Już dziś, 8 maja, rozegrana zostanie 5. edycja ulicznego kryterium poświęconym  pamięci Eugeniusza Kwiatkowskiego. W szranki ze sobą staną najlepsi zawodnicy polskiego peletonu, ale organizatorzy nie zapomnieli także o kolarzach-amatorach, którzy także będą mieli swój wyścig. Serdecznie zapraszamy do udziału w rywalizacji!

W tym roku kolarze już po raz piąty rywalizować będą ze sobą w ramach tarnowskiego kryterium. W ubiegłych latach wyścig ten wygrywali Erik Mosh (Reprezentacja Niemiec), Jarosław Rębiewski (CCC Polsat Polkowice), Martin Zlamalik (Sunweb-Revor) oraz Robert Radosz (BDC Team), który jest ostatnim triumfatorem.

Strategicznym partnerem wyścigu w tym sezonie są Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach – Azoty Tarnów, do rozwoju których przed laty bardzo przyczynił się Eugeniusz Kwiatkowski. Z tego względu trasa 5. kryterium poprowadzona została właśnie po Mościcach. Start wyścigu wyznaczony został na ulicy Zbylitowskiej, tuż obok Stadionu Miejskiego, znanego lepiej lokalnym mieszkańcom oraz fanom żużla jako „Jaskółcze Gniazdo”. Zawodnicy, którzy pojawią się na 8 maja na starcie, zmierzą się z 60-kilometrową trasą podzieloną na 40 okrążeń po 1500 metrów każde. Pełen barw peleton pomknie ulicami: Zbylitowską, Topolową, Białych Klonów oraz Czerwonych Klonów.

Wspomniane już Azoty Tarnów są sponsorem klasyfikacji generalnej wyścigu, a po zwycięstwo w niej sięgnie zawodnik, który zgromadzi na swoim koncie największą ilość punków. Punktowane będzie co czwarte okrążenie 5-3-2-1, a za nadrobienie okrążenia kolarze zgarną dodatkowe 10 punktów. Klasyfikacja Azotów nie będzie jednak jedyną, o zwycięstwo w której rywalizować będą kolarze – walka toczyć się będzie także w:

– klasyfikacji zawodników do lat 23 – Control Process;

– klasyfikacji zawodników polskich – Tauron Polska Energia;

– klasyfikacji zawodników zagranicznych – MPEC;

– klasyfikacji pierwszego na mecie – MPetrol;

– klasyfikacji najlepszego zawodnika z Małopolski – Leier;

– klasyfikacji drużynowej – Miasto Tarnów.

Swój udział we wtorkowym kryterium zaanonsowało blisko 20 zespołów. Obok czołowych, polskich zawodników pojawią się także goście z Niemiec, Węgier, Słowenii, Ukrainy, Słowacji, Czech czy Norwegii. Wyścig zawodowców poprzedzi oficjalna prezentacja, zaplanowana na godzinę 16:30, a pół godziny później sędzia główny da sygnał do startu. Dekoracja zwycięzców odbędzie się o godzinie 19:00 i dokładnie o tej samej porze rozpocznie się wyścig dla amatorów. Powalczą oni na dystansie 10,5-kilometra, czyli 7 rundach. Będzie się więc wiele działo i warto wybrać się do Mościc!

Wstępna lista startowa > tutaj

Źródło + logo: Informacja prasowa

Poprzedni artykułMWG: Bank BGŻ Team z Bodnarem i Cieślikiem
Następny artykułPrezentacja Małopolskiego Wyścigu Górskiego!
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments