Edvald Boasson Hagen (Team Sky) po finiszu z peletonu został triumfatorem trzeciego etapu Criterium du Dauphine. Norweg pokonał Geralda Ciolka (Omega Pharma Quick Step) oraz Boruta Bozica (Astana). Liderem pozostał Bradley Wiggins (Team Sky).

Trzeci etap Criterium du Dauphine to jeden z najłatwiejszych odcinków tej imprezy. Trasa prowadziła z miejscowości Givors do La Clayette i liczyła 167 kilometrów. W początkowej fazie znajdowały się trzy premie górskie w tym jedna 3. kategorii, jednak teren w końcówce był już zdecydowanie łatwiejszy i faworyzował sprinterów.

Do ucieczki zabrali się: Egoi Martínez (Euskaltel-Euskadi) oraz Luis Angel Maté (Cofidis). Hiszpański duet zgodnie współpracował i stopniowo powiększał swoja przewagę nad peletonem. Różnica między zasadniczą grupą a czołówką, dochodziła momentami do sześciu minut, jednak na kolejnych pomiarach czasu wartości zaczęły spadać.

Nie obyło się bez kilku kraks. W jednej z nich, znalazł się Tony Martin (Omega Pharma – Quick Step). Niemiec szybko jednak się pozbierał i dołączył do reszty stawki.

Kolarzom nie spieszyło się na metę, ponieważ przeciętna prędkość po pierwszych, dwóch godzinach rywalizacji wyniosła:  32.25 km/h. Na 75 kilometrów przed końcem, czołówka miała 3 minuty i 37 sekund przewagi.

Peleton okazał się bezlitosny i wchłonął uciekinierów na ok. 20 kilometry przed kreską.

Na 1,5 km przed metą na samotny atak zdecydował się Philippe Gilbert (BMC), jednak mocno pracujący kolarze Rabobanku i Radioshack nie pozwolili Belgowi samotnie dojechać do mety.

Ostatecznie po finiszu z peletonu zwyciężył Edvald Boasson Hagen (Sky), tuż za nim zameldował się Gerald Ciolek (Omega Pharma Quick Step), a trzeci był Borut Bozic (Astana).

W klasyfikacji generalnej bez zmian. Prowadzi Bradley Wiggins (Sky), przed Cadelem Evansem (BMC) oraz Andiy’em Grivko (Astana).

Wyniki:

1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 4:22:13  
2 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-Quickstep    
3 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team    
4 Roger Kluge (Ger) Argos-Shimano    
5 Murilo Antoniobil Fischer (Bra) Garmin – Barracuda    
6 Tony Gallopin (Fra) Radioshack-Nissan    
7 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD    
8 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team    
9 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale    
10 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank    
11 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat    
12 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun    
13 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne    
14 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol Team    
15 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar    
16 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale    
17 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team    
18 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team    
19 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team    
20 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale    
21 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team    
22 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar    
23 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team    
24 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling    
25 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team    
26 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale    
27 Yuriy Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD    
28 Jérôme Coppel (Fra) Saur – Sojasun    
29 Carlos Barredo (Spa) Rabobank Cycling Team    
30 George Hincapie (USA) BMC Racing Team    
31 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep    
32 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team    
33 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team    
34 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale    
35 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Barracuda    
36 Kristjan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale    
37 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano    
38 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol Team    
39 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team    
40 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale    
41 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team    
42 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team    
43 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team    
44 Richie Porte (Aus) Sky Procycling    
45 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun    
46 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling    
47 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling    
48 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun    
49 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano    
50 Bruno Pires (Por) Team Saxo Bank    
51 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team    
52 Nicki Sorensen (Den) Team Saxo Bank    
53 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team    
54 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team    
55 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun    
56 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi    
57 Daniel Teklehaimanot (Eri) Orica GreenEdge    
58 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team    
59 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD    
60 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel – Euskadi    
61 Haimar Zubeldia (Spa) Radioshack-Nissan    
62 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep    
63 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team    
64 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale    
65 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale    
66 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge    
67 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel – Euskadi    
68 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team    
69 David Tanner (Aus) Team Saxo Bank    
70 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team    
71 Maxime Mederel (Fra) Saur – Sojasun    
72 Daniel Navarro (Spa) Team Saxo Bank    
73 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling    
74 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD    
75 Kasper Klostergaard-Larsen (Den) Team Saxo Bank    
76 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale    
77 Andrey Amador (CRc) Movistar Team    
78 Stephan Denifl (Aut) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team    
79 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan    
80 Vasil Kiryienka (Blr) Movistar Team    
81 Bert Jan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team    
82 Denis Menchov (Rus) Katusha Team    
83 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar    
84 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
85 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
86 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale    
87 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team    
88 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun    
89 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team    
90 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi    
91 Luis-Leon Sanchez (Spa) Rabobank Cycling Team    
92 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale    
93 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne    
94 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team    
95 Christian Knees (Ger) Sky Procycling    
96 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team    
97 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team    
98 Rémy Di Gregorio (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
99 Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan    
100 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge    
101 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team    
102 Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano    
103 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team    
104 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team    
105 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team    
106 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol Team    
107 Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol Team    
108 David Millar (GBr) Garmin – Barracuda    
109 Travis Meyer (Aus) Orica GreenEdge    
110 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team    
111 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun    
112 Kévin Reza (Fra) Team Europcar    
113 Peio Bilbao (Spa) Euskaltel – Euskadi    
114 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar    
115 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team    
116 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team    
117 Michel Kreder (Ned) Garmin – Barracuda    
118 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale    
119 Andy Schleck (Lux) Radioshack-Nissan    
120 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale    
121 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat    
122 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale    
123 Yaroslav Popovych (Ukr) Radioshack-Nissan    
124 Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD    
125 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Barracuda    
126 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi    
127 Egoi Martinez (Spa) Euskaltel – Euskadi    
128 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team    
129 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team    
130 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team    
131 David Arroyo (Spa) Movistar Team    
132 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
133 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo Bank    
134 Danny Pate (USA) Sky Procycling    
135 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team    
136 Sébastien Rosseler (Bel) Garmin – Barracuda    
137 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
138 Daniel Martin (Irl) Garmin – Barracuda    
139 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
140 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep    
141 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD    
142 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 0:00:41  
143 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
144 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:43  
145 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat    
146 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team    
147 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
148 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar    
149 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team    
150 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep    
151 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:00:58  
152 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team    
153 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat    
154 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team    
155 Markel Irizar (Spa) Radioshack-Nissan    
156 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:02:07  
157 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 0:02:16  
158 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne    
159 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD    
160 Wesley Sulzberger (Aus) Orica GreenEdge 0:02:27  
161 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale    
162 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel – Euskadi    
163 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 0:03:12  
164 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano    
165 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano    
166 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:21  
167 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 0:03:34  
168 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge 0:04:28  
169 Sep Vanmarcke (Bel) Garmin – Barracuda    
170 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:10:09  
171 Christophe Kern (Fra) Team Europcar    
172 Arnaud Gerard (Fra) FDJ-Big Mat

Klasyfikacja generalna:

1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 13:07:55  
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:01  
3 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:00:02  
4 Carlos Barredo (Spa) Rabobank Cycling Team    
5 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:00:04  
6 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team    
7 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep 0:00:05  
8 Jérôme Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:00:06  
9 Andrey Amador (CRc) Movistar Team    
10 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:00:07  
11 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:00:08  
12 David Millar (GBr) Garmin – Barracuda 0:00:09  
13 Luis-Leon Sanchez (Spa) Rabobank Cycling Team    
14 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team    
15 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale    
16 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling    
17 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:00:10  
18 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge 0:00:11  
19 Tony Gallopin (Fra) Radioshack-Nissan 0:00:12  
20 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team    
21 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:00:14  
22 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:15  
23 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling    
24 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:00:16  
25 Bruno Pires (Por) Team Saxo Bank    
26 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:17  
27 Daniel Navarro (Spa) Team Saxo Bank 0:00:19  
28 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team    
29 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:20  
30 Haimar Zubeldia (Spa) Radioshack-Nissan 0:00:21  
31 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:00:22  
32 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun    
33 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:25  
34 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:00:26  
35 Markel Irizar (Spa) Radioshack-Nissan    
36 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team    
37 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:00:27  
38 Vasil Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:00:28  
39 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team    
40 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 0:00:29  
41 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 0:00:30  
42 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:00:32  
43 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale    
44 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:00:34  
45 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:35  
46 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel – Euskadi    
47 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan    
48 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Barracuda 0:00:39  
49 Nicki Sorensen (Den) Team Saxo Bank    
50 Kristjan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:00:40  
51 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team    
52 Denis Menchov (Rus) Katusha Team    
53 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:44  
54 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD    
55 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 0:00:45  
56 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale    
57 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:47  
58 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:48  
59 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:00:50  
60 Maxime Mederel (Fra) Saur – Sojasun 0:00:51  
61 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:00:54  
62 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep 0:01:05  
63 Egoi Martinez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:07  
64 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun    
65 Rémy Di Gregorio (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:08  
66 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:09  
67 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:11  
68 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:13  
69 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team    
70 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:01:18  
71 Stephan Denifl (Aut) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:01:21  
72 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:01:24  
73 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat    
74 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:25  
75 Murilo Antoniobil Fischer (Bra) Garmin – Barracuda 0:01:28  
76 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano    
77 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:31  
78 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:01:34  
79 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 0:01:37  
80 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:01:59  
81 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 0:02:01  
82 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:02:04  
83 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 0:02:06  
84 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:02:11  
85 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team 0:02:13  
86 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun 0:02:14  
87 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:16  
88 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo Bank 0:02:19  
89 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:02:26  
90 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge 0:02:32  
91 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 0:02:34  
92 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 0:02:37  
93 Yaroslav Popovych (Ukr) Radioshack-Nissan 0:02:39  
94 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale    
95 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:02:41  
96 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 0:02:47  
97 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:02:49  
98 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 0:02:50  
99 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 0:02:51  
100 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:02:55  
101 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:56  
102 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team 0:02:57  
103 David Tanner (Aus) Team Saxo Bank 0:02:58  
104 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:03:00  
105 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:03  
106 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:03:12  
107 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:16  
108 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:42  
109 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:03:47  
110 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:03:52  
111 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 0:04:08  
112 Kasper Klostergaard-Larsen (Den) Team Saxo Bank 0:04:15  
113 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 0:04:20  
114 Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD 0:04:32  
115 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano 0:04:35  
116 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Barracuda 0:04:46  
117 Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano 0:04:49  
118 Andy Schleck (Lux) Radioshack-Nissan 0:05:21  
119 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 0:05:22  
120 Daniel Teklehaimanot (Eri) Orica GreenEdge 0:05:23  
121 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:05:24  
122 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:05:29  
123 Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan 0:05:32  
124 Michel Kreder (Ned) Garmin – Barracuda 0:05:37  
125 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team    
126 David Arroyo (Spa) Movistar Team 0:05:59  
127 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:06:13  
128 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 0:06:27  
129 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 0:06:30  
130 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:06:31  
131 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:06:33  
132 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:06:37  
133 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 0:07:28  
134 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:07:51  
135 Wesley Sulzberger (Aus) Orica GreenEdge 0:08:22  
136 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol Team 0:08:52  
137 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:09:17  
138 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:34  
139 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:09:55  
140 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:10:43  
141 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 0:11:44  
142 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 0:11:55  
143 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team 0:12:19  
144 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 0:12:35  
145 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 0:12:37  
146 Bert Jan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:14:28  
147 Yuriy Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 0:15:13  
148 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 0:15:15  
149 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol Team 0:15:30  
150 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:15:31  
151 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank 0:15:32  
152 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team    
153 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 0:15:39  
154 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 0:16:23  
155 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:16:54  
156 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD    
157 Roger Kluge (Ger) Argos-Shimano 0:18:04  
158 Sébastien Rosseler (Bel) Garmin – Barracuda 0:18:06  
159 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:18:10  
160 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol Team 0:18:22  
161 Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol Team 0:18:24  
162 Sep Vanmarcke (Bel) Garmin – Barracuda 0:18:54  
163 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:19:42  
164 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 0:20:52  
165 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge 0:22:30  
166 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 0:26:18  
167 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:26:24  
168 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:26:51  
169 Peio Bilbao (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:27:41  
170 Travis Meyer (Aus) Orica GreenEdge 0:27:46  
171 Daniel Martin (Irl) Garmin – Barracuda 0:28:01  
172 Arnaud Gerard (Fra) FDJ-Big Mat 0:30:49

Foto: corvospro.com