Roman Kreuziger (Astana) jako pierwszy zameldował się na szczycie Alpe di Pampeago! Tuż za nim na metę wpadł najlepszy z czołówki klasyfikacji generalnej – Ryder Hesjedal (Garmin-Barracuda). Joaquim Rodriguez (Katusha) odniósł straty, jednak utrzymał Maglia Rosa.
19. etap Giro d`Italia to długo oczekiwany odcinek z dwukrotną wspinaczką pod Alpe di Pampeago. Łączny dystans tego odcinka wynosił 198 kilometrów i znajdowało się na nim 5. ciężkich podjazdów!
Zaraz po rozpoczęciu rywalizacji, odjechali: Malori (Lampre), Sella (Androni), Zeits (Astana), Santaromita (BMC), Pirazzi (Colnago), Cazaux (Euskaltel-Euskadi), Guardini (Farnese), Casar (FDJ), Beppu (Orica-GreenEDGE), Ignatiev (Katusha), Hansen (Lotto), Ventoso (Movistar), Pauwels (Omega), Garate (Rabobank), Rohregger (RadioShack), Flecha (Sky), Benedetti (NetApp), Haedo (Saxo Bank). Liczna ucieczka wjeżdżając na pierwszą dziś trudność – Passo Manghen miała ponad 9 minut przewagi. Z wyścigu wycofał się uważany przed startem za jednego z faworytów – Jose Rujano (Androni Giocattoli).
Tempo rywalizacji było jeszcze spokojne. Na czele zasadniczej grupy widoczna była Katusha. Pecha miał Sylwester Szmyd (Liquigas-Cannondale), który dwukrotnie musiał się zatrzymywać i korzystać z pomocy wozu technicznego.
Wkrótce z ucieczki zaatakował duet: Stefano Pirazzi (Colnago CSF) oraz Sandy Casar (FDJ-BigMat). Ich wcześniejsi towarzysze, byli stopniowo doganiani przez resztę stawki. Na pierwszej wspinaczce pod Pampeago znów jakieś problemy miał Szmyd. Prowadząca dwójka miała na szczycie przewagę 3:26 nad zasadniczą grupą.
Na przedostatnim podjeździe Passo Lavaze od grupy odskoczyli Dario Cataldo (Omega Pharma – Quick Step) oraz Roman Kreuziger (Astana), którzy rozpoczęli gonitwę za uciekinierami. Do peletoniku wrócił Szmyd. Z przodu kręcił również Przemysław Niemiec (Lampre-ISD).
Finałową wspinaczkę pod Alpe di Pampeago, rozpoczęła czwórka zawodników. Do Włocha i Francuza doskoczyli goniący ich kolarze z wczęśniejszej, dużej ucieczki, czyli: Thomas Rohregger (RadioShack-Nissan-Trek) oraz Emanuele Sella (Androni Giocattoli). Kwartet czuł już jednak na plecach oddech Kreuzigera i Cataldo.
Gdy asfalt zaczął już mocno unosić się pod górę, sytuacja diametralnie się zmieniła. Na czele rywalizacji był Roman Kreuziger. Czech uciekał wszystkim i jechał po etapowe zwycięstwo. Resztę uciekinierów stopniowo wchłaniała grupka faworytów, w której na początku podjazdu zebrali się kolarze Garmin-Barraucda.
Niestety szybko odpadł również „Sylwas”. Nieco dłużej trzymał się Przemek Niemiec. Peleton zmniejszył się do około 10 osobowej grupki, w której byli m.in: Joaquim Rodriguez, Ivan Basso (Liquigas-Cannondale), Michele Scarponi (Lampre-ISD), Rigoberto Uran (Sky Team), Mikel Nieve (Euskaltel-Euskadi) czy Domenico Pozzovivo (Colnago CSF).
Mocne tempo starał się dyktować Basso, jednak jego próby nie były skuteczne. Spróbował również Scarponi, ale i tym razem nie udało się. Wkońcu do przodu ruszył Ryder Hesjadal o którym mówiło się, że ten podjazd nie jest dla niego. Kanadyczyjk odjechał wraz ze „Scarpą”. Kilkanaście sekund za nimi, kręcił „Purito” z Pozzovivo, a dalej Basso z Uranem.
Tymczasem na 2 kilometry przed końcem, przewaga zmordowanego Kreuzigera nad goniącym go duetem z czołówki klasyfikacji generalnej wynosiła 44 sekundy. Scarponi miał problemy z utrzymaniem tempa kolarza Garminu, który wkrótce zostawił z tyłu znacznie bardziej utytułowanego rywala!
Sytuacja do mety prawie się już nie zmieniła. Po etapowy triumf sięgnął Kreuziger, 19 sekund stracił do niego Hesjedal. Trzeci był Joaquim Rodriguez, który odzyskał siły na ostatnich kilkuset metrach. Hiszpan stracił do zwycięzcy 32 sekundy.
Wyniki 19 etapu:
1 | Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team | 6:18:03 | |
2 | Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda | 0:00:19 | |
3 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 0:00:32 | |
4 | Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD | 0:00:35 | |
5 | Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:00:43 | |
6 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:55 | |
7 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:00:57 | |
8 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:01:18 | |
9 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:01:22 | |
10 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | ||
11 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:01:34 | |
12 | Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD | ||
13 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | 0:01:37 | |
14 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | 0:01:41 | |
15 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | 0:01:52 | |
16 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | 0:02:04 | |
17 | Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team | 0:02:13 | |
18 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:02:16 | |
19 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | 0:02:18 | |
20 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:02:21 | |
21 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | 0:02:33 | |
22 | Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan | 0:02:48 | |
23 | Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:02:53 | |
24 | Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team | 0:03:10 | |
25 | Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD | 0:03:24 | |
26 | Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team | 0:04:14 | |
27 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | ||
28 | Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:04:31 | |
29 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | 0:05:01 | |
30 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:05:33 | |
31 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD | 0:05:39 | |
32 | Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda | 0:06:11 | |
33 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:06:36 | |
34 | Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda | 0:06:44 | |
35 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | 0:07:02 | |
36 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | 0:07:15 | |
37 | Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi | 0:07:27 | |
38 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | 0:08:25 | |
39 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 0:09:01 | |
40 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:10:18 | |
41 | Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale | 0:10:30 | |
42 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
43 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | 0:10:52 | |
44 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:11:53 | |
45 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | 0:12:42 | |
46 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
47 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | 0:14:01 | |
48 | Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
49 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 0:14:48 | |
50 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:16:07 | |
51 | Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli | 0:17:42 | |
52 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | 0:17:51 | |
53 | Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team | 0:18:21 | |
54 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | 0:18:46 | |
55 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | 0:19:03 | |
56 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:19:11 | |
57 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:21:10 | |
58 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
59 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
60 | Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank | ||
61 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | 0:21:40 | |
62 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | 0:23:36 | |
63 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | ||
64 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
65 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | ||
66 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
67 | Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan | 0:24:29 | |
68 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
69 | Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan | 0:24:31 | |
70 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD | 0:24:44 | |
71 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 0:24:48 | |
72 | Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli | 0:25:02 | |
73 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | 0:25:15 | |
74 | José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team | ||
75 | Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp | 0:25:30 | |
76 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | ||
77 | Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD | 0:25:44 | |
78 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team | 0:26:01 | |
79 | Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:26:18 | |
80 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
81 | Francis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat | ||
82 | Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale | 0:26:30 | |
83 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | 0:26:32 | |
84 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | 0:26:36 | |
85 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
86 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:27:32 | |
87 | Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:27:41 | |
88 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:28:06 | |
89 | Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
90 | Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli | 0:28:28 | |
91 | Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep | 0:28:32 | |
92 | Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan | 0:28:35 | |
93 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
94 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | 0:28:44 | |
95 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:29:17 | |
96 | Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team | 0:29:22 | |
97 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 0:29:39 | |
98 | Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank | 0:30:03 | |
99 | Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:30:36 | |
100 | Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
101 | Jan Barta (Cze) Team NetApp | 0:31:13 | |
102 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:31:37 | |
103 | Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank | 0:32:50 | |
104 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:33:05 | |
105 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:34:44 | |
106 | Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team | ||
107 | Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank | ||
108 | Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team | ||
109 | Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD | ||
110 | Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli | ||
111 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | ||
112 | Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
113 | Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | ||
114 | Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp | ||
115 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD | ||
116 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
117 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda | ||
118 | Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp | ||
119 | Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
120 | Jack Bobridge (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
121 | Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
122 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | ||
123 | Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan | ||
124 | Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
125 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | ||
126 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
127 | Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan | ||
128 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
129 | Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep | ||
130 | Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
131 | Victor Cabedo (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
132 | Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:40:28 | |
133 | Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
134 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:40:33 | |
135 | Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:40:42 | |
136 | Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda | ||
137 | Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat | ||
138 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | ||
139 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team | ||
140 | Jack Bauer (NZl) Garmin – Barracuda | ||
141 | Sébastien Rosseler (Bel) Garmin – Barracuda | ||
142 | Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp | ||
143 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | ||
144 | Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
145 | Daniel Schorn (Aut) Team NetApp | ||
146 | Matthias Brandle (Aut) Team NetApp | ||
147 | Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat | ||
148 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
149 | Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank | ||
150 | Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda | ||
151 | Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team | ||
152 | Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
153 | Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan | ||
154 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | ||
155 | Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
156 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | ||
157 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | ||
158 | Timon Seubert (Ger) Team NetApp | ||
159 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | ||
160 | Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale | ||
161 | Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat | ||
162 | Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank | 0:41:11 | |
163 | Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:46:44 | |
DNS | Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
DNS | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
DNF | José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli | ||
DNF | Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep |
Klasyfikacja generalna po 19 etapie:
1 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 84:06:13 | |
2 | Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda | 0:00:17 | |
3 | Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD | 0:01:39 | |
4 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:45 | |
5 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:03:21 | |
6 | Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:03:30 | |
7 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 0:05:36 | |
8 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:05:40 | |
9 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | 0:05:47 | |
10 | Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD | 0:06:09 | |
11 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | 0:06:18 | |
12 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | 0:06:19 | |
13 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:06:28 | |
14 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | 0:06:41 | |
15 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:08:18 | |
16 | Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team | 0:10:35 | |
17 | Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team | 0:12:21 | |
18 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | 0:13:34 | |
19 | Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team | 0:16:19 | |
20 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:16:31 | |
21 | Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD | 0:19:12 | |
22 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | 0:21:32 | |
23 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | 0:23:39 | |
24 | Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda | 0:30:49 | |
25 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:33:42 | |
26 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:36:24 | |
27 | Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda | 0:37:12 | |
28 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:37:18 | |
29 | Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:37:58 | |
30 | Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team | 0:39:34 | |
31 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | 0:39:47 | |
32 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:42:44 | |
33 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | 0:43:14 | |
34 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | 0:46:00 | |
35 | Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:48:49 | |
36 | Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan | 0:50:49 | |
37 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | 0:54:47 | |
38 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD | 0:54:54 | |
39 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:57:02 | |
40 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | 0:59:12 | |
41 | José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team | 0:59:55 | |
42 | Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team | 1:00:09 | |
43 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | 1:01:12 | |
44 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | 1:10:09 | |
45 | Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan | 1:10:34 | |
46 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi | 1:14:33 | |
47 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi | 1:14:35 | |
48 | Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli | 1:15:20 | |
49 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | 1:25:18 | |
50 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 1:29:06 | |
51 | Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi | 1:29:16 | |
52 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 1:37:24 | |
53 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | 1:40:23 | |
54 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 1:42:35 | |
55 | Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli | 1:45:11 | |
56 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 1:47:06 | |
57 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | 1:48:29 | |
58 | Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank | 1:48:40 | |
59 | Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 1:50:57 | |
60 | Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan | 1:51:42 | |
61 | Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team | 1:52:14 | |
62 | Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale | 1:53:13 | |
63 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | 1:54:47 | |
64 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | 1:55:17 | |
65 | Jan Barta (Cze) Team NetApp | 1:56:33 | |
66 | Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan | 1:58:30 | |
67 | Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp | 1:59:10 | |
68 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 2:08:22 | |
69 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | 2:08:53 | |
70 | Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox | 2:09:34 | |
71 | Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli | 2:13:36 | |
72 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 2:13:58 | |
73 | Francis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat | 2:14:19 | |
74 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team | 2:15:50 | |
75 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 2:17:55 | |
76 | Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:18:35 | |
77 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi | 2:18:42 | |
78 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | 2:19:53 | |
79 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD | 2:20:22 | |
80 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:22:17 | |
81 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | 2:26:11 | |
82 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | 2:26:50 | |
83 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD | 2:27:58 | |
84 | Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 2:28:12 | |
85 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | 2:28:15 | |
86 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | 2:28:40 | |
87 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | 2:28:58 | |
88 | Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep | 2:29:29 | |
89 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | 2:30:30 | |
90 | Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team | 2:31:27 | |
91 | Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat | 2:31:51 | |
92 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | 2:34:01 | |
93 | Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox | 2:35:26 | |
94 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | 2:37:27 | |
95 | Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli | 2:39:47 | |
96 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 2:39:56 | |
97 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:43:06 | |
98 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:44:31 | |
99 | Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank | 2:45:14 | |
100 | Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD | 2:46:56 | |
101 | Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale | 2:47:10 | |
102 | Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan | 2:48:00 | |
103 | Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox | 2:48:50 | |
104 | Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team | 2:50:48 | |
105 | Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp | 2:51:16 | |
106 | Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD | 2:51:44 | |
107 | Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 2:52:24 | |
108 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | 2:52:36 | |
109 | Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp | 2:55:10 | |
110 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | 2:55:52 | |
111 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:57:21 | |
112 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | 3:01:21 | |
113 | Matthias Brandle (Aut) Team NetApp | 3:02:23 | |
114 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 3:02:35 | |
115 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 3:12:36 | |
116 | Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank | 3:15:13 | |
117 | Jack Bauer (NZl) Garmin – Barracuda | 3:16:34 | |
118 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 3:18:10 | |
119 | Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 3:21:19 | |
120 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team | 3:22:10 | |
121 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 3:24:52 | |
122 | Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi | 3:25:13 | |
123 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | 3:26:59 | |
124 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | 3:28:09 | |
125 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | 3:29:06 | |
126 | Daniel Schorn (Aut) Team NetApp | 3:29:40 | |
127 | Sébastien Rosseler (Bel) Garmin – Barracuda | 3:32:07 | |
128 | Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team | 3:33:06 | |
129 | Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank | 3:33:56 | |
130 | Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | 3:34:27 | |
131 | Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team | 3:36:41 | |
132 | Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank | 3:36:45 | |
133 | Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale | 3:36:50 | |
134 | Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan | 3:37:09 | |
135 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 3:37:49 | |
136 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
137 | Victor Cabedo (Spa) Euskaltel – Euskadi | 3:39:50 | |
138 | Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep | 3:41:27 | |
139 | Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox | 3:41:56 | |
140 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda | 3:42:13 | |
141 | Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan | 3:46:25 | |
142 | Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank | 3:50:25 | |
143 | Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep | 3:52:55 | |
144 | Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda | 3:53:12 | |
145 | Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat | 3:56:10 | |
146 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 3:56:39 | |
147 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team | 3:56:45 | |
148 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 4:02:35 | |
149 | Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat | 4:04:33 | |
150 | Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team | 4:04:51 | |
151 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | 4:05:50 | |
152 | Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge Cycling Team | 4:10:15 | |
153 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | 4:11:35 | |
154 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | 4:12:29 | |
155 | Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox | 4:18:07 | |
156 | Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda | 4:20:14 | |
157 | Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp | 4:20:54 | |
158 | Timon Seubert (Ger) Team NetApp | 4:22:13 | |
159 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | 4:30:25 | |
160 | Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi | 4:30:33 | |
161 | Jack Bobridge (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 4:30:39 | |
162 | Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi | 4:42:23 | |
163 | Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 4:53:38 |
Foto: bettiniphoto.net
Andrzej
No i całych sił ściskam kciuki za Hesjedal’em. Mimo że nie ma budowy typowego górala nie poddaje się, a na dzisiejszym etapie można powiedzieć, że ośmieszył „faworytów”. Taki Basso to wogóle nie wiadomo czego szuka w wielkich tourach. Sylwek też niestety nic nie pokazał.