00:02 | |
5 | Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
6 | Marcel Kittel (Ger) Argos – Shimano | ||
7 | Alexey Tsatevich (Rus) Katusha Team | ||
8 | Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan | ||
9 | Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
10 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
11 | Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
12 | Raymond Kreder (Ned) Garmin – Barracuda | ||
13 | Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank | 0:00:05 | |
14 | Nikolay Trusov (Rus) RusVelo | ||
15 | Jim Aernouts (Bel) Sunweb Revor | 0:00:06 | |
16 | Rudiger Selig (Ger) Katusha Team | ||
17 | Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
18 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
19 | Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
20 | Michel Kreder (Ned) Garmin – Barracuda | ||
21 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | ||
22 | Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank |
Klasyfikacja generalna po 2 etapie:
1 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 7:43:21 | |
2 | Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team | ||
3 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | ||
4 | Marcel Kittel (Ger) Argos – Shimano | 0:00:02 | |
5 | Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:00:08 | |
6 | Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:00:12 | |
7 | Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan | ||
8 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team | ||
9 | Raymond Kreder (Ned) Garmin – Barracuda | ||
10 | Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
11 | Alexey Tsatevich (Rus) Katusha Team | ||
12 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
13 | Nikolay Trusov (Rus) RusVelo | 0:00:15 | |
14 | Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank | ||
15 | Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan | 0:00:16 | |
16 | Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
17 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
18 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
19 | Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
20 | Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank |