Alois Kankovsky (ASC Dukla Praha) wygrał ostatni etap wyścigu Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour. Czech pokonał Grzegorza Stępniaka (CCC Polsat Polkowice) oraz Konrada Dąbkowskiego (BDC MarcPol). W końcowej klasyfikacji triumf odniósł Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice).

Kolarze ścigali się dziś na 129 kilometrowym odcinku z Wielunia do Kalisza. Od samego startu „rantować” próbowali kolarze BDC MarcPol, na skutek czego peleton się porwał.

Przez większość odcinka z przodu kręciła 17. osobowa grupka w której aż 10 kolarzy to podopieczni Dariusza Banaszka. W końcówce pierwsze grupki nieco się pozjeżdżały i doszło do sprintu z większej grupy.

Najszybszy okazał się dziś Czech, Alois Kankovsky, który pokonał dziś dwóch Polaków – Grzegorza Stępniaka oraz Konrada Dąbkowskiego.

Prowadzenie w generalce do końca dowiózł Marek Rutkiewicz. Dla kolarza CCC Polsat Polkowice, to już 4. zwycięstwo w sezonie.

Klasyfikację punktową wygrał dwukrotny zwycięzca etapowy Grzegorz Stępniak (CCC Polsat), najaktywniejszym kolarzem został jego klubowy kolega Sylwester Janiszewski, wśród kolarzy do lat 23 wygrał Mateusz Nowak (KTK Kalisz). Najlepsza drużyna – CCC Polsat.

Zdjęcia z etapu znajdą Państwo na naszym Facebook`u > tutaj

Pełne wyniki i klasyfikacje > tutaj


Andrzej

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Masto
Masto

Podejrzewam że jeszcze parę wyścigów wygra . Gratuluje.