Poinformowaliśmy Państwa kilka godzin temu o starcie Sylwestra Szmyda (Liquigas-Cannondale) w tegorocznych Mistrzostwach Polski w Jędrzejowie i Sędziszowie. O to, co skłoniło 34-latka do takiej decyzji. Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedzią “Sylwasa” dla naszosie.pl.

“Pomysł startu w MP wziął się z tego, że zmieniły się moje plany startowe. Jak wszyscy już wiedzą, jadę Tour de France – więc nie mogę wystartować w Tour de Pologne. Zawsze powtarzam, że starty w Polsce są dla mnie bardzo ważne. Skoro nie będzie mnie na naszym Tourze, to postanowiłem zrobić ukłon w stronę kibiców i wystartować w MP, tym bardziej, że ten start nie koliduje z okresem przygotowawczym przed Wielką Pętlą, a wręcz pomoże mi w jego realizacji”, powiedział trzeci zawodnik tegorocznego Giro del Trentino.

“Widziałem bardzo dużo naszych rodaków podczas Giro, którzy wspaniale nas dopingowali. Chociażby dla nich warto wystartować. Nigdy nie mogłem przyjechać na MP ze względu na plany startowe i przygotowania. Teraz się to zmieniło, więc otrzymawszy zaproszenie od organizatora, postanowiłem wystartować. Jest mi tam po drodze (uśmiech).  Dwa dni przed MP kończymy zgrupowanie w San Pellegrino, wracając do domu przejeżdżam przez Bergamo. Tam wsiadam w samolot i za chwilę jestem w Krakowie, a stąd już blisko do Jędrzejowa – Sędziszowa”, dodaje.

“Jak zapewnił mnie organizator – Michał Połetek, na miejscu wszystko będzie bardzo dobrze zorganizowane  (za co bardzo dziękuję), tak więc nic innego mi nie pozostaje – jak tylko przyjechać. Pozdrawiam wszystkich kibiców w Polsce i do zobaczenia na trasie MP!”, zakończył.

My ze swojej strony zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji z konferencji prasowej organizatorów Mistrzostw Polski w Jędrzejowie i Sędziszowie, która zostanie wyemitowana o 18:30 na antenie TVP Kielce oraz o 22:00 na ogólnopolskim kanale TVP Info.

Foto: bettiniphoto.net

Rozmawiał Artur Machnik