Andre Greipel (Lotto-Belisol) wygrywając dziś klasyk Garmin Pro Race Berlin – odniósł 13. zwycięstwo w sezonie. Niemiec pokonał swojego młodego rodaka – Rudigera Seliga (Katusha) oraz Holendra Raymond`a Kredera (Garmin – Barracuda).
Kolarze rywalizowali dziś na 186 kilometrowej trasie w pobliżu Berlina. Wszystkie akcje zaczepne zostały skasowane przed ostatnim wjazdem do stolicy naszych zachodnich sąsiadów.
W końcówce bezkonkurencyjny okazał się faworyt gospodarzy – Andre Greipel, który jest jak na razie najskuteczniejszym kolarzem w tym sezonie. Na koncie ma już 13. triumfów w wyścigach z kalendarza UCI.
Wyniki:
1 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | 4:08:49 | |
2 | Rudiger Selig (Ger) Katusha Team | ||
3 | Raymond Kreder (Ned) Garmin – Barracuda | ||
4 | Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano | ||
5 | André Schulze (Ger) Team Netapp | ||
6 | Marko Kump (Slo) Adria Mobil | ||
7 | Michael Schweizer (Ger) Nutrixxion Abus | ||
8 | Fabian Schnaidt (Ger) Team Specialized Conce | ||
9 | Björn Schröder (Ger) Raiko Stölting | ||
10 | Henning Bommel (Ger) LKT Team Brandenburg | ||
11 | Alexander Porsev (Rus) Katusha Team | 0:00:01 | |
12 | Ralf Matzka (Ger) Thüringer Energie Tea | ||
13 | Reinis Andrijanovs (Lat) Alpha Baltic – Unityma | ||
14 | Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen – | ||
15 | Andreas Stauff (Ger) Team Eddy Merckx – Ind | ||
16 | Leonid Krasnov (Rus) Rusvelo | ||
17 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team | ||
18 | Dieter Vanthourenhout (Bel) BKCP – Powerplus | ||
19 | Steffen Radochla (Ger) Team NSP – Ghost | ||
20 | Robby Hunter (RSA) Garmin – Barracuda | ||
21 | Michael Kurth (Ger) Team Eddy Merckx – Ind | 0:00:02 | |
22 | Erki Putsep (Est) Alpha Baltic – Unityma | ||
23 | Peter Kusztor (Hun) Atlas Personal – Jakro | ||
24 | Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – | ||
25 | Robert Bengsch (Ger) Deutsche Nationalmanns | ||
26 | Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – | ||
27 | Timon Seubert (Ger) Team Netapp | ||
28 | Marco Haller (Aut) Katusha Team | ||
29 | René Weissinger (Ger) Team Vorarlberg | ||
30 | Timo Thömel (Ger) Team NSP – Ghost | 0:00:03 | |
31 | Michaël Baer (Swi) Atlas Personal – Jakro | ||
32 | Bert De Backer (Bel) Argos-Shimano | ||
33 | Christian Mager (Ger) Team Heizomat | ||
34 | Kristjan Fajt (Slo) Adria Mobil | ||
35 | Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp | 0:00:04 | |
36 | Alexander Serov (Rus) Rusvelo | ||
37 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | ||
38 | Dominik Hrinkow (Aut) Team Vorarlberg | ||
39 | Alexander Gottfried (Ger) Nutrixxion Abus | 0:00:05 | |
40 | Oleksandr Surutkovych (Aze) Team Specialized Conce | ||
41 | Jan Oelerich (Ger) Raiko Stölting | ||
42 | Dennis Wauch (Aut) Team Vorarlberg | ||
43 | Nico Hesslich (Ger) LKT Team Brandenburg | ||
44 | Nicolas Winter (Swi) Atlas Personal – Jakro | 0:00:06 | |
45 | Blaz Jarc (Slo) Team Netapp | ||
46 | Kristofers Racenajs (Lat) Alpha Baltic – Unityma | 0:00:07 | |
47 | Marcel Kalz (Ger) Deutsche Nationalmanns | ||
48 | Julian Hellmann (Ger) Team Eddy Merckx – Ind | ||
49 | Tomas Holub (Cze) AC Sparta Praha | ||
50 | Alexander Mironov (Rus) Rusvelo | ||
51 | Andreas Hartmann (Ger) Team Heizomat | ||
52 | Marcel Meisen (Ger) BKCP – Powerplus | ||
52 | Matej Mugerli (Slo) Adria Mobil | ||
54 | Matej Gnezda (Slo) Adria Mobil | 0:00:10 | |
55 | Lukas Liss (Ger) Deutsche Nationalmanns | 0:00:11 | |
56 | Florian Bissinger (Ger) Team Vorarlberg | ||
57 | Tom Vermeer (Ned) Nutrixxion Abus | 0:00:12 | |
58 | Mathias Belka (Ger) Raiko Stölting | ||
59 | Felix Donath (Ger) LKT Team Brandenburg | ||
60 | Stefan Schäfer (Ger) Team NSP – Ghost | 0:00:13 | |
61 | Sebastian Körber (Ger) Nutrixxion Abus | 0:00:14 | |
62 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team | 0:00:20 | |
63 | Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil | 0:00:22 | |
64 | Ramon Sinkeldam (Ned) Argos-Shimano | 0:00:24 | |
65 | Martin Hunal (Cze) AC Sparta Praha | 0:00:26 | |
66 | Christoph Springer (Ger) Team Specialized Conce | ||
67 | Florian Monreal (Ger) Team Eddy Merckx – Ind | ||
68 | Jonas Koch (Ger) Team Specialized Conce | 0:00:27 | |
69 | Kersten Thiele (Ger) LKT Team Brandenburg | ||
70 | Evgeny Kovalev (Rus) Rusvelo | 0:00:36 | |
71 | Kevin De Jonghe (Bel) Topsport Vlaanderen – | ||
72 | Radomir Simunek (Cze) BKCP – Powerplus | ||
73 | Kristijan Durasek (Cro) Adria Mobil | 0:00:37 | |
74 | Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – | ||
75 | Sergej Fuchs (Ger) Team NSP – Ghost | ||
76 | Benjamin Dietrich (Ger) Thüringer Energie Tea | 0:00:38 | |
77 | Tim Gebauer (Ger) Raiko Stölting | 0:00:47 | |
78 | Marten Klöpping (Ger) Raiko Stölting | ||
79 | Marius Jessenberger (Ger) Team Heizomat | 0:00:48 | |
80 | Ola Inge Dropping (Nor) Alpha Baltic – Unityma | ||
81 | Niels Albert (Bel) BKCP – Powerplus | ||
82 | Ondrej Pavek (Cze) AC Sparta Praha | 0:00:49 | |
83 | Fabian Bruno (Ger) Team Heizomat | ||
84 | Robert Retschke (Ger) Team Eddy Merckx – Ind | ||
85 | Grischa Janorschke (Ger) Team Netapp | ||
86 | Manuel Straub (Ger) Team Heizomat | ||
87 | Vaclav Viktorin (Cze) AC Sparta Praha | ||
88 | Alexey Tsatevitch (Rus) Katusha Team | ||
89 | Christopher Muche (Ger) Team Heizomat | ||
90 | Holger Burkhardt (Ger) Nutrixxion Abus | 0:00:50 | |
91 | Daniel Vejmelka (Cze) AC Sparta Praha | ||
92 | Guillaume Bourgeois (Swi) Team Vorarlberg | ||
93 | Maris Bogdanovics (Lat) Alpha Baltic – Unityma | ||
94 | Philipp Walsleben (Ger) BKCP – Powerplus | 0:00:51 | |
95 | Elchin Asadov (Aze) Team Specialized Conce | ||
96 | Nathan Haas (Aus) Garmin – Barracuda | ||
97 | Andreas Klier (Ger) Garmin – Barracuda | ||
98 | Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team | 0:00:52 | |
99 | Christoph Schweizer (Ger) Nutrixxion Abus | ||
100 | Moritz Schaffner (Ger) Thüringer Energie Tea | ||
101 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Barracuda | ||
102 | Jacob Rathe (USA) Garmin – Barracuda | 0:00:53 | |
103 | David Rösch (Ger) Atlas Personal – Jakro | ||
104 | Fabio Nappa (Ger) Team Specialized Conce | 0:00:54 | |
105 | Johannes Kahra (Ger) Thüringer Energie Tea | 0:00:56 | |
106 | Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano | 0:01:11 | |
107 | Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – | 0:01:12 | |
108 | Björn Thurau (Ger) Deutsche Nationalmanns | 0:01:46 | |
109 | Robert Wagner (Ger) Deutsche Nationalmanns | ||
110 | René Obst (Ger) Team NSP – Ghost | 0:02:13 | |
111 | Lucas Schädlich (Ger) Team NSP – Ghost | 0:02:47 | |
112 | Maximilian Borman (Ger) LKT Team Brandenburg | ||
113 | Marcel Barth (Ger) Thüringer Energie Tea | 0:02:58 | |
114 | Dominic Klemme (Ger) Argos-Shimano | ||
115 | Maximilian Stier (Ger) LKT Team Brandenburg | 0:03:05 | |
116 | Josef Benetseder (Aut) Team Vorarlberg | ||
117 | Markus Eichler (Ger) Team Netapp | 0:04:09 | |
118 | Christoph Pfingsten (Ger) Deutsche Nationalmanns | 0:04:10 | |
119 | Ronan Van Zandbeek (Ned) Argos-Shimano | ||
120 | Nils Plötner (Ger) Raiko Stölting | 0:04:15 | |
121 | Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team | 0:06:59 |
Foto:
Andrzej