Marko Kump (ADR Team Adria Mobili) został zwycięzcą wyścigu Banja Luka – Belgrade I (kat. 1.2 UCI). Najlepiej z Polaków startujących na Bałkanach wypadł Adam Wadecki (BDC MarcPol), który uplasował się na 9 pozycji.

Marko Kump na mecie pokonał wczorajszego triumfatora kryterium Słoweńca Luca Mezgeca (Sava Kranj) oraz Roberta Jenko (Radenska). Kolarze do pokonania mieli 186 kilometrów.

Tak sobotnią rywalizację opisuje Robert Radosz (BDC MarcPol):

“Wyścig przebiegał w bardzo szybkim tempie, średnia wyścigu 45 km/h, z trzema górskimi premiami trzeciej kategorii. Przez cały czas bardzo dużo prób ataków ,ale peleton nie chciał nikogo odpuścić. Jednak na około 50 km do mety udaje się oderwać dwójce zawodników, która wypracowuje sobie około minutową przewagę i ją utrzymuje.

Peleton jedzie spokojnie, ale nie zamierza odpuścić zbyt daleko uciekinierów. W peletonie zaczyna się organizować pościg za dwójką kolarzy, przewaga wynosi około 1,5 min. Mimo pościgu przewaga się utrzymuje cały czas do 15 km przed meta wtedy decydujemy się, że włączymy się do pościgu, a Adam Wadecki spróbuję zafiniszować. Dochodzimy uciekinierów na 5 km do mety. Po bardzo nerwowej końcówce finiszuje cały peleton, a “Wadek” zajmuje 9 miejsce.”

Jutro kolejny wyścig, także kategorii 1.2 UCI zaliczany do Europe Tour- Banja Luka – Belgrade II, tym razem zawodnicy pokonają 196 kilometrów.

Pełne wyniki wkrótce!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments