Francesco Masciarelli ujawnił dlaczego po styczniowym Tour Down Under rozwiązał kontrakt z ekipą Astana. U włoskiego kolarza zdiagnozowano niezwykle rzadki guz w przysadce mózgowej, występuje on u około 0.1% ludności na świecie.

26-letni zawodnik, jest zawodowcem od 2007 roku. Swoją karierę zaczynał w Acqua & Sapone w 2011 roku przeszedł do zespołu Astana. Jego największymi sukcesami są: zwycięstwo w Tour of Japan w 2007 roku, w 2008 triumfował w Giro del Lazio i w 2010 roku wygrał etap na wyścigu Tour Mediterraneen. Jest synem włoskiego kolarza Palmiro Masciarelliego. „Musiałem zrezygnować z uprawiania sportu po powrocie z Tour Down under z powodów zdrowotnych. Okazało się, że mam małego guza – jest łagodny, ale powoduje spore zaburzenia hormonalne w moim mózgu. Mój organizm nie radzi sobie ze zbyt dużym wysiłkiem fizycznym i stresem związanym z wyścigami” – powiedział Włoch.

„Niestety nie jestem w stanie określić, jak długo będę walczył z chorobą. Myślę że obecny sezon jest już stracony. Biorąc pod uwagę mój stan zdecydowałem się rozwiązać kontrakt z Astaną. Nie chcę być dla nikogo ciężarem. Oczywiście chciałbym wrócić jak najszybciej na rower” – zakończył ze smutkiem Masciarelli.

 

Foto: bettiniphoto.net

Wojtek

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments