Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ Team) zajął 8. miejsce na 4., przedostatnim etapem wyścigu Dookoła Słowacji. Drugie zwycięstwo etapowe odniósł Włoch Enrico Rossi (Meridiana Kamen Team) – ten który triumfował na 1. etapie wyścigu – tym samym utrzymał pozycję lidera.

4. etap z miejscowości Dudince do Bratysławy liczył 231,8 km i był najdłuższym odcinkiem tegorocznej edycji wyścigu po kraju naszych południowych sąsiadów. W sobotę peleton wyruszy na ostatni przejazd z Bratysławy do miejscowości Vodne gielo Gabcikowo (135,4 km).

Drugie miejsce na etapie zajął Słowak Maros Kovac (Dukla Trencin Trek), a trzeci był Ukrainiec Andrij Wasyljuk (Kolss Cycling Team).

Na metę w Bratysławie dojechał peleton i to finisz wyłonił zwycięzcę. Włoch udowodnił, że podczas tegorocznej edycji jest najlepszym sprinterem na Słowacji.

Najwyżej z ekipy Bank BGŻ Team finiszował Błażej Janiaczyk (zajmuje 8. miejsce w klasyfikacji punktowej wyścigu), który na 1. etapie był 4. Tym razem uplasował się na 8. pozycji. Kolejnym z zawodników ekipy Zbigniewa Szczepkowskiego na mecie był poturbowany po czwartkowym etapie Tomasz Smoleń, który był 13. Łukasz Bodnar był 35., Mariusz Witecki 40., Paweł Cieślik 63., a 111. Adam Stachowiak.

Najlepszy z zawodników CCC Polsat Polkowice – Marek Rutkiewicz był 33.

W klasyfikacji generalnej po 4. Etapie nie zaszły znaczące zmiany. Prowadzi Rossi, przed Rosjaninem Aleksandrem Priszpetnym (Itera-Katiusza) i Davide Rebellinem (Meridiana Kamen Team). Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem warszawskiej ekipy jest wciąż Bodnar (13. miejsce, +4.32). 14. jest Paweł Cieślik (+4.34), 24. Mariusz Witecki (+5.09), 29. Błażej Janiaczyk (+5.55), 30. Adam Stachowiak (+6.02), a Tomasz Smoleń plasuje się na 60. pozycji (+8.48).

W wyścigu, który w sobotę zakończy się w miejscowości Vodne gielo Gabcikowo pozostało 111 kolarzy, w tym cała ekipa Bank BGŻ Team, która w drużynowej klasyfikacji generalnej plasuje się niezmiennie na 4. miejscu. Warto dodać, że w imprezie udział bierze aż 20 grup kolarskich.

Wyniki:

1 Enrico ROSSI ITA MKT 30 5:34:30 8 8
2 Maros KOVAC SVK DUK 35 +0 5 5
3 Andriy VASYLYUK UKR KLS 25 +0 2 2
4 Andris SMIRNOVS LAT RBD 22 +0
5 Sergei RUDASKOV RUS TIK 28 +0
6 Juraj SAGAN SVK SVK 24 +0
7 Niels REYNVOET BEL 21 +0
8 Blazej JANIACZYK POL BGZ 29 +0
9 Tarik CHAOUFI MAR MAR 26 +0
10 Werner RIEBENBAUER AUT RAD 38 +0
11 Jirí SKALICKÝ CZE CZE 21 +0
12 Michal KOLÁR SVK DUK 20 +0
13 Tomas SMOLEN POL BGZ 29 +0
14 Stefan GANSER GER TRS 34 +0
15 Lukáš BATORA SVK 27 +0
16 Tomas AZALTOVIC SVK SVK 21 +0
17 Andreas GRAF AUT RAD 27 +0
18 Robert GAVENDA SVK DUK 24 +0
19 Ivan STEVIC SRB SLC 32 +0
20 Ismail AYOUNE MAR MAR 25 +0
21 Daniel FODER DEN CWO 29 +0
22 Petr VAKOC CZE CZE 20 +0
23 Artis PUJATS LAT RBD 21 +0
24 Indulis BEKMANIS LAT RBD 23 +0
25 Jakub BUCO SVK 19 +0
26 Stig BROECKX BEL 22 +0
27 Mouhcine LAHSAINI MAR MAR 27 +0
28 Andriy KHRIPTA UKR KLS 26 +0
29 Riccardo ZOIDL AUT RAD 24 +0
30 Davide REBELLIN ITA MKT 41 +0
31 Josef HOSEK CZE WHI 21 +0
32 Alexander SCHRANGL AUT KTM 27 +0
33 Marek RUTKIEWICZ POL CCC 31 +0
34 Daniel MCLAY GBR 20 +0
35 Lukasz BODNAR POL BGZ 30 +0
36 Benjamim EDMÜLLER GER KTM 25 +0
37 Roman ZRELICA SVK 27 +0
38 Pavel KOCHETKOV RUS TIK 26 +0
39 Martin FRANO SVK 34 +0
40 Mariusz WITECKI POL BGZ 31 +0
41 Jan HIRT CZE CZE 21 +0
42 Johann SCHWABIK SVK 20 +0
43 Lukasz OWSIAN POL CCC 22 +0
44 Adil JELLOUL MAR MAR 30 +0
45 Róbert MÁLIK SVK 19 +0
46 Josef MANOUSEK CZE CZE 21 +0
47 Oleksandr GRYGORENKO UKR KLS 24 +0
48 Thomas ZECHMEISTER CZE CZE 19 +0
49 Willem WAUTERS BEL 23 +0
50 Tomas BUCHACEK CZE WHI 34 +0
51 Ahmet AKDYLEK TUR SLC 24 +0
52 Stanislav KOZUBEK CZE WHI 32 +0
53 Emils LIEPINS LAT RBD 20 +0
54 Pavol POLIEVKA SVK SVK 43 +0
55 Alexandr PRISHPETNYY RUS TIK 25 +0
56 Ján CHALUPCÍK SVK 19 +0
57 Stef VAN ZUMMEREN BEL 21 +0
58 Maurizio BIONDO ITA MKT 31 +0
59 Jiri POLNICKY CZE WHI 23 +0
60 Adrian HONKISZ POL CCC 24 +0
61 Tobias ERLER GER KTM 33 +0
62 Andi BAJC SLO SLC 24 +0
63 Pawel CIESLIK POL BGZ 26 +0
64 Gabor KASA SRB SLC 23 +0
65 Bob VAN DE HENGEL NED MET 19 +0
66 Matej JURCO SVK WHI 28 +0
67 Fatih HARMANCI TUR SLC 24 +0
68 Marek CANECKY SVK SLC 24 +0
69 Ivars PROKOFJEVS LAT RBD 21 +0
70 Robert NAGY SVK SVK 40 +0
71 Dries HOLLANDERS BEL MET 26 +0
72 Ivan VIGLASSKY SVK 27 +0
73 Joey VAN RHEE NED MET 20 +0
74 Martin HARING SVK 26 +0
75 Bruno RADOTIC CRO MKT 29 +0
76 Roman BRONIS SVK DUK 36 +0
77 Patrik TYBOR SVK DUK 25 +0
78 Daniel REITER AUT KTM 21 +0
79 Oleksandr PREVAR UKR KLS 22 +0
80 Essaïd ABELOUACHE MAR MAR 24 +0
81 Stefan STADLER AUT KTM 26 +0
82 Andrei SOLOMENNIKOV RUS TIK 25 +0
83 Dmitriy KOSYAKOV RUS TIK 26 +0
84 Mykhaylo KONONENKO UKR KLS 25 +19
85 Ján SUBOVITS SVK SVK 23 +25
86 Imrich KRESTIANKO SVK 19 +25
87 Flavio PASQUINO NED MET 39 +25
88 Sylwester JANISZEWSKI POL CCC 24 +27
89 Jakub NOVAK SVK SVK 24 +27
90 Josef CERNY CZE CZE 19 +29
91 Matúš MACÁK SVK 21 +30
92 Nikolay MIHAYLOV BUL CCC 24 +30
93 Maarten CRAEGHS BEL 20 +35
94 Mariano GIALLORENZO ITA MKT 30 +35
95 Alberto DI LORENZO ITA MKT 30 +35
96 Michael RASMUSSEN DEN CWO 38 +35
97 Frederik WILMANN NOR CWO 27 +35
98 Andris VOSEKALNS LAT RBD 20 +35
99 Felix GROSSSCHARTNER AUT RAD 19 +35
100 Rasmus GULDHAMMER DEN CWO 23 +39
101 Luc HAGENAARS NED MET 25 +43
102 Dmitriy MOKROV RUS TIK 23 +1:03
103 Jiri HUDECEK CZE WHI 26 +1:03
104 Matthias BERTLING GER TRS 25 +1:03
105 Soufiane HADDI MAR MAR 21 +0
106 Markus EIBEGGER AUT RAD 28 +1:17
107 Paul ILLENBERGER AUT RAD 21 +1:17
108 Jeffrey WIERSMA NED MET 26 +1:23
109 Martin PEDERSEN DEN CWO 29 +2:03
110 Miroslav DEBNÁR SVK 29 +0
111 Adam STACHOWIAK POL BGZ 23 +0

