Paulina Brzeźna-Bentkowska z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła 4. miejsce podczas 1 etapu wyścigu Gracia Orlova, rozgrywanego w Czechach. Sukces ten odniosła po zaciętej walce na ostatnim kilometrze odcinka, który kończył się na podjeździe.

Paulinie zabrakło zaledwie paru centymetrów, by wyprzedzić trzecią na tym etapie zawodniczki Aleny Amialiusik z klubu BE Pink. Finisz wygrała Stevens Evelyn z Team Specialized Lululemon, a druga była Sharon Laws AA Drink-Leontien.

1 etap wyścigu liczył 105 km. Dziewczyny miały do pokonania 4 górskie premie i 3 lotne premie oraz  na pozostałej części trasy falisty teren po czeskich drogach.  Wyścig pełen był akcji zaczepnych, mocnego tempa i prób ataków. Nasze zawodniczki poradziły sobie z tym zadaniem i dojechały do finałowego podjazdu w głównym peletonie. Natalia Mielnik zajęła 62 miejsce, Karolina Garczyńska zajęła 70 lokatę. Za grupą na 85 miejscu dojechała Paula Guz, która na 15 km do mety złapała gumę i musiała zmieniać koło. Z większą stratą do grupy przyjechała Monika Brzeźna zajmując 91 miejsce. Joanna Dubieniecka była 113.

W przed dzień 1 etapu, rozegrany był prolog otwierający etapowy wyścig Gracia Orlova, zaliczany do kalendarza UCI.  Dystans liczył 2200 metrów. Najlepiej z zawodniczek Reprezentacji Polski pojechała Eugenia Bujak, która wykręciła 30. czas. Z kolei spośród kolarek z Dolnego Śląska,  najwyżej na 41 miejscu znalazła się Paulina Brzeźna-Bentkowska, dalej na 100 miejscu była Karolina Garczyńska. 101 pozycję zajęła Paula Guz, 113 lokatę zajęła Natalia Mielnik. Monika Brzeźna była 118 a Joanna Dubieniecka zajęła 119 miejsce.

Jutro nasze dziewczyny czeka jazda indywidualna na czas na dystansie 26km oraz pozostałe 2 etapy rozgrywane w wyścigu ze startu wspólnego. IV etap to górski odcinek liczący 122 km i ostatni V etap o długości 100 km.

Wyniki 1. etapu:

1 Evelyn Stevens (USA) Team Specialized – Lululemon 2:55:52  
2 Sharon Laws (GBr) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team 0:00:02  
3 Alena Amialiusik (Blr) Be Pink    
4 Paulina Brzezna-Bentkowsa (Pol) LKS Atom Boxmet    
5 Andrea Graus (Aut) Vienne Futuroscope    
6 Olena Sharha (Ukr) Ukraine 0:00:04  
7 Karol-Ann Canuel (Can) Vienne Futuroscope    
8 Trixi Worrack (Ger) Team Specialized – Lululemon    
9 Aleksa Burchenkova (Rus) S.C. Michela Fanini Rox 0:00:06  
10 Ellen Van Dijk (Ned) Team Specialized – Lululemon    
11 Julie Beveridge (Can) Vienne Futuroscope    
12 Lucinda Brand (Ned) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team 0:00:09  
13 Isabelle Söderberg (Swe) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team    
14 Sinead Noonan (Aus) Australia    
15 Audrey Cordon (Fra) Vienne Futuroscope    
16 Larisa Pankova (Rus) Russia    
17 Paulien Rooijakkers (Ned) Dolmans – Boels Cyclingteam    
18 Carla Ryan (Aus) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team    
19 Tatiana Antoshina (Rus) Russia    
20 Lieselot Decroix (Bel) Dolmans – Boels Cyclingteam 0:00:11  
21 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Ukraine    
22 Valentina Carretta (Ita) MCipollini Giambenini    
23 Linda Ringlever (Ned) NWVG-Bike 4 Air    
24 Daniela Pintarelli (Aut) Austria    
25 Magdalena Sadlecka (Pol) Poland    
26 Irina Molicheva (Rus) Russia    
27 Madelene Olsson (Swe) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team    
28 Anna Szafraniec (Pol) Poland    
29 Laura Trott (GBr) Team Ibis Cycles 0:00:17  
30 Tatiana Guderzo (Ita) MCipollini Giambenini 0:00:23  
31 Marijn De Vries (Ned) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team    
32 Susanna Zorzi (Ita) MCipollini Giambenini    
33 Martina Ružicková (Cze) S.C. Michela Fanini Rox    
34 Taryn Heather (Aus) Australia    
35 Urša Pintar (Slo) Klub Polet Garmin    
36 Evelyn Garcia Marroquin (ESa) Be Pink    
37 Jessica Kihlbom (Swe) Sweden 0:00:30  
38 Carlee Taylor (Aus) Vienne Futuroscope    
39 Hanna Nilsson (Swe) Sweden 0:00:39  
40 Natalya Boyarskaya (Rus) Russia    
41 Petra Zrimšek (Slo) Be Pink    
42 Ilena Pavlukhiina (Ukr) Ukraine    
43 Marie Lindberg (Swe) Sweden    
44 Joanne Hogan (Aus) Australia 0:00:48  
45 Ally Stacher (USA) Team Specialized – Lululemon    
46 Eleonora Patuzzo (Ita) Be Pink    
47 Janka Števková (Svk) Epic Dohnany-Mix Team    
48 Emma Trott (GBr) Dolmans – Boels Cyclingteam    
49 Gracie Elvin (Aus) Australia    
50 Julie Leth (Den) Team Ibis Cycles    
51 Sandra Weiss (Swi) Bigla Cycling    
52 Marjolein Claessen (Ned) NWVG-Bike 4 Air    
53 Katie Colclough (GBr) Team Specialized – Lululemon    
54 Britt Lauenborg (Den) Blue Water Ladies    
55 Aurélie Halbwachs (Mri) Vienne Futuroscope    
56 Christina Perchtold (Aut) Austria    
57 Nina Ovcharenko (Ukr) Ukraine    
58 Melissa Hoskins (Aus) Australia    
59 Svetlana Bubnenkova (Rus) Russia 0:00:53  
60 Martina Ritter (Aut) Austria 0:00:58  
61 Malgorzata Jasinska (Pol) MCipollini Giambenini    
62 Natalia Mielnik (Pol) LKS Atom Boxmet    
63 Katarzyn Pawlowska (Pol) Poland    
64 Jacqueline Hahn (Aut) Austria    
65 Esther Olthuis (Ned) Team Ibis Cycles    
66 Elke Gebhardt (Ger) Be Pink    
67 Laura Van Der Kamp (Ned) Dolmans – Boels Cyclingteam    
68 Jarmila Machacová (Cze) Czech Republic 0:01:02  
69 Sara Frece (Slo) Klub Polet Garmin    
70 Karolin Garczynska (Pol) LKS Atom Boxmet 0:01:16  
71 Ajda Opeka (Slo) Klub Polet Garmin 0:01:24  
72 Katarina Hranaiova (Cze) Bigla Cycling 0:01:16  
73 Veronique Leal Balderas (Mex) S.C. Michela Fanini Rox 0:01:24  
74 Pavlína Šulcová (Cze) Bigla Cycling    
75 Sara Grifi (Ita) S.C. Michela Fanini Rox    
76 Linnea Sjöblom (Swe) Sweden    
77 Alenka Novak (Slo) Klub Polet Garmin 0:02:11  
78 Elena Valentini (Ita) MCipollini Giambenini    
79 Eugenia Bujak (Pol) Poland 0:03:22  
80 Martina Thomasson (Swe) Team Ibis Cycles    
81 Alessandra Borchi (Ita) MCipollini Giambenini    
82 Lorena Foresi (Ita) S.C. Michela Fanini Rox 0:03:40  
83 Jessica Allen (Aus) Australia 0:06:11  
84 Silvia Valsecchi (Ita) Be Pink 0:06:16  
85 Paulina Guz (Pol) LKS Atom Boxmet 0:06:21  
86 Anna Kyva (Ukr) Ukraine 0:06:25  
87 Jane Barr (GBr) Team Ibis Cycles 0:06:32  
88 Monika Kadlecová (Svk) Epic Dohnany-Mix Team 0:06:36  
89 Tereza Trefná (Cze) Czech Republic 0:06:47  
90 Elisabeth Reiner (Aut) Austria    
91 Monika Brzezna (Pol) LKS Atom Boxmet 0:06:53  
92 Michal Ella (Isr) S.C. Michela Fanini Rox 0:07:36  
93 Veronika Bláhová (Cze) Czech Republic    
94 Johanna Nilsson (Swe) Sweden 0:08:00  
95 Fie Degn (Den) Blue Water Ladies 0:08:11  
96 Djoeke Donkers (Ned) NWVG-Bike 4 Air    
97 Tjaša Rutar (Slo) Klub Polet Garmin 0:09:11  
98 Sara Olsson (Swe) Sweden 0:10:12  
99 Nicole Hanselmann (Swi) Bigla Cycling 0:10:19  
100 Marina Likhanova (Rus) Russia 0:10:51  
101 Edyta Jasinska (Pol) Poland 0:10:57  
102 Martina Weiss (Swi) Bigla Cycling 0:11:45  
103 Christina Siggaard (Den) Blue Water Ladies 0:12:02  
104 Mia Radotic (Cro) Croatia 0:17:01  
105 Vendula Kuntová (Cze) Czech Republic 0:17:11  
106 Natalia Rutkowska (Pol) Poland 0:17:14  
107 Jennifer Sägesser (Swi) Bigla Cycling 0:17:19  
108 Tina Nielsen (Den) Blue Water Ladies 0:17:24  
109 Christina Kollmann (Aut) Austria 0:17:27  
110 Jessica Smits (Ned) NWVG-Bike 4 Air 0:17:46  
111 Danielle Lissenberg-Bekkering (Ned) NWVG-Bike 4 Air 0:18:01  
112 Margiet Kloppenburg (Den) NWVG-Bike 4 Air 0:18:04  
113 Joanna Dubieniecka (Pol) LKS Atom Boxmet 0:18:10  
114 Linda Vítová (Cze) Czech Republic 0:20:23  
115 Irena Berková (Cze) Epic Dohnany-Mix Team 0:22:30  
HD Nina Schultz-Nielsen (Den) Blue Water Ladies 0:35:44  
HD Lucie Macíková (Cze) Czech Republic 0:35:53  
HD Julia Jurcová (Svk) Epic Dohnany-Mix Team 0:49:34  
HD Zuzana Šmídová (Cze) Epic Dohnany-Mix Team 0:57:51  
HD Romina Golub (Cro) Croatia 1:17:23  
HD Sara Cafuk (Cro) Croatia 1:17:39  
DNF Pippa Handley (GBr) Team Ibis Cycles    
DNF Kateryna Zavala (Ukr) Ukraine    
DNF Karla Covic (Cro) Croatia

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

1 Evelyn Stevens (USA) Team Specialized – Lululemon 2:58:32  
2 Trixi Worrack (Ger) Team Specialized – Lululemon 0:00:12  
3 Sharon Laws (GBr) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team 0:00:13  
4 Ellen Van Dijk (Ned) Team Specialized – Lululemon    
5 Alena Amialiusik (Blr) Be Pink 0:00:16  
6 Isabelle Söderberg (Swe) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team 0:00:20  
7 Aleksa Burchenkova (Rus) S.C. Michela Fanini Rox 0:00:21  
8 Andrea Graus (Aut) Vienne Futuroscope 0:00:22  
9 Olena Sharha (Ukr) Ukraine    
10 Paulina Brzezna-Bentkowsa (Pol) LKS Atom Boxmet 0:00:23  
11 Julie Beveridge (Can) Vienne Futuroscope 0:00:24  
12 Tatiana Antoshina (Rus) Russia 0:00:25  
13 Lucinda Brand (Ned) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team 0:00:26  
14 Paulien Rooijakkers (Ned) Dolmans – Boels Cyclingteam    
15 Sinead Noonan (Aus) Australia    
16 Laura Trott (GBr) Team Ibis Cycles    
17 Larisa Pankova (Rus) Russia 0:00:28  
18 Carla Ryan (Aus) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team 0:00:31  
19 Valentina Carretta (Ita) MCipollini Giambenini    
20 Madelene Olsson (Swe) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team    
21 Linda Ringlever (Ned) NWVG-Bike 4 Air 0:00:32  
22 Karol-Ann Canuel (Can) Vienne Futuroscope    
23 Irina Molicheva (Rus) Russia 0:00:33  
24 Magdalena Sadlecka (Pol) Poland 0:00:34  
25 Audrey Cordon (Fra) Vienne Futuroscope 0:00:35  
26 Lieselot Decroix (Bel) Dolmans – Boels Cyclingteam 0:00:37  
27 Marijn De Vries (Ned) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team    
28 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Ukraine 0:00:39  
29 Anna Szafraniec (Pol) Poland 0:00:40  
30 Daniela Pintarelli (Aut) Austria    
31 Tatiana Guderzo (Ita) MCipollini Giambenini    
32 Martina Ružicková (Cze) S.C. Michela Fanini Rox 0:00:41  
33 Taryn Heather (Aus) Australia 0:00:42  
34 Urša Pintar (Slo) Klub Polet Garmin 0:00:50  
35 Jessica Kihlbom (Swe) Sweden    
36 Susanna Zorzi (Ita) MCipollini Giambenini 0:00:52  
37 Evelyn Garcia Marroquin (ESa) Be Pink 0:00:53  
38 Melissa Hoskins (Aus) Australia 0:00:55  
39 Ilena Pavlukhiina (Ukr) Ukraine 0:01:00  
40 Carlee Taylor (Aus) Vienne Futuroscope    
41 Katie Colclough (GBr) Team Specialized – Lululemon    
42 Hanna Nilsson (Swe) Sweden 0:01:01  
43 Marie Lindberg (Swe) Sweden    
44 Natalya Boyarskaya (Rus) Russia 0:01:04  
45 Gracie Elvin (Aus) Australia 0:01:05  
46 Emma Trott (GBr) Dolmans – Boels Cyclingteam    
47 Julie Leth (Den) Team Ibis Cycles 0:01:06  
48 Petra Zrimšek (Slo) Be Pink 0:01:09  
49 Joanne Hogan (Aus) Australia 0:01:10  
50 Ally Stacher (USA) Team Specialized – Lululemon 0:01:11  
51 Aurélie Halbwachs (Mri) Vienne Futuroscope    
52 Sandra Weiss (Swi) Bigla Cycling 0:01:12  
53 Laura Van Der Kamp (Ned) Dolmans – Boels Cyclingteam 0:01:13  
54 Svetlana Bubnenkova (Rus) Russia 0:01:14  
55 Britt Lauenborg (Den) Blue Water Ladies 0:01:16  
56 Nina Ovcharenko (Ukr) Ukraine    
57 Jacqueline Hahn (Aut) Austria 0:01:19  
58 Christina Perchtold (Aut) Austria    
59 Katarzyn Pawlowska (Pol) Poland 0:01:20  
60 Marjolein Claessen (Ned) NWVG-Bike 4 Air    
61 Janka Števková (Svk) Epic Dohnany-Mix Team    
62 Eleonora Patuzzo (Ita) Be Pink 0:01:21  
63 Malgorzata Jasinska (Pol) MCipollini Giambenini    
64 Sara Frece (Slo) Klub Polet Garmin 0:01:22  
65 Elke Gebhardt (Ger) Be Pink 0:01:24  
66 Esther Olthuis (Ned) Team Ibis Cycles 0:01:25  
67 Martina Ritter (Aut) Austria 0:01:26  
68 Jarmila Machacová (Cze) Czech Republic 0:01:27  
69 Natalia Mielnik (Pol) LKS Atom Boxmet 0:01:35  
70 Pavlína Šulcová (Cze) Bigla Cycling 0:01:40  
71 Katarina Hranaiova (Cze) Bigla Cycling 0:01:42  
72 Sara Grifi (Ita) S.C. Michela Fanini Rox 0:01:45  
73 Karolin Garczynska (Pol) LKS Atom Boxmet 0:01:47  
74 Veronique Leal Balderas (Mex) S.C. Michela Fanini Rox 0:01:49  
75 Linnea Sjöblom (Swe) Sweden    
76 Ajda Opeka (Slo) Klub Polet Garmin 0:01:52  
77 Alenka Novak (Slo) Klub Polet Garmin 0:02:37  
78 Elena Valentini (Ita) MCipollini Giambenini 0:02:41  
79 Eugenia Bujak (Pol) Poland 0:03:42  
80 Alessandra Borchi (Ita) MCipollini Giambenini 0:03:48  
81 Martina Thomasson (Swe) Team Ibis Cycles    
82 Lorena Foresi (Ita) S.C. Michela Fanini Rox 0:04:04  
83 Silvia Valsecchi (Ita) Be Pink 0:06:36  
84 Jessica Allen (Aus) Australia 0:06:39  
85 Paulina Guz (Pol) LKS Atom Boxmet 0:06:53  
86 Jane Barr (GBr) Team Ibis Cycles 0:07:01  
87 Anna Kyva (Ukr) Ukraine 0:07:03  
88 Monika Kadlecová (Svk) Epic Dohnany-Mix Team 0:07:13  
89 Elisabeth Reiner (Aut) Austria    
90 Tereza Trefná (Cze) Czech Republic 0:07:21  
91 Monika Brzezna (Pol) LKS Atom Boxmet 0:07:40  
92 Michal Ella (Isr) S.C. Michela Fanini Rox 0:08:09  
93 Veronika Bláhová (Cze) Czech Republic 0:08:10  
94 Johanna Nilsson (Swe) Sweden 0:08:30  
95 Fie Degn (Den) Blue Water Ladies 0:08:34  
96 Djoeke Donkers (Ned) NWVG-Bike 4 Air 0:08:35  
97 Tjaša Rutar (Slo) Klub Polet Garmin 0:09:34  
98 Sara Olsson (Swe) Sweden 0:10:39  
99 Nicole Hanselmann (Swi) Bigla Cycling 0:10:41  
100 Edyta Jasinska (Pol) Poland 0:11:21  
101 Marina Likhanova (Rus) Russia    
102 Martina Weiss (Swi) Bigla Cycling 0:12:14  
103 Christina Siggaard (Den) Blue Water Ladies 0:12:21  
104 Mia Radotic (Cro) Croatia 0:17:19  
105 Natalia Rutkowska (Pol) Poland 0:17:41  
106 Vendula Kuntová (Cze) Czech Republic 0:17:47  
107 Jennifer Sägesser (Swi) Bigla Cycling 0:17:50  
108 Tina Nielsen (Den) Blue Water Ladies    
109 Christina Kollmann (Aut) Austria 0:18:05  
110 Jessica Smits (Ned) NWVG-Bike 4 Air 0:18:13  
111 Margiet Kloppenburg (Den) NWVG-Bike 4 Air 0:18:27  
112 Danielle Lissenberg-Bekkering (Ned) NWVG-Bike 4 Air 0:18:38  
113 Joanna Dubieniecka (Pol) LKS Atom Boxmet 0:18:58  
114 Linda Vítová (Cze) Czech Republic 0:21:02  
115 Irena Berková (Cze) Epic Dohnany-Mix Team 0:23:08

 

Źródło: LKS Atom Boxmet Dzierżoniów + własne