Tony Martin zdecydowanie wolniej wchodzi w nowy sezon, niż miało to miejsce w poprzednich latach. Niemiec zapowiada jednak, że jego forma przed Tour de Romandie ma tendencję zwyżkową.

W tym samym czasie w 2011 roku, nowy nabytek miał już pięć zwycięstw w tym generalkę Volta ao Algarve i Paryż-Nicea. W sezonie 2012, nowy nabytek Omega Pharma – Quick Step wciąż czeka na pierwszy triumf w nowych barwach.

 Niedawno podczas Vuelta al Pais Vasco, mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas miał szansę na sukces podczas 18.9 kilometrowej czasówki w Onati, jednak ta trasa okazała się zbyt górzysta dla niego.

 “Zgodnie z oczekiwaniami, “górskie Kozice” były praktycznie nie do pobicia”, powiedział o zawodnikach, którzy wykręcili lepszy czas od niego, czyli o Samuelu Sanchezie i Bauke Mollemie. “Dałem z siebie wszystko i zająłem trzecie miejsce ze stratą siedmiu sekund do Sancheza. Naprawdę szybciej już nie mogłem pojechać. Pozwoliło to jednak na awans w generalce z 17. na 5. miejsce. Z drugiej strony nie nastawiałem się na wynik. Ten wyścig to mały test, który potwierdził, że forma idzie w górę i optymistycznie moge oczekiwać na następne starty”, podsumował Martin.

Następnym startem dla 27-latka będzie Tour de Romandie, które zostanie rozegrane w dniach 24-29 maja.

Foto: corvospro.com

Andrzej