Kolarz rosyjskiej ekipy Katiusza, Denis Galimzyanov został tymczasowo zawieszony przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) za wykrycie śladowej ilości EPO w moczu.

Galimzyanov w tym sezonie odniósł jedno zwycięstwo, na pierwszym etapie Circuit de la Sarthe. W zeszłym roku wygrał etap Tour de Luxembourg,  Tour de Beijing, a także wyścig Paris – Bruxelles. Podczas Mistrzostw Świata w Kopenhadze zajął dobrą, jedenastą pozycję.

Badanie podczas którego Rosjanin wpadł miało miejsce w marcu tego roku, 25-letni zawodnik ma prawo poprosić o zbadanie próbki B.

Poprzedni artykułThomas Voeckler: „Jestem głodny zwycięstw”