Klasyfikacja generalna:

1 Enrico ROSSI Italy MKT 30 17:47:11 4 4
2 Alexandr PRISHPETNYY Russia TIK 25 +53
3 Davide REBELLIN Italy MKT 41 +3:30
4 Sergei RUDASKOV Russia TIK 28 +3:37
5 Jan HIRT Czech Republic CZE 21 +3:52
6 Riccardo ZOIDL Austria RAD 24 +3:59
7 Maros KOVAC Slovakia DUK 35 +4:10
8 Stanislav KOZUBEK Czech Republic WHI 32 +4:23
9 Stig BROECKX Belgium 22 +4:29
10 Daniel FODER Denmark CWO 29 +4:29
11 Willem WAUTERS Belgium 23 +4:32
12 Alexander SCHRANGL Austria KTM 27 +4:32
13 Lukasz BODNAR Poland BGZ 30 +4:32
14 Pawel CIESLIK Poland BGZ 26 +4:34
15 Pavol POLIEVKA Slovakia SVK 43 +4:36
16 Jiri POLNICKY Czech Republic WHI 23 +4:37
17 Pavel KOCHETKOV Russia TIK 26 +4:40
18 Juraj SAGAN Slovakia SVK 24 +4:41
19 Tomas BUCHACEK Czech Republic WHI 34 +4:41
20 Lukasz OWSIAN Poland CCC 22 +4:41
21 Marek CANECKY Slovakia SLC 24 +4:41
22 Roman BRONIS Slovakia DUK 36 +5:02
23 Andriy KHRIPTA Ukraine KLS 26 +5:07
24 Mariusz WITECKI Poland BGZ 31 +5:09
25 Adil JELLOUL Morocco MAR 30 +5:13
26 Patrik TYBOR Slovakia DUK 25 +5:16
27 Adrian HONKISZ Poland CCC 24 +5:21
28 Matej JURCO Slovakia WHI 28 +5:43
29 Blazej JANIACZYK Poland BGZ 29 +5:55
30 Adam STACHOWIAK Poland BGZ 23 +6:02
31 Ivars PROKOFJEVS Latvia RBD 21 +6:06
32 Frederik WILMANN Norway CWO 27 +6:08
33 Michael RASMUSSEN Denmark CWO 38 +6:09
34 Mouhcine LAHSAINI Morocco MAR 27 +6:11
35 Essaïd ABELOUACHE Morocco MAR 24 +6:18
36 Alberto DI LORENZO Italy MKT 30 +6:20
37 Dmitriy KOSYAKOV Russia TIK 26 +6:24
38 Josef HOSEK Czech Republic WHI 21 +6:28
39 Stef VAN ZUMMEREN Belgium 21 +6:30
40 Tarik CHAOUFI Morocco MAR 26 +6:31
41 Martin HARING Slovakia 26 +6:31
42 Josef CERNY Czech Republic CZE 19 +6:34
43 Andris SMIRNOVS Latvia RBD 22 +6:41
44 Stefan GANSER Germany TRS 34 +6:42
45 Nikolay MIHAYLOV Bulgaria CCC 24 +6:43
46 Jiri HUDECEK Czech Republic WHI 26 +6:45
47 Robert NAGY Slovakia SVK 40 +6:52
48 Sylwester JANISZEWSKI Poland CCC 24 +6:59
49 Marek RUTKIEWICZ Poland CCC 31 +7:00
50 Oleksandr GRYGORENKO Ukraine KLS 24 +7:11
51 Andriy VASYLYUK Ukraine KLS 25 +7:26
52 Gabor KASA Serbia SLC 23 +7:40
53 Lukáš BATORA Slovakia 27 +7:43
54 Luc HAGENAARS Netherlands MET 25 +7:43
55 Indulis BEKMANIS Latvia RBD 23 +8:05
56 Ismail AYOUNE Morocco MAR 25 +8:05
57 Markus EIBEGGER Austria RAD 28 +8:14
58 Robert GAVENDA Slovakia DUK 24 +8:18
59 Felix GROSSSCHARTNER Austria RAD 19 +8:37
60 Tomas SMOLEN Poland BGZ 29 +8:48
61 Andi BAJC Slovenia SLC 24 +9:11
62 Daniel REITER Austria KTM 21 +9:43
63 Fatih HARMANCI Turkey SLC 24 +9:54
64 Ahmet AKDYLEK Turkey SLC 24 +9:59
65 Andrei SOLOMENNIKOV Russia TIK 25 +10:28
66 Werner RIEBENBAUER Austria RAD 38 +10:43
67 Josef MANOUSEK Czech Republic CZE 21 +10:55
68 Dmitriy MOKROV Russia TIK 23 +11:11
69 Thomas ZECHMEISTER Czech Republic CZE 19 +11:22
70 Andreas GRAF Austria RAD 27 +11:33
71 Mykhaylo KONONENKO Ukraine KLS 25 +11:46
72 Paul ILLENBERGER Austria RAD 21 +11:55
73 Benjamim EDMÜLLER Germany KTM 25 +12:04
74 Tobias ERLER Germany KTM 33 +12:59
75 Maurizio BIONDO Italy MKT 31 +13:03
76 Mariano GIALLORENZO Italy MKT 30 +13:11
77 Jirí SKALICKÝ Czech Republic CZE 21 +13:14
78 Bob VAN DE HENGEL Netherlands MET 19 +13:19
79 Petr VAKOC Czech Republic CZE 20 +13:33
80 Ivan STEVIC Serbia SLC 32 +13:40
81 Flavio PASQUINO Netherlands MET 39 +13:46
82 Matthias BERTLING Germany TRS 25 +15:16
83 Rasmus GULDHAMMER Denmark CWO 23 +15:34
84 Dries HOLLANDERS Belgium MET 26 +16:13
85 Joey VAN RHEE Netherlands MET 20 +17:23
86 Martin PEDERSEN Denmark CWO 29 +17:41
87 Jakub NOVAK Slovakia SVK 24 +19:20
88 Ivan VIGLASSKY Slovakia 27 +20:26
89 Johann SCHWABIK Slovakia 20 +20:29
90 Stefan STADLER Austria KTM 26 +22:10
91 Niels REYNVOET Belgium 21 +22:51
92 Artis PUJATS Latvia RBD 21 +23:16
93 Maarten CRAEGHS Belgium 20 +24:00
94 Miroslav DEBNÁR Slovakia 29 +24:34
95 Emils LIEPINS Latvia RBD 20 +26:07
96 Soufiane HADDI Morocco MAR 21 +26:10
97 Jeffrey WIERSMA Netherlands MET 26 +27:08
98 Daniel MCLAY Great Britain 20 +27:41
99 Bruno RADOTIC Croatia MKT 29 +29:03
100 Ján SUBOVITS Slovakia SVK 23 +29:18
101 Róbert MÁLIK Slovakia 19 +31:29
102 Roman ZRELICA Slovakia 27 +31:48
103 Oleksandr PREVAR Ukraine KLS 22 +31:54
104 Andris VOSEKALNS Latvia RBD 20 +32:41
105 Michal KOLÁR Slovakia DUK 20 +37:58
106 Matúš MACÁK Slovakia 21 +42:20
107 Tomas AZALTOVIC Slovakia SVK 21 +42:47
108 Jakub BUCO Slovakia 19 +43:13
109 Ján CHALUPCÍK Slovakia 19 +57:49
110 Imrich KRESTIANKO Slovakia 19 +1:01:41
111 Martin FRANO Slovakia 34 +1:11:53

 

Foto: okoloslovenska.com

Źródło: Bank BGŻ Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments