Eric Berthou (Bretagne-Schuller) okazał się najlepszy na 2. etapie Tour de Bretagne (2.2 UCI). Dziś nieco gorzej poszło braciom Olejnik. Michał był 44, a Tomasz złapał gumę, która pozbawiła go szans na walkę o klasyfikację generalną.

Drugi etap bretońskiej etapówki prowadził z miejscowości Vannes do Saint-Méen-le-Grand, a trasa liczyła 157 kilometrów. Jako pierwsza na metę przyjechała 8. osobowa grupka, z której najszybciej finiszował 32-letni, Eric Berthou. Były zawodnik Caisse d’Epargne pokonał 24-letniego Szwajcara Jonathana Fumeaux (Atlas Personal-Jakroo). Trzeci był wczorajszy zwycięzca i lider wyścigu – Benjamin Le Montagner (Comité de Bretagne).

Michał Olejnik (Team Veranda Rideau – Super U) ze stratą 9 sekund przyjechał w peletonie. 32-latek spadł na 6. miejsce w generalce. Niestety jego młodszy brat Tomasz (Team Veranda Rideau – Super U) miał wielkiego pecha. “No to po generalce, podziękowania dla sędziego, który nie pozwolił mi po gumie dojechać za moim wozem do peletonu. Fantastycznie”, napisał z ironią na swoim Facebook`u.

27-latek ostatecznie przyjechał ze stratą 6 minut i 31 sekund do triumfatora.

Wyniki:

1 BERTHOU Eric FRA BSC les 157 km en 03h38’08” (moy. 43.185 km/h) 10.
2 FUMEAUX Jonathan SUI ARH 6.
3 LE MONTAGNER Benjamin FRA BZH 4.
4 PARTRIDGE Robert GBR EDR
5 BREEN Vegard * NOR TJM
6 CAUQUIL Yohan FRA LPM
7 OLIVIER Daan * NED RB3
8 ZANGERLE Joël LUX LET
9 MARTINEZ Yannick FRA LPM 9.
10 ALAPHILIPPE Julian * FRA ADT 9.
11 HOFLAND Moreno * NED RB3 9. 1.
12 JANSE VAN RENSBURG Reinardt RSA MTN 9.
13 DANIEL Maxime * FRA SOJ 9.
14 VON HOFF Steele AUS CDT 9.
15 WINDSOR Dean AUS EDR 9.
16 LE MONTAGNER Maxime * FRA VRU 9.
17 ROWSELL Erick * GBR EDR 9.
18 THWAITES Scott * GBR EDR 9.
19 KNEISKY Morgan FRA RLM 9.
20 VAN DER LIJKE Nicky * NED RB3 9. 6.
21 BUSH Robert * USA CDT 9.
22 ALAFACI Eugenio * ITA LET 9.
23 BRAMBILLA Giorgio ITA LET 9.
24 KEO Emmanuel * FRA SOJ 9.
25 VERRAES Benjamin BEL JVC 9.
26 MINNAARD Marco NED RB3 9.
27 GOOS Marc * NED RB3 9.
28 SPOKES Sam * AUS EFC 9.
29 SISKEVICIUS Evaldas LTU LPM 9.
30 VAN DRIESSCHE Kjell BEL EFC 9.
31 GEFFROY Régis FRA BZH 9.
32 EVRARD Laurent * BEL WBC 9.
33 HALLEGUEN Mathieu FRA BSC 9.
34 VAN NIEKERK Dennis RSA MTN 9.
35 VANDYCK Niels * BEL JVC 9.
36 LOUYEST Guillaume FRA SOJ 9.
37 DION Renaud FRA BSC 9.
38 GUAY Julien FRA RLM 9.
39 LE BOULCH Dimitri FRA AUB 9.
40 DASSONVILLE Flavien * FRA AUB 9.
41 SENECHAL Florian * FRA EFC 9. 4.
42 DERNIES Tom * BEL WBC 9.
43 LE BON Johan * FRA BSC 9.
44 OLEJNIK Mickaël POL VRU 9.   
45 BUGGE Vegard Robinson NOR TJM 9.
46 MALACARNE Gael FRA BSC 9. 3.
47 KUSZTOR Peter HUN ARH 9.
48 CHOPIN David FRA BZH 9.
49 TEUNS Dylan * BEL JVC 9.
50 RAKE Christer NOR TJM 9.
51 PLIUSCHIN Alexandr MDA LET 9.
52 BALDO Nicolas FRA ARH 9.
53 LANG Pirmin SUI ARH 9.
54 BAER Michaël SUI ARH 9.
55 DELAROZIERE Mathieu FRA LPM 9.
56 GRATIOT Alexandre FRA CCN 9.
57 SÖRTVEIT Sondre Gjerdevik NOR TJM 9.
58 RACAULT Ronan FRA AUB 9.
59 SIDANER Fabien FRA BIC 9.
60 CHRISTIAN Mark * GBR GBR 9.
61 FAUCON Guillaume FRA AUB 9.
62 KRASILNIKAU Andrei BLR CDT 9.
63 EZQUERRA Jesus * ESP LET 9.
64 REMME Stian NOR TJM 9.
65 LANCON François FRA BIC 9.
66 SOLOMENNIKOV Andrei RUS TIK 9.
67 CHEVALIER Olivier * BEL WBC 9.
68 MOKROV Dmitriy RUS TIK 9.
69 POLAZZI Fabio BEL WBC 9.
70 BOULO Mathieu FRA RLM 9.
71 MALLE Guillaume FRA VRU 9.
72 THIRE Jonathan FRA AUB 9.
73 LE GAC Olivier * FRA BIC 9.
74 VIGNES Anthony FRA BIC 9.
75 HUIZENGA Jenning NED RB3 9.
76 JARRIER Benoit FRA VRU 9.
77 PERICHON Pierre-Luc FRA LPM 9.
78 MAURELET Flavien * FRA CCN 9.
79 MALLEGOL Florent * FRA BIC 9.
80 RENAULT Maxime * FRA SOJ 9.
81 WESEMANN Martin RSA MTN 9.
82 BOUCHEVREAU Jacques FRA UCN 9.
83 GOUAULT Pierre * FRA UCN 9.
84 BARBAS Yoann FRA ADT 9.
85 MCCARTHY Jay * AUS AUS 9.
86 FROLOV Igor * RUS TIK 9.
87 SCULLY Thomas * NZL CDT 9.
88 FLAKSIS Andzs * LAT CDT 9.
89 SUMMERHILL Daniel USA CDT 9. 2.
90 CORMIER Albain FRA CCN 57.
91 CLOAREC Mathieu * FRA UCN 1:19.
92 HOFSTETTER Olivier * SUI LET 1:55.
93 THOME Kévin BEL WBC 3:32.
94 JENSEN Christer * NOR TJM 4:27.
95 PRISHPETNYY Alexandr RUS TIK 4:27.
96 POITEVIN Benoit * FRA UCN 4:27.
97 LEDANOIS Kévin * FRA UCN 6:06.
98 KIMMINCE Ethan * AUS EFC 6:13.
99 GUYOT Yann FRA ADT 6:31.
100 JEGOU Julien FRA BIC 6:31.
101 POTGIETER Bradley RSA MTN 6:31.
102 DE WINTER Walt BEL JVC 6:31.
103 VAUBOURZEIX Thomas FRA LPM 6:31.
104 GONNET Julien FRA ADT 6:31.
105 CHARRIER Franck FRA UCN 6:31.
106 COLIN Anthony FRA RLM 6:31.
107 CHAMPION Dimitri FRA BSC 6:31.
108 LALOUETTE Kévin FRA RLM 6:31. 2.
109 SALZINGER Florian GER ARH 6:31.
110 OLEJNIK Tomasz POL VRU 6:31.
111 LAFFILLE Ludwig * FRA CCN 7:18.
112 DRUJON Benoit FRA AUB 7:18.
113 SLATER Alistair * GBR GBR 7:18.
114 MIRA Anthony * FRA SOJ 7:18.
115 LEFRANCOIS Olivier FRA ADT 7:18.
116 FLAKEMORE Campbell * AUS AUS 7:18.
117 MCEVOY Jonathan GBR EDR 7:18.
118 HARBONNIER Sébastien FRA ADT 7:18.
119 RAGOT Vincent FRA BZH 7:18.
120 DELAPLACE Cédric * FRA SOJ 9:54.
121 LE VESSIER Steven FRA BZH 15:00.
122 NACHTERGAELE Niels BEL EFC 15:32.
123 DESNIOU Mathieu FRA CCN 15:32.
124 BENEKE Calvin * RSA MTN 15:32.

Nie wystartował :   
BROEDERS Garrit *

Wycofani :     
HARRISON Samuel *
MOSES Thomas *
POKIDOV Maxim
JEANNES Matthieu
DRON Boris

Klasyfikacja generalna :

1 LE MONTAGNER Benjamin FRA BZH les 324.1 km en 07h42’14” (moy. 42.044 km/h)
2 BERTHOU Eric FRA BSC 7.
3 BREEN Vegard * NOR TJM 15.
4 OLIVIER Daan * NED RB3 17.
5 ALAFACI Eugenio * ITA LET 20.
6 OLEJNIK Mickël POL VRU 22.
7 MALACARNE Gael FRA BSC 22.
8 FUMEAUX Jonathan SUI ARH 24.
9 BUGGE Vegard Robinson NOR TJM 26.
10 LANG Pirmin SUI ARH 26.
11 SCULLY Thomas * NZL CDT 26.
12 PLIUSCHIN Alexandr MDA LET 31.
13 VAN DER LIJKE Nicky * NED RB3 33.
14 PARTRIDGE Robert GBR EDR 33.
15 KUSZTOR Peter HUN ARH 34.
16 SIDANER Fabien FRA BIC 34.
17 SENECHAL Florian * FRA EFC 35.
18 ZANGERLE Joël LUX LET 37.
19 HOFLAND Moreno * NED RB3 38.
20 JANSE VAN RENSBURG Reinardt RSA MTN 39.
21 LE MONTAGNER Maxime * FRA VRU 39.
22 BUSH Robert * USA CDT 39.
23 DANIEL Maxime * FRA SOJ 39.
24 VON HOFF Steele AUS CDT 39.
25 EVRARD Laurent * BEL WBC 39.
26 KNEISKY Morgan FRA RLM 39.
27 SPOKES Sam * AUS EFC 39.
28 LOUYEST Guillaume FRA SOJ 39.
29 HALLEGUEN Mathieu FRA BSC 39.
30 LE BON Johan * FRA BSC 39.
31 ALAPHILIPPE Julian * FRA ADT 39.
32 MINNAARD Marco NED RB3 39.
33 CHOPIN David FRA BZH 39.
34 VERRAES Benjamin BEL JVC 39.
35 RAKE Christer NOR TJM 39.
36 ROWSELL Erick * GBR EDR 39.
37 LE BOULCH Dimitri FRA AUB 39.
38 GOOS Marc * NED RB3 39.
39 DION Renaud FRA BSC 39.
40 BALDO Nicolas FRA ARH 39.
41 SISKEVICIUS Evaldas LTU LPM 39.
42 DERNIES Tom * BEL WBC 39.
43 GUAY Julien FRA RLM 39.
44 SÖRTVEIT Sondre Gjerdevik NOR TJM 39.
45 MOKROV Dmitriy RUS TIK 39.
46 GRATIOT Alexandre FRA CCN 39.
47 HUIZENGA Jenning NED RB3 39.
48 KRASILNIKAU Andrei BLR CDT 39.
49 THIRE Jonathan FRA AUB 39.
50 CHRISTIAN Mark * GBR GBR 39.
51 FAUCON Guillaume FRA AUB 39.
52 SOLOMENNIKOV Andrei RUS TIK 39.
53 MAURELET Flavien * FRA CCN 39.
54 WESEMANN Martin RSA MTN 39.
55 FLAKSIS Andzs * LAT CDT 39.
56 PERICHON Pierre-Luc FRA LPM 39.
57 MARTINEZ Yannick FRA LPM 46.
58 BRAMBILLA Giorgio ITA LET 46.
59 THWAITES Scott * GBR EDR 46.
60 VAN NIEKERK Dennis RSA MTN 46.
61 KEO Emmanuel * FRA SOJ 46.
62 DASSONVILLE Flavien * FRA AUB 46.
63 GEFFROY Régis FRA BZH 46.
64 VANDYCK Niels * BEL JVC 46.
65 BAER Michaël SUI ARH 46.
66 REMME Stian NOR TJM 46.
67 POLAZZI Fabio BEL WBC 46.
68 TEUNS Dylan * BEL JVC 46.
69 LANCON François FRA BIC 46.
70 CHEVALIER Olivier * BEL WBC 46.
71 GOUAULT Pierre * FRA UCN 46.
72 BARBAS Yoann FRA ADT 46.
73 LE GAC Olivier * FRA BIC 46.
74 BOULO Mathieu FRA RLM 46.
75 VIGNES Anthony FRA BIC 46.
76 CAUQUIL Yohan FRA LPM 1:37.
77 MCCARTHY Jay * AUS AUS 1:46.
78 FROLOV Igor * RUS TIK 1:46.
79 WINDSOR Dean AUS EDR 1:49.
80 VAN DRIESSCHE Kjell BEL EFC 1:49.
81 EZQUERRA Jesus * ESP LET 1:52.
82 JARRIER Benoit FRA VRU 2:12.
83 RENAULT Maxime * FRA SOJ 2:12.
84 HOFSTETTER Olivier * SUI LET 2:25.
85 DELAROZIERE Mathieu FRA LPM 3:03.
86 CLOAREC Mathieu * FRA UCN 3:22.
87 BOUCHEVREAU Jacques FRA UCN 3:23.
88 SUMMERHILL Daniel USA CDT 3:47.
89 RACAULT Ronan FRA AUB 3:55.
90 MALLE Guillaume FRA VRU 3:55.
91 THOME Kévin BEL WBC 4:50.
92 JENSEN Christer * NOR TJM 5:04.
93 POITEVIN Benoit * FRA UCN 5:04.
94 LEDANOIS Kévin * FRA UCN 6:43.
95 OLEJNIK Tomasz POL VRU 6:52. 
96 DE WINTER Walt BEL JVC 7:08.
97 GUYOT Yann FRA ADT 7:08.
98 CHARRIER Franck FRA UCN 7:08.
99 KIMMINCE Ethan * AUS EFC 7:50.
100 JEGOU Julien FRA BIC 8:11.
101 CORMIER Albain FRA CCN 8:15.
102 MIRA Anthony * FRA SOJ 8:50.
103 PRISHPETNYY Alexandr RUS TIK 9:06.
104 DRUJON Benoit FRA AUB 9:21.
105 RAGOT Vincent FRA BZH 9:21.
106 LALOUETTE Kévin FRA RLM 9:35.
107 VAUBOURZEIX Thomas FRA LPM 10:06.
108 COLIN Anthony FRA RLM 10:06.
109 CHAMPION Dimitri FRA BSC 10:15.
110 POTGIETER Bradley RSA MTN 10:17.
111 GONNET Julien FRA ADT 10:17.
112 SALZINGER Florian GER ARH 10:17.
113 LEFRANCOIS Olivier FRA ADT 10:19.
114 HARBONNIER Sébastien FRA ADT 10:19.
115 LAFFILLE Ludwig * FRA CCN 11:04.
116 FLAKEMORE Campbell * AUS AUS 12:08.
117 MALLEGOL Florent * FRA BIC 13:07.
118 DELAPLACE Cédric * FRA SOJ 13:40.
119 SLATER Alistair * GBR GBR 13:48.
120 BENEKE Calvin * RSA MTN 17:09.
121 DESNIOU Mathieu FRA CCN 18:26.
122 LE VESSIER Steven FRA BZH 18:46.
123 MCEVOY Jonathan GBR EDR 19:30.
124 NACHTERGAELE Niels BEL EFC 25:54.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments